Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. QUICK TRIEDA

Kandidáti na postup sa pozorne strážia

RAPAN ŠTYRMI GÓLMI DEKLASOVAL SKLABINČANOV

Sklabiňa – Dražkovce 1:5 (1:3) Od úvodného hvizdu sa hral v Sklabini obojstranne útočný futbal. V 10. min vyšiel hosťom rýchly protiútok, ktorý zakončil presnou strelou Rapan. O štvrťhodinku neskôr spravil chybu Ľ. Blizniak a kanonier Rapan zaznamenal svoj druhý presný zásah v zápase. Následne poslal hostí do trojgólového vedenia Murček a Dražkovčania boli na koni. Svoje predchádzajúce zaváhanie napravil Ľ. Blizniak, ktorý znížil na 1:3 a vykresal pre Sklabinčanov iskierku nádeje. Tá však zhasla v 60. min, keď videl červenú kartu Báthory a musel odísť predčasne pod sprchy. Na domácich bolo sympatické, že ani za takýchto okolností nezložili zbrane a snažili sa hrať aktívne. Dražkovčanom však znamenite vychádzali protiútoky, v ktorých vynikal najmä Rapan. Najprv zvýšil spomínaný hráč po peknom prieniku na 1:4. Rýchlonohý útočník mal v zápase aj posledné slovo, keď svojím štvrtým gólom v stretnutí stanovil konečný výsledok.
n Góly: Ľ. Blizniak, resp. Rapan 4 a Murček. Sklabiňa: Bobček – Ľ. Blizniak, J. Blizniak, Báthory, Václavík (M. Kováč), Lörinc (Truchlík), T. Kováč, Úradníček, Koller, Žilák, Saniga (Bambušek). Dražkovce: Marčičiak – Štefanides, Enayaty (Krasnec), Murček, Tanberg, Feranec, Fekete, Ilgo, Matuľa, Drahoš (Horňák), Rapan.

Turč. Teplice B
- Košťany 3:2 (1:2)
Stretnutie, ktoré bolo pre obi-dva kolektívy veľmi dôležité, sa začalo opatrne. Hostia sa zamerali na pozornú defenzívu, z ktorej vyrážali do rýchlych proti-útokov. Táto taktika im pomerne dlho vychádzala. Po presných zásahoch Ziga a M. Wehleho viedli dvojgólovým rozdielom a zápas mali výborne rozohraný. V poslednej minúte prvého polčasu však domáci Ižip znížil a vrátil svoje mužstvo do hry. Tepličania po zmene strán zvýšili obrátky a svojho súpera zatlačili na jeho polovicu. V 70. min ich neutíchajúcu snahu korunoval Grešner, ktorý hlavičkou vyrovnal. O desať minút neskôr nádherne vystrelil spoza šestnástky Karas a jeho projektil zastavila až sieť Čordášovej brány. Tep-lická rezerva najmä v druhom dejstve na ihrisku dominovala a najmä preto si jej hráči dôležité víťazstvo zaslúžili.
n Góly: Ižip, Grešner a Karas, resp. Zigo a M. Wehle. TURČ. TEPLICE B: Hrivnák – Repáň, Lehotský, Nemec, Ižip, Endresl, Oršuliak, Saniga, Karas, Bliščák (Grešner)), Šolc (Kružlic). KOŠŤANY: Čordáš – Labaš, Melník, Zvoda, Kionka (Sobkuliak), Krkoša (Sivok), Zigo, Lettrich (Kačica), M. Wehle (Strapko), R. Wehle, Sivok.

Dubové
– T. Štiavnička 1:3 (0:1)
Stretnutie začali lepšie hostia, ktorí sa v 10. min ujali vedenia gólom priamo z rohového kopu. Potom sa hra v prvom polčase odvíjala medzi šestnástkami a nič podstatné sa neudialo.
Do druhého polčasu nastúpili domáci hráči odhodlaní zvrátiť zápas vo svoj prospech. Zatlačili súpera na jeho polovicu a výsledkom ich úsilia bol vyrovnávajúci gól P. Vereša. Po ňom mali domáci aj naďalej viac z hry, no paradoxne pri svojom najväčšom nápore v 55. min inkasovali. O ďalších päť minút petríkovci ešte tretím gólom poistili svoj náskok a definitívne zlomili odpor verešovcov.
n Góly: P. Vereš, resp. Tomka 2 a Zrník. DUBOVÉ: Bačiak – Virtel (Košťan), Dírer, M. Vereš, Ludík, L. Lettrich, M. Lettrich, Daubner, Plichta, Mucha, P. Vereš. T.ŠTIAVNIČKA: Chalúpka – Čujko, Paško, M. Rataj (Štefaničiak), Jakubský (Štípala), Bartoš, Zrník, Tomka, Chmúrny (Rendko), Krištofík, Gregor.

Žabokreky – Kláštor 4:0 (3:0)
Slovan sa už v prvej minúte ujal vedenia, keď sa po individuálnej akcii presadil Kmeť. O sedem minút už domáci viedli dvojgólovým rozdielom, centrovaná lopta z pravej strany našla hlavu S. Kalnického. Svoju prevahu líškovci ešte na konci prvého polčasu vyjadrili tretím úspechom, o ktorý sa po rohovom kope Horníka znovu postaral S. Kalnický. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáci aj naďalej útočili a hostia len sporadicky ohrozovali bránku domácich. V 75. min dvojica Kmeť s S. Kalnickým rozohrala peknú akciu a posledne menovaný tretím gólom stanovil konečný výsledok stretnutia.
n Góly: S. Kalnický 3 a Kmeť. ŽABOKREKY: Krúpa – Kmeť, Majerčík, Štefanides, P. Kalnický (Gálik), Horník (Štefánik), Hulej, Buch Javornický), D. Kalnický, S. Kalnický, M. Kalnický. KLÁŠTOR: Slezák – Stráňay (Slivka), Cabada, Uhliarik, Mrázek, P. Šmiček, Schumichrast, Maroš, Datko, Pitoňák, J. Šmiček (Válek).

T. Kľačany – Diviaky 6:1 (3:0)

Diváci, ktorí nestihli úvod zápasu, sa nestačili čudovať, veď už v tretej minúte viedli domáci dvojgólovým rozdielom. V prvej minúte otvoril skóre zápasu po samostatnej akcii Nosák a ten istý hráč o ďalšie dve minúty po prihrávke J. Marona pridal aj druhý presný zásah. Po rýchlych góloch sa domáci upokojili a v ďalšom priebehu zápasu predvádzali peknú a útočne ladenú kombinačnú hru. Ďalšie svoje príležitosti však už tak efektívne nevyužívali. Hostia aj napriek nepriaznivému vývoju nezložili zbrane a taktiež si vypracovali niekoľko gólových príležitostí, no domáca obrana dirigovaná G. Maronom ich útočné snahy eliminovala. Tretí gól lídra ešte v prvom polčase po peknom prieniku dosiahol Ertl, ktorý aj v ďalšom priebehu neustále zamestnával hosťujúcu obranu. V druhom dejstve naďalej obidve mužstvá predvádzali aktívnu útočnú hru, čo prítomní diváci niekoľkokrát odmenili potleskom. V poslednej desaťminútovke sa im za to odvďačili hráči oboch mužstiev štyrmi strelenými gólmi, keď postupne Gregor a J. Maron zvýšili vedenie domácich na 5:0, pričom v 87. min čestný gól hostí po nádhernej strele do šibenice vsietil Čupka. Gólový účet stretnutia uzavrel v 90. min brankár Poništ, ktorý premenil pokutový kop za faul na prenikajúceho Ertla.
n Góly: Nosák 2, Ertl, Gregor, J. Maron a Poništ (z 11m), resp. Čupka. T. KĽAČANY: Poništ – Gorgosz, G. Maron, Ondrík, Daubner (Lukaček), Gerec (Hykl), Gregor, J. Maron, Ertl, Pentek (páleš), Nosák. DIVIAKY: Ursíny – Haresník, Šefraník, Kviatkovský, M. Koleno, T. Koleno, Jar. Koleno, Čupka, Turčány (Klein), Ján Koleno (Gavrík), Hrivnák.

Krpeľany – Bystrička 5:1 (1:0)
Zápas sa zásluhou oboch tímov začal vo svižnom tempe, pričom zverenci trénera Mačta boli o niečo aktívnejší a častejšie sa dostávali pred brankára hostí. Slovan ale neprišiel len brániť a niekoľkokrát odpovedal strelami z väčších vzdialeností. Skóre zápasu otvorili domáci v 10. min, keď sa po prieniku Badáňa k lopte dostal P. Vaňko a nedal Hübnerovi šancu. Hostia mohli ešte v prvom polčase vyrovnať, no Paškova polocentrovaná - polostrieľaná lopta skončila len na brvne domácej bránky.
V druhom polčase domáci ešte zvýšili tempo, čoho výsledkom bolo zvýšenie ich náskoku. V 53. min po prihrávke Mačta skóroval Jančo, po ňom sa v 57. min do čierneho trafil aj Badáň. Ďalšiu individuálne akciu s gólovým efektom predviedol v 67. min Jančo. Hosťom od 74. min chýbal po druhej žltej vylúčený Štefánek a v 86. min gólový účet domácich po druhom pokutovom kope uzavrel Mačto. Hosťom sa v samotnom závere strelou Šimčíka z 20 metrov podarilo ešte znížiť.
n Góly: Jančo 2, P. Vaňko, Badáň (z 11m) a Mačto (z 11m), resp. Šimčík. KRPEĽANY: Milan – Hajas, Volna, M. Vaňko, Bórik, R. Vojt, A. Kráľ (Martin Kráľ), M. Vojt, Jančo, Sajdák, Badáň (Marek Kráľ), P. Vaňko (Mačto). BYSTRIČKA: Hübner – Košút, Bielik, Rohoň, Šimčík, Masár (Rapan), Štefánek, Greško, Prievara, Bízik, Paško.

Podhradie
– Valča B (Príbovce) 1:0 (0:0)
Od začiatku bolo jasné, že kto v tomto stretnutí strelí prvý gól, má veľkú šancu získať všetky body. Hru Príboviec usmerňovali Adamec s Lukášikom a na strane domácich sa dirigentskej taktovky výborne zhostil Kostra. Prvú šancu duelu mal hosťujúci Veterník na druhej strane sa snažil kontrovať Hradil. O všetkom rozhodla 65. min zápasu. Hudec našiel dlhým pasom A. Fleška, ten si nádherne spracoval loptu na prsiach a krížnou strelou k tyči poslal Podhradie do vedenia. Rezerva Valče sa snažila skórovať, no súperovi sa takmer v priebehu celého stretnutia darilo eliminovať ich kľúčových hráčov. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal Garlík, ale jeho sľubne vyzerajúci volej skončil v náručí dobre postaveného Hílla. Aj preto sa kvalitné stretnutie skončilo víťazstvom domácich.
n Gól: A. Fleško. PODHRADIE: Híll – Getta, Chmúrny, M. Fleško, Meliš – Lacúch (Burda), Koťka, Kostra, Hradil – Hudec (Kondek), A. Fleško. VALČA B (PRÍBOVCE): Romančík – Svitač, Sobkuliak, Facuna, Remšík (Košút) – Kmeť, Lukášik, Gerlík, Poživenec – Adamec, Veterník (Raheľ). (RB, KP, AA)

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.