Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky
FUTBAL IV. LIGA SEVER

Turanci sa prebojovali na čelo tabuľky

Turany zvládli zápas jari a dostali sa na čelo tabuľky. Jeťkovci rozhodli o svojom víťazstve nad Oščadnicou už v prvom polčase. Na-opak Belá si dôležité tri body zabezpečila až v druhom dejstve.

Turany – Závažná Poruba
1:0 (1:0)
Šláger jari odštartovali oba kolektívy vo svižnom tempe. Dokázali sa dostávať aj do gólových príležitostí, no tie zostávali dlho nevyužité. V 30. min Orolín pekne prihral Matuškovi, ale ten vo výhodnej pozícii nenamieril presne. O dve minúty neskôr sa na päťke ocitol osamotený Ociepka, jeho hlavička však minula bránu. Takmer vzápätí defenzíva hostí v šestnástke nedovolene zastavila prenikajúceho Orolína a rozhodca nariadil pokutový kop. K lopte sa postavil Huťka, ale penaltu nepremenil. Keď už sa zdalo, že do šatní budú mužstvá odchádzať za nerozhodného stavu, udreli Turanci. Orolín kopal roh, pred bránkou súpera sa najlepšie zorientoval Huťka a otvoril skóre zápasu. V druhom dejstve hostia pridali a dokázali sa dostať aj do gólových šancí. Turany však v dôležitých momentoch podržal gólman Pronaj. Zverenci trénera Janigu sa spoliehali na rýchle protiútoky, ale Matuška a ani Meliš svoje samostatné úniky nepremenili. V 90. min už hráči Závažnej Poruby dvíhali ruky nad hlavu, no vynikajúci brankár Pronaj im bravúrnym zákrokom radosť zmaril.
n Gól: Huťka. TURANY: Pronaj – Fečko, Majerík, Ociepka, Kúdelka, Huťka, Meliš (Koscelník), Kučma (Pisch), Rohoň, Orolín, Matuška (Bajči).

Trebostovo – Oščadnica
5:3 (4:0)
Trebostovo nastúpilo v zostave už s uzdraveným J. Lukášikom a A. Lukášikom a na jeho hre to bolo cítiť. Do prvej šance sa síce dostali hostia, ale potom prevzali opraty stretnutia do svojich rúk domáci. V 15. min vyšiel Jeťkovcom rýchly protiútok a Ruttkay otvoril skóre. Takmer vzápätí predviedlo Trebostovo ďalšiu utešenú akciu, ktorú zakončil svojím druhým presným zásahom Ruttkay. Tento hráč dosiahol po nezištnej prihrávke Bízika ešte v prvom polčase čistý hetrik. Gólový účet prvého polčasu uzavrel po peknej individuálnej akcii Bízik. Štvorgólové vedenie domácich akoby ukolísalo. Snaživý súper sa pokúšal ich obranu zaskočiť dlhými nakopávanými loptami. Táto taktika mu priniesla dva góly a zverenci trénera Jeťka museli zvýšiť obrátky. Definitívne ich upokojil presný záasah strelecky aktívneho Ruttkaya v 65. min. Hosťom sa potom podarilo už len znížiť zásluhou Krela.
n Góly: Ruttkay 4 a Bízik, resp. Gončár, Jaroš a Krela. TREBOSTOVO: Ziman – Bízik, Chmúrny, Veterník, Trimaj (Fľak), Ľ. Lukášik, Ruttkay, A. Lukášik, Mravec, J. Lukášik, D. Lukášik (Výbošťok).

Belá-Dulice – Stráňavy
2:1 (1:1)
Domácich zaskočili Stráňavy už v 1. min, keď Lončík krížnou strelou otvoril gólový účet
stretnutia. Potom prevzali iniciatívu Beľania, ktorí si dokázali vytvoriť množstvo čistých šancí. V 16. min nepremenil tutovku Delton. Potom sa tromi bravúrnymi zákrokmi v rozpätí niekoľkých minút prezentoval brankár Stráňav. V 30. min sa Belá dočkala vyrovnania, keď na vyrazenú strelu najlepšie zareagoval Trebula. O štyri minúty neskôr skončila Šípkova strela na brvne a odrazená lopta zostala stáť ma bránkovej čiare. Aj v druhom dejstve sa turčiansky tím trápil s koncovkou. Veľké šance nepremenili Fazika s Hulejom. Vykúpenie priniesla až 71. min, keď Fazika priamou strelou z rohového kopu nachytal na hruškách inak výborného gólmana súpera. Hostia vážnejšie ohrozili brankára Šupeja až deväť minút pred koncom, no
strela ich útočníka priestor medzi tromi žrďami netrafila.
n Góly: Trebula a Fazika, resp. Lončík . BELÁ-DULICE: Šupej – Staňo, Ondrla, Siekel, Lučanský, Šípka (Páleš), Fazika, Šulan, Trebula, Hulej (Mazurák), Delton (Vacha).
n Ostatné výsledky: Predmier – Dúbrava 2:4, Černová – K. Lieskovec 1:2, O. Jasenica – S. Bystrica 4:0, Tvrdošín – K. Lúčka 3:1.

2. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  3. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Rozpočet mesta Martin: Šetrenie i investície

Martinskí mestskí poslanci schválili „zákon roka“, v mestskej kase bude menej peňazí.

V budúcom roku by sa malo zrenovovať Námestie SNP

Sezónu malého futbalu museli ukončiť, chýbali voľné termíny

Už tak dosť oklieštená sezóna malého futbalu je definitívne zrušená. Prvýkrát v histórii sa stalo, že sme nespoznali víťazov.

Skrátená sezóna malého futbalu víťazov nespoznala.