FUTBAL V. LIGA B

Martin hazarduje s druhým miestom

Ďanová
– Trstená 3:0 (1:0)
V šlágri kola sa začalo opatr-ne, obidve mužstvá zvolili vyčkávaciu taktiku. Mierne navrch mali domáci, ktorí sa už v 4. min mohli po rohovom kope ujať vedenia. Vítek našiel voľného Lehotzkého, ktorý v dobrej pozícii minul bránu. Na prvý gólový moment si tak diváci museli počkať do 25. min. Vtedy Vítek po ľavej strane ušiel súperovým obrancom, následne poslal prudký center do šestnástky a Móric nechytateľným volejom pod brvno otvoril skóre. Kapitán domácich mohol v 40. min pridať aj druhý presný zásah, tentoraz však lopta z jeho hlavy skončila na spojnici brvna a žrde. Hostia za celý polčas vystrelili len raz, v 42. min Krasuľa z priameho kopu ale netrafil bránu.
Aj po zmene strán udávali tempo hry domáci. Už v úvode druhého dejstva mal poisťovací gól na kopačke Žihľavník, no hostia jeho strelu vykopli z bránkovej čiary. V 65. min sa však skóre predsa len menilo. Doboš milimetrovým centrom našiel nikým nekrytého Mórica, ktorý ďalším úspešným volejom nemal problém trafiť odkrytú bránu. Definitívnu podobu výsledku dal potom v 80. min Vítek, ktorý strelou k žrdi prekonal inak veľmi dobre chytajúceho brankára Suroviaka.
n Gól: Móric 2 a Vítek. ĎANOVÁ: P. Ďanovský – Mackura, P. Koleno, Volna, Lehotzký – Doboš (Hyčko), Vítek, A. Ďanovský, Žihľavník – Scherer, Móric.

Martin – Palúdzka
3:3 (3:0)
Od úvodných sekúnd bolo jasné, kto bude pánom na ihrisku. Už v 2. min sa k strele odhodlal Pánik, no hosťujúci brankár sa nenechal prekvapiť. V 15. min však už kapituloval. M. Hollý v strede ihriska vybojoval loptu, kolmou prihrávkou za obranu našiel Pčolu, ktorý krížnou strelou napol sieť liptáckej brány. Aj pri druhom góle sa osvedčila spolupráca M. Hollého s Pčolom. Po dlhom centri dirigenta domáceho tímu stačil hosťujúci brankár Pčolovu hlavičku vyraziť, no na jeho následnú dorážku už ale nestačil. Skóre prvého polčasu uzavrel opäť Pčola. Hetrik za-znamenal v 44. min, keď prudkou strelou pod brvno zavŕšil svoju individuálnu akciu.
V druhom dejstve sa karta nečakane obrátila. Martinčania pod dojmom ná-
skoku hrali až príliš laxne, čo sa im nakoniec vypomstilo. V 46. a 59. min sa strelecky presadil hosťujúci Trnovský, pričom v 83. min po sérii nepresností domácich hráčov strelou spoza šestnástky vyrovnal Uličný.
n Góly: Pčola 3, resp. Trnovský 2 a Uličný. MARTIN: Francúz – Kosinka, Pavlovič, Černák, Trpiš – Zboja, M. Hollý, F. Hollý, Poruba – Pčola (Martinský), Pánik (Kmeť).

Sučany – Lisková 8:0 (3:0)
Tatran začal mohutným náporom a už v 10. min musel brankár hostí zasahovať pri troch šanciach domácich. Zverenci trénera Makovníka sa ale rýchleho gólu predsa len dočkali. V 16. min výborne hrajúci Šibík priamočiarou prihrávkou našiel Šusteka, ktorý strelou k žrdi rozveselil tábor domácich. Potom nasledovali ďalšie tri príležitosti Sučian, ale skóre sa menilo až v závere polčasu. V 41. min Šibík vybojoval loptu v strede poľa, nasledoval center do šestnástky, z ktorého Kačák vyťažil druhý presný zásah. Kanonier Tatranu pridal tesne pred odchodom do kabín aj druhý gól, tentoraz po akcii Šibíka so Šustekom umne prestrelil vybiehajúceho brankára.
Aj po prestávke bolo na ihrisku len jedno mužstvo. Tatran si so svojím súperom robil, čo chcel, a po skvelom výkone postupne pridával jeden gól za druhým. Gólostroj domácich sa zastavil až na čísle osem.
n Góly: Kačák 4, Šustek 2, Bránik a Časár. SUČANY: Toman – J. Staňo (Kališ), Remeň (Bella), Bezák, Bránik – Čiljak, Šibík, M. Staňo, Zelienka (Časár) – Kačák, Šustek.

Vrútky – Nižná 0:0
V súboji šiesteho mužstva s trinástym sa očakávalo jasné víťazstvo domácich, no nestalo sa tak. Lokomotíva už v prvom polčase mala výraznú optickú prevahu, ale do šancí sa okrem Vlčekových možností z 9. min nedostala. Oravčania sa počas celého zápasu iba bránili, prakticky poriadne nevyšli za svoju polovicu. Napriek tomu po jedinej brejkovej situácii mohli ísť v 38. min do vedenia, no hosťujúci Zeman ešte v prvom dejstve nezužitkoval samostatný nájazd, keď v najväčšej šanci prvého dejstva netrafil ani bránu.
Aj druhý polčas sa hral v réžii Vrútočanov. Tlak domácich silnel, ale túžobný efekt v podobe gólu nepriniesol. Tabaček v dob-
rej pozícii hlavičkoval len do brvna, Zemanovu tutovku zas skvelým zákrokom na čiare zmaril hosťujúci gólman. Blízko k rozhodnutiu bol v predposlednej minúte aj striedajúci Korbeľ, no loptu po jeho dobre mierenej hlavičke nakoniec zastavila žrď. Presného zásahu sa diváci nedočkali ani v nadstavenom čase, zverenci Jozefa Letrika sa tak museli uspokojiť s bezgólovou deľbou bodov.
n VRÚTKY: Veselovský – Botoš, Tabaček, Prjevara, Rakyta – Zeman, Mazúr, Ďurkovič (Knapík), Kmeť – Mohamed Ali (Ondrejka), Vlček (Korbeľ).

14. Zuberec 23 3 1 19 28:86 10

n Ostatné výsledky 23. kola: Žaškov – Or. Veselé 7:0, Ludrová – Zuberec 5:1 (4:1), Lipt. Sliače – Bešeňová 2:1 (1:1).
n Dohrávka 21. kola: Sučany – Or. Veselé 3:2 (0:0) – Bella, M. Staňo a Šustek.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 261

Vo Vrútkach stihli otestovať za víkend 2069 ľudí. Štyria z nich mali pozitívny test na covid-19.

Miera pozitivity v meste Martin za víkend je 0,46%. Ide však len o výsledky dočasných (víkendových) odberových miest. Do súhrnu sa ešte započítajú výsledky z mobilných odberových miest a PCR testov.

9 h
Viliam Sokolík sa narodil vo Vrútkach.

Narodil sa vo Vrútkach, dlhé roky pracoval v Matici slovenskej, kde bol vedúcim oddelenia fotodokumentačných zbierok v jej literárnom archíve.

12 h
Mužstvo sa formuje.Náročný program ukáže či ho ešte treba doplniť.

Po doplnení štyrmi novými bekmi získala martinská obrana potrebnú dávku skúseností i zdravej agresivity. Káder môže vedenie klubu posilňovať do 15. februára.