Ašpiranti na prvenstvo sa pozorne strážia

Dražkovce - Žabokreky
2:2 (0:1)
Obaja súperi vstúpili do stretnutia opatrne, pričom ani jeden z nich nechcel spraviť chybu ako prvý. Hostia išli do vedenia v 25. min, keď sa po chybe domácej defenzívy gólovo presadil S. Kalnický. Dražkovčania mohli odpovedať zásluhou Rapana, ale obávaný kanonier dobrú príležitosť nepremenil. Na druhej strane sa pokúšal poistiť náskok svojho tímu M. Kalnický, no pred prestávkou sa už skóre nezmenilo. V druhom polčase sa tempo hry ešte zvýšilo. Do svojej ďalšej šance sa dostal Rapan a tentoraz už nezaváhal. Domáci, povzbudení vyrovnávajúcim gólom, začali viac útočiť. V 75. min si ale nedali pozor na S. Kalnického a ten opäť strhol vedenie na stranu Slovana. Päť minút pred koncom sa zverenci trénera Bielika dočkali vyrovnania. Gólovo sa presadil Štefanides, ktorý sa postaral o zaslúženú deľbu bodov.
nGóly: Rapan a Štefanides, resp. S. Kalnický 2. Dražkovce: Marčičiak – Ilgo, Štefanides, Feranec, Tanberg, Matuľa, Fekete, Drahoš (Pedersen), Hornák (Noga), Enayaty, Rapan. Žabokreky: Krupa – M. Kalnický, P. Kalnický, Štefanides, Majerčík, D. Klanický, Buch, Horník (Štefánik), Hulej, Kmeť (Uhliarik).

Valča B (Príbovce)
- Turč. Teplice B 2:0 (0:0)
V Príbovciach sa hralo kvalitné stretnutie. Mužstvá sa snažili hrať aktívne, a tak bolo pred oboma bránkami pomerne veľa vzruchu. Už v 3. min mohol otvoriť gólový účet zápasu Matúš, ale jeho príležitosť zneškodnil Hrivnák. Aj hostia boli v útoku nebezpeční, no záverečnej fáze ich akciám chýbalo viac pokoja. Do druhého dejstva vstúpili lepšie domáci. V 50. min sa Svitač ešte zastreľoval, ale o deväť minút neskôr už tvrdou ranou z 30 metrov zaskočil Hrivnáka. Tepličania potom všetko stavili na jednu kartu a ich prvoradou snahou bolo streliť vyrovnávajúci gól. Defenzíva valčianskej rezervy však fungovala stopercentne. Navyše domáci čakali na vhodnú príležitosť a neustále dokázali svojmu súperovi nebezpečne podkurovať. Ukážková akcia im vyšla v poslednej minúte nadstaveného času, ktorú hostia zastavili len za cenu nedovoleného zákroku. Rozhodca následne nariadil pokutový kop, ktorý premenil Matúš a stanovil tak konečný výsledok zaujímavého duelu.
n Góly: Svitač a Matúš (pok. kop). VALČA B (PRÍBOVCE): Romančík – Staňo, Facuna, Kmeť, Poživenec, Garlík, Janík, Svitač (Košút), Petraško (Veterník), Lukášik, Matúš. TURČ. TEPLICE B: Hrivnák –Kubík, M. Lehotský, Nemec (Nováčik), Ďanovský, Stuchlý, Kružlic, Saniga, Balušin (B. Lehotský), Bliščák, Jeluš.

Diviaky – Sklabiňa
2:2 (1:1)
V prvom polčase mali Diviaky miernu prevahu, ale boli to hostia, ktorí sa v 20. min ujali vedenia, keď na konci ich peknej kombinácie sa z gólu radoval úradníček. Domácim sa však už o osem minút podarilo vyrovnať Kviatkovským. Do konca polčasu si Dynamo vypracovalo ešte niekoľko dobrých príležitostí na strelenie gólu, ale skóre sa už do prestávky nezmenilo. V druhom dejstve domáci ešte zvýšili svoje úsilie, ale paradoxne to boli hostia, ktorých v 60. min poslal do vedenia Ľ. Blizniak. O dve minúty sa prakticky začínalo odznovu, bod Dynamu zachraňoval Čupka.
n Góly: Kviatkovský a čupka, resp. úradníček a Ľ. Blizniak. DIVIAKY: Ursíny – Harasník, Tkáčik (Padej), M. Koleno, Julo, Kozma, čupka, Kviatkovský, Hrivnák, J. Koleno, Gavrík. SKLABIňA: – Bobček, J. Blizňák, Ľ. Blizniak, Báthory, Klimčuch (Kovanič), Koller, Bambušek, úradníček, Fučela, žilák (Dvorský), Saniga.

Kláštor – T. štiavnička
0:5 (0:2)
Domáci začali tradične nekoncentrovane a už v 4. min ich chybu v obrane potrestal hosťujúci Chmúrny. Kláštorčania potom zvýšili svoje úsilie, vypracovali si dobré príležitosti, ale v koncovke sa trápili. Oveľa efektívnejší boli petríkovci. Ich druhý presný zásah pridal Jakubský, ktorý úspešne zvládol sólo od polovice ihriska. Aj po prestávke sa domáci snažili o vyrovnanie, ale v defenzíve sa nevyhli chybám a nakoniec vysoko prehrali. Skúsení hostia nekompromisne premieňali svoje tutovky. Jednu premenil Tomka, ďalšie dve štípala.
n Góly: Tomka 2, Chmúrny, Jakubský a štípala. Kláštor: Slezák – Stráňay, Mikula, Válek, Róna, P. šmiček, J. šmiček, Maroš, Datko, Pitoňák (šumichrast), Kamien (Kostolník). T. šTIAVNIčKA: Chalúpka – Paško, Krištofík (štípala), Rataj, (Rentko), štefaničiak, čujko, Tomka, Zrník, Gregor, Chmúrny, Jakubský.

Bystrička – T. Kľačany
0:2 (0:1)
V daždivom počasí už v 4. min hosťujúci Nosák otvoril skóre stretnutia a rýchlym gólom upokojil svojich spoluhráčov. V ďalšom priebehu prvého polčasu hra odohrávala medzi šestnástkami, pričom strelci oboch mužstiev ohrozovali brankárov len strelami z väčších vzdialeností. Druhý polčas začali domáci náporom, ale v 47. min Baláž a v 54. min ani Blažek neprekonali gólmana Poništa. V 61. min mohli udrieť skalákovci, no už prekonanému Hübnerovi pomohla tyč. Aj v ďalšom priebehu si hostia, predovšetkým Pentek, vytvorili dobré príležitosti, ale Hübner viackrát preukázal svoje kvality. Slovan sa vo veľmi dobrom zápase neustále snažil o vyrovnanie a najmä šance Blažeka a Paška volali po góle. Z neho sa nakoniec radoval líder súťaže, ktorému sa podarilo v 79. min streliť druhý gól Pentekom. Minútu pred koncom mohol ešte skórovať domáci Bielik, ale aj on potvrdil streleckú nemohúcnosť svojho tímu v tomto zápase.
n Góly: Nosák a Pentek. Bystrička: Hübner – Košút, Bielik, Roman, Blažek, Baláž (Prívara), človiečik, žiačik (Rapan), Greško, Bízik, Paško. T. Kľačany: Poništ – Zaťko (Lukaček), Ondrík, Gregor, Nosák, Gerec, Gorgosz, G. Maron, Ertl (Kvietok), Pentek (Machovič), J. Maron.

Košťany – Krpeľany 2:1 (1:0)
V mimoriadne dôležitom zápase sa na ťažkom a mokrom teréne začalo opatrne, pričom hra sa prevažne odvíjala v stre-de ihriska. V 20. min sa ale po nevinnej akcii a strele Krkošku dostal k možnosti hlavičkovať Zigo, ktorý zblízka poslal svoj tím do vedenia. Ešte pred prestávkou mohol vedenie Koštian poistiť Kijonka, no brankár Milan jeho šancu zneškodnil. Po zmene strán sa domáci zamerali na pozorné bránenie, z ktorého vyrážali do rýchlych protiútokov. Jeden im aj vyšiel. V 70. min sa po dlhom výkope brankára Krkošu zmocnil lopty Zigo, prihral ju mladému Kijonkovi, ktorý sa mu odvďačil druhým presným zásahom. Hostia v závere po priamom kope a strele Volnu znížili, ale na vyrovnanie im už nezostal čas.
n Góly: Zigo a Kijonka, resp. J. Volna. KOŠŤANY: Michal Krkoša – Labaš, Melník, Milan Krkoša, Sivok (Bujna) – Lettrich (Buocik), M. Wehle, Zvoda, Kijonka – Zigo, R. Wehle (Rohoň). KRPEĽANY: Milan – Hajas, Volna, Vaňko, Vojt – Brveník, M. kráľ (Badáň), Jančo, Sajdák, P. Vaňko, Mačto.

Podhradie – Dubové 4:1 (2:0)
V 18. min predviedol J. Koťka pekný prienik, obrana hostí ho zastavila faulom a sám postihnutý premenil pokutový kop. Domáci boli aj naďalej aktívnejším mužstvom, ale sľubné príležitosti Hudeca s Hradilom zostali nevyužité. V 34. min si loptu pekne narazili J. Koťka s Hradilom a z ich spolupráce ťažil Hudec, ktorý upravil na 2:0. Druhé dejstvo odštartovala ďaľekonosná strela Hudeca, tá však len opečiatkovala brvno Lettrichovej brány. Potom sa presadili aj hostia. Chybu v rozohrávke Podhradia využil Lúdik a vrátil svoj tím do zápasu. V 75. min však M. Vereš fauloval v pokutovom území aktívneho Hudeca a nariadenú jedenástku s istotou premenil Kostra. Osem minút pred záverečným hvizdom unikol po ľavej strane A. Fleško, našiel nabiehajúceho Burdu a ten uzavrel gólový účet stretnutia.
n Góly: Hudec, Burda, J. Koťka (pok. kop) a Kostra (pok. kop), resp. Lúdik. PODHRADIE: Híll – Kondek, Meliš, Chmúrny, Bárdy, Hradil (Burda), Kostra, J. Koťka (M. Fleško), Lacúch, Hudec, A. Fleško. DUBOVÉ: P. Lettrich – Paľovčík, M. Vereš, Dírer, Virteľ, L. Lettrich (Plica), Lúdik, Tencer, Kuka, P. Vereš, Musil. (kp, rb,aa)