Štvrtok, 22. apríl, 2021 | Meniny má SlavomírKrížovkyKrížovky
FUTBAL IV. LIGA SEVER

Štvrtoligistom sa nedarilo, získali len bod

Turany zaváhali v Dúbrave a remízou si skomplikovali cestu za prvenstvom v súťaži. Belá aj Trebostovo prehrali na ihriskách súperov.

Dúbrava – Turany 1:1 (0:0)
Už v 5. min kryl Pronaj nebezpečnú prízemnú strelu útočníka domácich. O päť minút neskôr sa na súperovho brankára rútil Orolín, no nezvládol koncovku a prestrelil. Následne mohol ten istý hráč po Matuškovej prihrávke otvoriť skóre, ale opäť nenamieril presne. V 23. min mala výbornú možnosť Dúbrava. Pronaj však vytiahol efektný zákrok a bezgólový výsledok zostával aj naďalej v platnosti. V polovici prvého polčasu vymyslela peknú akciu dvojica Huťka a Rohoň. Druhý meno-vaný však tesne minul bránku súpera. Tesne pred odchodom do šatní mohol skórovať Meliš, ale jeho strela z bezprostrednej blízkosti minula cieľ. V 46.min však obrana Turian zabudla na Kanderu a ten nikým neatakovaný dostal Dúbravu do vedenia. O desať minút neskôr mohol vyrovnať Ociepka, no koncovku nezvládol a podobne pochodil v 70. min Rohoň. Takmer vzápätí kopal Orolín rohový kop, našiel v šestnástke Vaňka a ten vyrovnal. Potom mali ešte obe mužstvá niekoľko dobrých príležitostí, ale remízové skóre sa už nezmenilo.
n Góly: Kandera, resp. Vaňko. TURANY: Pronaj – Raček, Kúdelka, Fečko, Vaňko, Meliš (Majerík), Huťka, Ociepka, Rohoň (Pisch), Matuška, Orolín.

Záv. Poruba – Belá-Dulice
4:1 (3:0)
Hostia nevstúpili do stretnutia dobre a za výkon v prvom polčase by si zaslúžili aj väčší ako trojgólový prídel. V 8. min Trebula z bezprostrednej blízkosti nepochopiteľne napálil loptu do vlastnej siete. O osem minút neskôr nikým nepokrytý Švárny zvyšoval na 2:0. Potom sa síce hra opticky vyrovnala, no Beľania boli v koncovke absolútne bezzubí. Najväčšiu príležitosť mali v 40. min, ale loptu, ktorá sa kotúľala popred bránkovú čiaru, nedokázal nikto z hráčov Belej zasunúť do siete. V poslednej minúte prvého dejstva neudržal Šupej v rukaviciach ľahký center a lopta nakoniec prepadla až za jeho chrbát. Po zmene strán sa futbalisti spod Lysca predviedli už v lepšom svetle. V 49. min sa po prihrávke Stanu pekne uvoľnil Trebula a presnou strelou k žrdi znížil. Asi v polovici druhého polčasu mohol stretnutie zdramatizovať Matejčík, ale jeho pokus skončil len na konštrukcii brány. Z následného protiútoku sa presadil domáci Kmeť a stanovil konečný výsledok zápasu.
n Góly: Švárny, Húska, Kmeť a vlastný resp. Trebula. BELÁ-DULICE: Šupej – Stano (Kopiš), Matejčík, Ondrla, Lučanský, Mazurák (A. Kováčik), Fazika, Šulan, Trebula, Delton (J. Kováčik), Hulej.

Stráňavy – Trebostovo
4:2 (1:2)
Trebostovčania začali stretnutie v dobrom tempe a svojou kombinačnou hrou dokázali súpera zatlačiť do defenzívy. V 13. min hostia nebezpečne zacentrovali do šestnástky a de-zorientovaný hráč Stráňav si strelil vlastný gól. O desať minút neskôr našiel Ruttkay pekným pasom Pečita a ten zvýšil na 0:2. Potom rozhodca prehliadol faul domáceho obrancu vo vlastnom pokutovom území, po ktorom mal nasledovať pokutový kop, ktorý mohol o všetkom rozhodnúť. Futbalisti Stráňav v záverečných fázach prvého dejstva viditeľne ožili. Zverenci trénera Jeťka však pozorne bránili a protivníkovi nič nedarovali. Ten sa však tesne pred odchodom do šatní dokázal gólovo presadiť. K odrazenej lopte sa dostal Lončík a znížil na 1:2. V 56. min domáci po dobre zvládnutom rohovom kope dokázali vyrovnať. Potom spravili hostia zbytočnú chybu v strede poľa, Stráňavy rýchlo zaútočili do rozhodenej obrany a bolo 3:2. Následne jeťkovci prepli na vyššie obrátky, žiaľ aktivita Turčanov ovocie v podobe vyrovnania nepriniesla. Naopak, ich súperovi vyšiel ďalší rýchly protiútok a Čuraj definitívne uzavrel účet stretnutia.
n Góly: Lončík, Brtnický, Belaník a Čuraj, resp. Brtnický vl. a Pečit. TREBOSTOVO: Ziman – Mravec, Chmúrny, Veterník, Trimaj (Výbošťok), Ľ. Lukášik, Ruttkay, A. Lukášik, Pečit, J. Lukášik, Kulašiak.
n Ostatné výsledky: Oščadnica – Tvrdošín 6:1, K. Lúčka – O. Jasenica 3:3, S. Bystrica – Černová 0:1, K. Lieskovec – Predmier 4:1.
1. Turany 24 17 3 4 76:27 54
2. Z. Poruba 24 16 6 2 72:29 54
3. Predmier 24 13 2 9 42:46 41
4. Trebostovo 24 11 5 8 44:33 38
5. O. Jasenica 24 10 5 9 38:41 35
6. K. Lieskovec 24 10 5 9 32:37 35
7. Tvrdošín 24 10 3 11 27:56 33
8. Černová 24 10 2 12 37:37 32