Skalákovcov vykúpil až pokutový kop

Súboj o víťazstvo v súťaži je stále otvorený, vedúce mužstvá nezaváhali.

Turč. Štiavnička – Dražkovce
2:0 (2:0)
V Turč. Štiavničke mali diváci možnosť vidieť vyrovnaný duel, pričom domáci tím bol najmä v prvom dejstve oveľa efektívnejším celkom. V 4. min sa do prvej dobrej príležitosti dostal Chmúrny. Jeho hlavička prekĺzla brankárovi Marčičiakovi pomedzi prsty a ašpirant na postup sa dostal do vedenia. Hostia však zbrane nezložili a svojou aktivitou ne-ustále zamestnávali defenzívu súpera. Dokázali si vypracovať aj sľubné strelecké pozície, no gól sa im vsietiť nepodarilo. Minútu pred odchodom do šatní opäť udreli zverenci trénera Petríka. Rozohrali rýchlu akciu, na konci ktorej bol Gregor a jeho presný zásah upravil polčasové skóre na 2:0.
Po zmene strán sa domáci kolektív zameral predovšetkým na pozornú defenzívu. Jeho hráči prehustili stred poľa a snažili sa loptu čo najdlhšie udržať na svojich kopačkách. Petríkovci umne vytláčali protivníka z výhodných streleckých pozícií, a tak sa hra odvíjala v bezpečnej vzdialenosti od Chalupkovej brány. Favoritovi zápasu sa podarilo v druhom dejstve udržať súpera na dištanc a odmenou mu bol zisk dôležitých troch bodov.
n Góly: Chmúrny a Gregor. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka – Paško, Čujko, M. Rataj (Krištofík), Štefaničiak, Zrník, Chmúrny (Rendko), Tomka, Jakubský, T. Rataj (Štípala), Gregor. DRAŽKOVCE: Marčičiak – Feranec, Ilgo (Krasnec), Štefanides, Murček, Pedersen, Fekete, Matuľa, Hornák, Rapan, Drahoš (Rusnák).

Žabokreky – Diviaky 2:3 (1:2)
Do zaujímavého stretnutia vstúpil lepšie domáci tím. Odmenou za jeho aktivitu bol presný zásah S. Kalnického, ktorý si poradil s hosťujúcim obrancom a krížnou strelou otvoril gólový účet duelu. Tesne pred prvou prestávkou sa v skrumáži pred Krupom najlepšie zorientoval Ján Koleno a vyrovnal na 1:1.
Od prvej minúty druhého dejstva sa bolo na čo dívať. Hneď v 46. min sa pekne uvoľnil M. Kviatkovský a dostal Diviaky do vedenia. O minútu však tento stav už neplatil. Hosťujúca obrana si v šestnástke pomohla faulom a nariadený pokutový kop premenil D. Kalnický. V 67. min si na center z pravej strany nabehol Tkaczyk a mužstvo z horného Turca sa opäť dostalo do vedenia. Slovan potom vrhol všetky sily do útoku, no v snahe útočiť pomerne často zabúdal na zadné dvierka. V týchto fázach duelu sa pri brejkových situáciách
viackrát vyznamenal ich brankár Krupa. Do konca stret-
nutia však už ani jedno z mužstiev gól nestrelilo. Diviaky si tak mohli na svoje konto pripísať veľmi cenné víťazstvo.
n Góly: S. Kalnický a D. Kalnický (pok. kop), resp. Ján Koleno, M. Kviatkovský a Tkaczyk. ŽABOKREKY: Krupa – Majerčík, Štefanides, P. Klanický, Horník, Hulej (Jesenský), Štefánik (Kysel), Kmeť, D. Kalnický, S. Kalnický, M. Klanický. DIVIAKY: Ursíny – Harasník, Šefraník, M. Koleno, Jar. Koleno, Ján Koleno (Tkaczyk), Gavrík, Čupka (Padej), M. Kviatkovský, Turčány, Š. Kviatkovský.

Turč. Teplice B – Podhradie
7:0 (4:0)
Tepličania od úvodného hvizdu nenechali nikoho na pochybách a jasne udávali tón stretnutia. Ich súper nemal na lavičke žiadneho náhradníka, ale na ihrisku sa prezentoval sympatickým herným prejavom, pričom sa nezameral len na bránenie. Domáci však podali koncentrovaný výkon, ktorý okorenili aj kvalitnou koncovkou. Už v 4. min otvoril skóre Oršuliak a ešte do polčasu pridali presné zásahy Ladňák, Šolc a Ižip. O osude duelu tak bolo prakticky rozhodnuté. Zverenci trénera Miaz-dru však ani po zmene strán nestratili gólový apetít. Najskôr upravil v 60. min na 5:0 Kružlic a potom sa nádhernými strelami z diaľky prezentovali Karas a Endresl. Domáci v druhom dejstve takmer nepustili súpera na vlastnú polovicu, v tomto zápase vyhrali úplne zaslúžene.
n Góly: Oršuliak, Ladňák, Šolc, Ižip, Kružlic, Karas a Endresl. TURČ. TEPLICE B: Machovič – Kubík, Lehotský (Saniga), Kružlic, Ďanovský, Endresl, Karas, Oršuliak, Ižip, Ladňák (Stuchlý), Šolc (Bliščák). PODHRADIE: Rolko – D. Koťka, Híll, Burda, Chmúrny, J. Koťka, Hoško, Hudec, Hradil, A. Fleško, Kostra.

Sklabiňa – Bystrička 0:4 (0:0)
Od začiatku boli domáci aktívnejším tímom, no nedokázali premeniť vyložené strelecké príležitosti. Postupne ich zahodili Ľ. Blizniak, J. Blizniak aj Saniga. Po zmene strán tak prišiel zákonitý trest.
V 47. min sa v šestnástke uvoľnil hosťujúci Paško a nádhernou krížnou strelou otvoril skóre. O päť minút neskôr už bolo 0:2, keď sa po centri Človiečika hlavou presadil Blažek. Takmer vzápätí vyprodukovala defenzíva Sklabine chybu a ten istý hráč strelil ďalší gól. V 75. min skompletizoval Blažek svoj hetrik, keď využil ďalšie nedorozumenie domácej obrany. Sklabinčania sa snažili streliť aspoň čestný úspech, ale sľubné pokusy Ľ. Blizniaka a Lörinca zlikvidoval spoľahlivý Hübner.
n Góly: Blažek 3 a Paško. SKLABIŇA: M. Kováč – J. Blizniak, Ľ. Blizniak, Báthory (Lörinc), Kovanič (Jančovič), Bambušek (Dvorský), T. Kováč, Úradníček, Fučela, Žilák, Saniga. BYSTRIČKA: Hübner – Košút, Bielik, Roman, Blažek, Greško, Človiečik, Žiačik (Masár), Prievara (Rapan), Bízik (Štefánek), Paško.

Dubové – Kláštor 7:4 (3:1)
V úvode stretnutia hostia zaskočili domácich, keď sa ujali vedenia gólom Bugaja. Domáci sa nedali zaskočiť a tromi gólmi v rýchlom slede za sebou otočili vývoj zápasu. Hostia po rýchlom knokaute rezignovali a v druhom polčase domáci postupne zvyšovali svoj náskok. V závere verešovci pri svojom útočení pozabudli na obranu, čo hostia využili na skorigovanie výsledku.
n Góly: Plica a Musil po 2, P. Vereš, Daubner a Kuka, resp. Bugaj, J. Šmiček, Blaho a Burgan. DUBOVÉ: P. Lettrich – L. Lettrich, M. Vereš, Virteľ, Dírer, Kuka, Tencer (Košťan), Daubner, Plica (Bačiak), P. Vereš, Musil. KLÁŠTOR: Slezák – Bugaj, Kuzmány, Mrázek, P. Šmiček (Burgan), Šumichrast, Maroš, Ďatko, Pitoňák (Blaho), J. Šmiček.

Krpeľany – Valča B 5:0 (3:0)
Už od úvodu stretnutia boli domáci jednoznačne lepším mužstvom na trávniku. V 5. min sa ešte strela Badáňa neujala, ale už o ďalších päť minút sa presadil vaňko, ktorý po rohovom kope usmernil loptu do siete. Domáci aj v ďalšom priebehu prvého polčasu tvrdili muziku, no šance Brveníka a Sajdáka zostali nevyužité. Hostia hrali odo-
vzdane a výraznejšiu šancu si nevypracovali. V 32. min hosťujúca obrana v pokutovom území faulovala Badáňa a ten istý hráč bezpečne premenil pokutový kop. Už o tri minúty uzavrel polčasový stav svojím druhým gólom Vaňko.
Aj druhý polčas pokračoval v réžii zverencov trénera Mačta, ktorí v 64. min zvýšili svoj náskok Jančom. Po tomto góle hostia definitívne odpadli a pred domáceho brankára sa už ani nedostali. Naopak, v 84. min ešte Krpeľany prikrášlili výsledok, keď Krajňák s istotou zvládol pokutový kop.
n Góly: Vaňko 2, Jančo, Badáň (pok. kop) a Krajinčák (pok. kop). KRPEĽANY: Milan – Hajas, Volna, Mačto, R. Vojt, Brveník (T. Sajdák), A. Kráľ, Jančo, M. Sajdák, Badáň (Krajinčák), Vaňko (M. Vojt). VALČA B: Romančík (Mar. Matúš) – Rusnák, Svitač, Sobkuliak, Facuna, Petraško (Veterník), Kmeť, Janík, Garlík (Košút), Poživenec, Mir. Matúš.

T. Kľačany – Košťany 1:0 (0:0)
Skalákovci začali stretnutie náporom. Vypracovali si niekoľko veľmi dobrých gólových príležitostí, ktoré však v priebehu prvého polčasu trestuhodne zahadzovali Pentek, Nosák, Gregor a Gerec. Jedinú príležitosť hostí v prvom polčase nevyužil M. Wehle. Predzvesťou gólového trápenia domácich bolo, keď tesne pred prestávkou prestrelil prázdnu bránku hostí Nosák. V druhom polčase síce domáci neustále útočili, zatlačili hostí pred ich bránu, ale opäť Pentek, Gregor a Nosák neboli v koncovke dostatočne dôrazní a presní. Lídra v 85. min vykúpil pokutový kop, ktorý po faule na prenikajúceho Marona premenil Gregor.
n Gól: Gregor (pok. kop). T. KĽAČANY: Poništ – Gorgosz, G. Maron, Machovič (Čoreja), Ondrík, Gerec, J. Maron, Gregor, Ertl, Pentek, Nosák (Horálek). KOŠŤANY: Mich. Krkoša – Sivok (R. Wehle), Melník, Kijonka, Lettrich, Mil. Krkoša, Zigo (Rohoň), Zvoda, M. Wehle, Strapko (Bujna), Labaš. (RB, KP, AA)

10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Dušan Gregor: Martin si nezaslúžil prehrať tak vysoko

Piatková bitka o Strečno skončila jednoznačným víťazstvom Žiliny. Aktéri z obidvoch táborov sa však zhodli na tom, že výsledok úplne neodrážal dianie na ľade.