Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky
FUTBAL III. LIGA STRED

Valča odohrala dobrý zápas, ale dosiahla zlý výsledok

Zverenci trénera Viktora Krištofa podali na ihrisku Novej Bane kvalitný výkon. Dočkali sa dokonca po-tlesku od domácich divákov.

Nová Baňa – Valča 3:2 (1:1)
Domáci mali síce od začiatku stretnutia miernu územnú prevahu, no poctivá hra súpera im poriadne strpčovala život. V 14. min urobili Valčania chybu pred vlastným pokutovým územím. Disponovaný protivník to dokázal využiť a zaútočil do odkrytej obrany. Na konci rýchleho protiútoku stál Mánik, ktorý presnou strelou otvoril skóre duelu. Dobrú príležitosť mali hráči Novej Bane o pár minút neskôr, ale dokázali nastreliť len žrď. V 25. min pekne vysunul Cíger aktívneho Novosedliaka, ten však v čistej šanci trafil brankára súpera. O päť minút neskôr sa vy-znamenal Burda, ktorý vyrazil na roh prudkú strelu útočníka Novej Bane. V poslednej minúte prvého polčasu našiel Bukovčan milimetrovou prihrávkou Novosedliaka, pričom na jeho presne mierený pokus k tyči bol gólman súpera prikrátky. Zverenci trénera Krištofa pokračovali v oduševnenom výkone aj po zmene strán. Poctivo si na ihrisku plnili svoje povinnosti a pomerne ľahko sa dostávali aj do nebezpečných streleckých pozícií. Dokonca nastrelili aj brvno, ale gól, ktorým by svojho protivníka definitívne zrazili do kolien, sa im vsietiť nepodarilo. Potom prišla nešťastná pasáž medzi 84. a 86. min. Turčania počas nej vyprodukovali dve hrubé chyby, ktoré domáci nekompromis-ne potrestali a zrazu viedli 3:1. Valčania ešte znížili v poslednej minúte duelu zásluhou Staňa, ale na vyrovnanie im už zostalo príliš málo času. Za výkon si krištofovci zaslúžili získať v Novej Bani minimálne bod.
n Góly: Mánik, Tužinský a Pecho, resp. Novosedliak a Staňo. VALČA: Burda – Cíger, Staňo, Žilla, Barošinec, Bukovčan, Lettrich (Jesenský), Kucian, Novosedliak, Korda, Červeň.
Z NÁŠHO DIKTAFÓNU
Viktor Krištof, tréner Valče
- Odohrali sme vyrovnaný zápas a myslím si, že v druhom dejstve dokázali naši hráči svojho súpera herne prevýšiť. Opäť o všetkom rozhodli naše školácke chyby. Súper ich dokázal nekompromisne potrestať. Aj keď sa nám ešte podarilo znížiť, na vyrovnanie už čas nezostal. Napriek tomu nemám chlapcom čo vyčítať, pretože na ihrisku dnes nechali srdce.
Z NÁŠHO DIÁRA
Zaujímavosť zápasu
O ďalšom smerovaní futbalu na Dielci sa v súčasnosti vedú rôzne debaty. Finančná kríza postihla aj tento klub a či bude aj v budúcej sezóne treťoligový, dnes ešte nevie nikto potvrdiť. Napriek tomu hráči Valče v Novej Bani hodili všetko za hlavu a boli súperovi viac ako dôstojným súperom. Za to si určite zaslúžia pochvalu.

Okamih zápasu
Zverenci trénera Viktora Krištofa predviedli najmä v druhom polčase hru, ktorá by zniesla aj prísnejšie kritériá. Dobre sa pohybovali, často strieľali a za ich aktivitu ich domáce publikum neraz odmenilo potleskom na otvorenej scéne.

Postava zápasu
Valča bola Novej Bani viac ako vyrovnaným súperom najmä preto, že opäť podala kvalitný kolektívny výkon. Brankár Burda chytil to, čo mal aj súčinnosť medzi jednotlivými formáciami bola na požadovanej úrovni. Napriek tomu spomedzi všetkých asi najviac zaujal svojím poctivým prístupom k povinnostiam Miroslav Staňo.

n Ostatné výsledky: Bytča – Rakytovce 0:2, Lietavská Lúčka – Králiky 2:1 – nedohrané pre inzultáciu rozhodcu, L. Štiavnica – Kremnička 1:0, Dolná Ždaňa – Krásno 4:0, Fiľakovo – Kys. N. Mesto 3:0 - kontumačne, hostia nepricestovali, Námestovo – Zvolen 1:0.
1. Rakytovce 27 21 6 0 66:13 69
2. Zvolen 27 20 4 3 57:17 64
3. D. Ždaňa 27 17 0 10 55:37 51
4. Kremnička 28 14 6 8 51:29 48
5. Bytča 27 12 8 7 39:33 44
6. Nová Baňa 28 10 9 9 43:37 39
7. L. Štiavnica 27 10 8 9 34:33 38
8. V. Krtíš 28 10 6 12 35:40 36