Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL IV. LIGA SEVER

Turanci už majú všetko vo svojich rukách

Turany zdolali doma Kysucký Lieskovec a pred Závažnou Porubou, ktorá prehrala v Trebostove, majú trojbodový náskok. Janigovcom tak stačí na definitívne potvrdenie prvenstva v súťaži remíza na pôde po-slednej Starej Bystrice. Belá si víťazstvom nad Dúbravo

u výrazne zvýšila svoje šance na záchranu.

Turany - Kysucký Lieskovec
3:1 (1:0)
Domáci mali výborný začiatok a už v 3. min ušiel obrane rýchlonohý Orolín, no jeho
strela skončila na žrdi. Takmer vzápätí našiel Ociepka peknou prihrávkou Matušku, ten obišiel aj brankára a otvoril gólový účet stretnutia. V 18. min po-hrozili aj hostia, ale bomba ich útočníka tesne minula bránu. Potom Turanci svojho súpera zatlačili, dostávali sa do šancí, no v koncovka im príliš nevychádzala. V 40. min síce Orolín dostal loptu do siete, rozhodca však gól neuznal pre údajný faul. Minútu pred odchodom do šatní mal veľkú šancu Meliš, ktorý z bezprostrednej blízkosti nenamieril presne. V úvode druhého dejstva sa dokázali presadiť Kysučania a po rohovom kope vyrovnal Krkoška. V 73. min sa v neprehľadnej situácii pred bránkou súpera najlepšie zorientoval Fečko a opäť dostal Turany do vedenia. V predposlednej minúte stretnutia Matuška potiahol akciu po pravej strane, zacentroval loptu na druhú stranu a Orolín nechytateľnou delovkou spečatil výsledok zápasu.
n Góly: Matuška, Fečko a Orolín, resp. Krkoška TURANY: Pronaj – Fečko, Kúdelka, Vaňko, Majerík, Ociepka, Huťka (Kučma), Matuška, Meliš (Pisch), Orolín (Koscelník), Rohoň.

Belá-Dulice – Dúbrava
2:0 (1:0)
Hráči Belej od úvodných minút zatlačili svojho protivníka do defenzívy. V 9. min zoťal prenikajúceho Šulana v šestnástke hosťujúci obranca, ale rozhodcova píšťalka zostala nemá. O tri minúty neskôr sa nádhernou strelou prezentoval Delton, ale vyznamenal sa aj gólman Dúbravy. V 27. min vykopával v poslednej chvíli Šulanov pokus z prázdnej brány obranca súpera. Potom zahrávali domáci rohový kop. Po nacvičenom signále napálil loptu do brvna Trebula, no k dorážke sa dostal Delton a presnou hlavičkou dostal svoj tím do vedenia. V závere prvého polčasu podržal svojich spoluhráčov Šupej, ktorý zneškodnil nebezpečný pokus útočníka hostí. Aj po zmene
strán pokračovali Beľania v ná-tlakovej hre. Najskôr zahodil dve tutovky Šulan a po ňom sa v koncovke nepresadil ani Šípka. V 62. však po peknej akcii Šípku s Fazikom zvýšil Hulej strelou z 5 metrov na 2:0. Potom už hráči spod Lysca úplne ovládli hru a kontrolovali s prehľadom priebeh zápasu.
n Góly: Delton a Hulej. BELÁ-DULICE: Šupej – Stano, Ondrla, Siekel, Matejčík, Páleš (Lučanský), Šulan, Fazika, Trebula (Šípka), Hulej, Delton (Vacha).

Trebostovo
– Závažná Poruba 3:2 (3:0)
Do stretnutia vstúpili obidvaja súperi opatrne. Hostia síce mali optickú prevahu no v útoku boli bezzubí. V 7. min zahrávali domáci roh a J. Lukášik nekompromisnou strelou pod brvno otvoril skóre. V druhej polovici prvého dejstva vyšla Trebostovu rýchla akcia. Marguš si výborne nabehol na kolmý pas a zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Potom sa ešte dokázal do streleckej listiny zapísať Mravec, a tak sa do šatní odchádzalo za stavu 3:0. V druhom polčase futbalisti Závažnej Poruby zvýšili tempo. Svojho protivníka začali prevyšovať najmä v strede poľa, ale pozornú defenzívu Trebostova na čele so spoľahlivým Zimanom sa im dlho nedarilo prekonať. V posledných desiatich minútach due-lu vyvinul ašpirant na postup veľký tlak, strelil dva góly ,ale vyrovnať sa mu už nepodarilo.
n Góly: J. Lukášik, Marguš a Mravec, resp. Macík a Kmeť. TREBOSTOVO: Ziman - Bízik, Chmúrny, Veterník, Kulašiak, Ľ. Lukášik, Ruttkay, Mravec (Výbošťok), Pečit (Fľak), J. Lukášik, Marguš.
n Ostatné výsledky: Stráňavy – Oščadnica 1:0, Černová – K. Lúčka 4:2, O. Jasenica – Tvrdošín 1:1. Predmier – S. Bystrica – súper nepricestoval.

4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Pomáhajte čítaním
  7. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  8. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  9. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 309

Pacientov s ochorením na Covid 19 v nemocnici pribúda, rozširujú sa aj červené zóny

V Univerzitnej nemocnici Martin (UNM) bolo v pondelok hospitalizovaných 72 pacientov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19.

Pavilón č. 5 v UN Martin je už celý v červenej zóne.

Vrútky už určili miesta, kde sa bude testovať

Jedným z odberových miest bude aj kino 1. máj, využijú sa aj telocvične škôl.

Mesto Martin hľadá dobrovoľníkov na testovanie obyvateľstva

Celoplošné testovanie sa uskutoční v sobotu a nedeľu od 8. do 20. h. Prestávka je naplánovaná od 12. do 13. h.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.