Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. QUICK TRIEDA

Prvý rébus vyriešený, zostupuje Kláštor

Predposledné kolo stále nič nerozhodlo, súboj o prvé miesto je stále otvorený. Vyjasnilo sa však na konci tabuľky, súťaž opustí Kláštor, ktorý hral ešte pred dvomi rokmi piatu ligu.

Valča B (Príbovce)
– T. Kľačany 2:7 (1:3)
Líder súťaže začal aktívnejšie a po dvoch úvodných šanciach sa do tretice krížnou strelou presadil Pentek. Paradoxne, domáci po inkasovanom góle ožili a v rozpätí 19. a 20. min Adamec a Lukášik z priamych kopov len tesne minuli bránu. Úspešnejší bol v 29. min Lukášik, ktorému sa podarilo vyrovnať. Skalákovcov to však nevyviedlo z rovnováhy a v 38. min im vrátil vedenie Nosák. Ten istý hráč sa presadil aj tesne pred prestávkou a hostia odchádzali do kabín s dvojgólovým vedením.
Po zmene strán vedúce mužstvo už na ihrisku jasne dominovalo a do rozhodenej obrany valčianskej rezervy pridávalo jeden gól za druhým. V 59. min skóroval J. Maron, potom sa presadili Pentek s Lukačekom. Príbovčania síce znižovali Veterníkom, ale posledné slovo mal Lukaček, ktorý svojím druhým presným zásahom pečatil konečné skóre.
n Góly: Lukášik a Veterník, resp. Pentek, Nosák a Lukaček po 2 a J. Maron. VALČA B: Romančík – Poživenec, Sobkuliak, Kmeť, Facuna, Košút, Adamec, Lukášik, Veterník, Svitáč (Petraško), Matúš. T. KĽAČANY: Poništ – Zaťko (Vadel), Ondrík, Gregor, Nosák (Hykl), Gerec (Lukaček), G. Maron, Ertl, Pentek, J. Maron, Gorgosz.

Diviaky – Turčianska
Štiavnička 0:7 (0:3)
V prvom polčase mali síce opticky viac z hry domáci, ale ich akcie zastavovali pozorne brániaci hostia už pred svojou šestnástkou. Petríkovci však neprišli len brániť a každú možnosť využívali na rýchle brejky, ktoré efektívne zakončovali. Prvý gól si strelilo Dynamo samo, už v 3. min sa nešťastne do streleckej listiny zapísal Šefraník. Na 2:0 pre hostí zvyšoval v 15. min Chmúrny a účet prvého dejstva uzavrel M. Gregor.
Tesne po zmene strán sa z ihriska musel predčasne porúčať Kubatka a druhému tímu v tabuľke už nič nestálo v ceste za víťazstvom. Hostia ďalšími štyrmi gólmi položili domácich na lopatky, tí sa často dostávali do úlohy bezradných štatistov.
n Góly: Chmúrny 2, Šefraník (vlastný), M. Gregor, Krištofík, Jakubský a Štefaničiak. DIVIAKY: Ursíny – Harasník, Šefraník, M. Koleno, Kubatka, Jaroslav Koleno, Čupka (Pádej), Kviatkovský, Klein, Ján Koleno (Hrivnák), Gaurík (Tkaczyk). TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka – Čujko, Paško, Krištofík (Štípala), Štefaničiak, Jakubský, Zrník (Rendko), Tomka, Chmúrny – T. Rataj (M. Taraj), M. Gregor.

Dražkovce – Kláštor 8:0 (4:0)
Domáci od úvodných minút zatlačili súpera na jeho polovicu a svoju jednoznačnú prevahu korunovali rýchlym gólom. V ďalšom priebehu sa síce mladí hráči hostí snažili aktívnym pohybom presadiť, ale boli to zverenci trénera Bielika, ktorí ďalšími troma presnými zásahmi ešte v prvom dejstve rozhodli o osude stretnutia.
V druhom polčase favorit pokračoval v nátlakovej hre a postupne zaťažoval konto bankára Slezáka. Mimoriadne sa darilo kanonierovi Rapanovi, ktorý si štyrmi gólmi vylepšil svoje strelecké konto.
n Góly: Rapan 4, Feranec, Noga, Ilgo a Pleško. Dražkovce: Urban – Krasnec, Ilgo, Feranec (Ficerberg), Tomašovič, Noga, Pleško, Drahoš, Hornák, Rusnák, Rapan. KLÁŠTOR: Slezák – Stráňay, Pitoňák (Ondracký), Róna, Matuška, P. Šmiček, Šumichrast, Maroš, Datko, Krška, J. Šmiček (Válek).

Bystrička – Žabokreky
1:1 (0:0)
V bojovnom zápase sa hra väčšinou odohrávala medzi šestnástkami a najmä v prvom polčase obrany dominovali nad ofenzívou. Jedinú šancu si vy-pracoval po Paškovej prihrávke Blažek, ktorý v dobrej pozícii netrafil bránu.
Góly padli až v samom závere stretnutia, ale ešte pred nimi Človiečik v 80. min z jedenástky nastrelil iba brvno. Domácim sa to stalo takmer osudným, pretože o sedem minút neskôr sa v skrumáži dobre zorientoval Buch a krížnou strelou nedal Hübnerovi žiadnu šancu. Slovan vyrovnal v 90. min, keď po prieniku Žiačika Rapan priťukol loptu Paškovi a ten sa zblízka nepomýlil.
n Góly: Paško, resp. Buch. BYSTRIČKA: Hübner – Košút, Bielik, Roman, Blažek, Masár, Človiečik, Greško (Rapan), Baláž, Štefánek (Žiačik), Paško. ŽABOKREKY: I. Štefanides – Majerčík, P. Štefanides (Uhliarik), Gálik, Štefánik (Javornický), Hulej (Tomka), Buch, Kmeť, D. Kalnický, S. Kalnický, M. Kalnický.

T. Teplice B – Dubové 3:1 (2:1)
Zverenci trénera Miazdru mali od začiatku viac z hry, ale po štyroch nepremenených šanciach sa paradoxne ako prvý v 18. min dorážkou presadil Plica. Domáci odpovedali v 30. min, po Ladňákovej prihrávke sa strelou z otočky presne trafil Šolc. Tepličania ešte do prestávky strhli vedenie na svoju stranu, keď v 40. min ušiel hosťom Endresl a svoje sólo zakončil presne mierenou strelou k žrdi.
V druhom dejstve sa skóre menilo už len raz. V 75. min Ďanovského dlhú loptu za obranu spracoval Oršuliak, kľučkou posadil na trávnik brankára Lettricha a pohodlne usmernil loptu do prázdnej brány.
n Góly: Šolc, Endresl a Oršuliak, resp. Plica. T. TEPLICE B: Kovalčík – Kubík, Lehotský, Repáň, Ďanovský, Endresl, Ladňák (Kružlic), Oršuliak (Saniga), Ižip, Briščák (Jeluš), Šolc. DUBOVÉ: P. Lettrich – Dírer, M. Vereš, Lúdik, Hrivnák, L. Lettrich, Daubner, Kuka, Musil, Plica, P. Vereš.

Podhradie – Krpeľany
1:2 (0:1)
Hostia potrebovali v tomto stretnutí zvíťaziť. Do zápasu vstúpili aktívnejšie a brankár Híll musel byť od úvodného hvizdu v neustálej permanencii. V 22. min za-
hrávali Krpeľany roh, do šestnástky si výborne nabehol R. Vojt a nekompromisnou hlavičkou otvoril skóre. Potom sa hra vyrovnala a až do prestávky sa odvíjala prevažne v strede ihriska.
Tesne po zmene strán sa na Hílla rútil Kráľ, ale trafil len nohy vybiehajúceho gólmana. V 61. min Meliš nedovolene zastavil v šestnástke prenikajúceho Mačta a rozhodca nariadil pokutový kop. Sám postihnutý ho s prehľadom premenil a dostal hostí do dvojgólového vedenia. Následne hráči Podhradia preradili na vyšší prevodový stupeň, no svoje tutovky nepremenili. O kozmetickú úpravu výsledku sa postaral až v 90. min A. Fleško.
n Góly: A. Fleško, resp. R. Vojt a Mačto. PODHRADIE: Híll – Bardy, Chmúrny, Mališ, Lacúch, Kostra, Koťka, Hradil, A. Fleško, Hudec, Burda. KRPEĽANY: Milan – Hajas, Volna, M. Vaňko, R. Vojt, Kráľ, M. Vojt (Krajinčák), Jančo, Sajdák, Mačto, P. Vaňko (Janota).

Košťany – Sklabiňa 3:0 (1:0)
Domáci nastúpili na dôležité stretnutie s jednoznačným úmyslom potvrdiť dobrú formu z predchádzajúcich zápasov, čo sa im od úvodných minút darilo napĺňať. Postupne prišli aj šance, jednu z nich v 15. min premenil Martinček. Hostia v prvom polčase ohrozili domáceho brankára len raz, ale hlavičku Kollera brankár Krkoša bravúrne zneškodnil.
V druhom polčase melníkovci pokračovali v nátlakovej hre a domácich fanúšikov potešili peknými kombinačnými akciami, z ktorých sa im podarilo prikrášliť vedenie. Druhý gól po faule na prenikajúceho Strapka pridal z jedenástky M. Wehle a gólový účet stretnutia po pri-hrávke Kijonku uzavrel dobre hrajúci Martinček.
n Góly: Martinček 2 a Wehle (z 11m). KOŠŤANY: Mich. Krkoša – Sobkuliak, Melník, Zvoda, Mil. Krkoša, Bujna, Kijonka, Wehle, Lettrich, Martinček, Strapko (Kačica). SKLABIŇA: Bobček – J. Blizniak, M. Blizniak, Václavík, Kováč (Báthory), Koller, Saniga (Bambušek), Úradníček, Fučela, Žilák, Jančovič. (KP, RB)

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  1. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  3. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  4. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  5. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  6. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  7. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  8. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Objednať na testovanie sa bude dať v Martine cez aplikáciu Bookio

Mesto Martin pre účely skríningového testovania na COVID-19 bude využívať aplikáciu Bookio, prostredníctvom ktorej sa rýchlo a ľahko prihlásite na miesto a čas, ktorý vám vyhovuje.

Odberové miesta budú vytvorené aj v Gymnáziu Jozefa Lettricha.

V Kláštore začnú testovať dnes, v ústrety vychádzajú aj pracujúcim ľuďom

Občania sa môžu prísť dať pohodlne otestovať aj po pracovnej dobe. Odberové miesta budú otvorené do večera.

Odberové miesta v Kláštore pod Znievom sú nachystané. V prevádzke budú až do budúceho utorka.

Osemnástku sme v pohode zdolali, dnes na nás čaká Skalica

Nádej na dobrý výsledok zobrali naši reprezentačnej osemnástke veľmi rýchlo a zápas proti mladíkom až do konca kontrolovali. Dnes doma privítajú Skalicu.

Osemnástku sme zdolali vysoko 8:1.