Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. QUICK TRIEDA

Prvý rébus vyriešený, zostupuje Kláštor

Predposledné kolo stále nič nerozhodlo, súboj o prvé miesto je stále otvorený. Vyjasnilo sa však na konci tabuľky, súťaž opustí Kláštor, ktorý hral ešte pred dvomi rokmi piatu ligu.

Valča B (Príbovce)
– T. Kľačany 2:7 (1:3)
Líder súťaže začal aktívnejšie a po dvoch úvodných šanciach sa do tretice krížnou strelou presadil Pentek. Paradoxne, domáci po inkasovanom góle ožili a v rozpätí 19. a 20. min Adamec a Lukášik z priamych kopov len tesne minuli bránu. Úspešnejší bol v 29. min Lukášik, ktorému sa podarilo vyrovnať. Skalákovcov to však nevyviedlo z rovnováhy a v 38. min im vrátil vedenie Nosák. Ten istý hráč sa presadil aj tesne pred prestávkou a hostia odchádzali do kabín s dvojgólovým vedením.
Po zmene strán vedúce mužstvo už na ihrisku jasne dominovalo a do rozhodenej obrany valčianskej rezervy pridávalo jeden gól za druhým. V 59. min skóroval J. Maron, potom sa presadili Pentek s Lukačekom. Príbovčania síce znižovali Veterníkom, ale posledné slovo mal Lukaček, ktorý svojím druhým presným zásahom pečatil konečné skóre.
n Góly: Lukášik a Veterník, resp. Pentek, Nosák a Lukaček po 2 a J. Maron. VALČA B: Romančík – Poživenec, Sobkuliak, Kmeť, Facuna, Košút, Adamec, Lukášik, Veterník, Svitáč (Petraško), Matúš. T. KĽAČANY: Poništ – Zaťko (Vadel), Ondrík, Gregor, Nosák (Hykl), Gerec (Lukaček), G. Maron, Ertl, Pentek, J. Maron, Gorgosz.

Diviaky – Turčianska
Štiavnička 0:7 (0:3)
V prvom polčase mali síce opticky viac z hry domáci, ale ich akcie zastavovali pozorne brániaci hostia už pred svojou šestnástkou. Petríkovci však neprišli len brániť a každú možnosť využívali na rýchle brejky, ktoré efektívne zakončovali. Prvý gól si strelilo Dynamo samo, už v 3. min sa nešťastne do streleckej listiny zapísal Šefraník. Na 2:0 pre hostí zvyšoval v 15. min Chmúrny a účet prvého dejstva uzavrel M. Gregor.
Tesne po zmene strán sa z ihriska musel predčasne porúčať Kubatka a druhému tímu v tabuľke už nič nestálo v ceste za víťazstvom. Hostia ďalšími štyrmi gólmi položili domácich na lopatky, tí sa často dostávali do úlohy bezradných štatistov.
n Góly: Chmúrny 2, Šefraník (vlastný), M. Gregor, Krištofík, Jakubský a Štefaničiak. DIVIAKY: Ursíny – Harasník, Šefraník, M. Koleno, Kubatka, Jaroslav Koleno, Čupka (Pádej), Kviatkovský, Klein, Ján Koleno (Hrivnák), Gaurík (Tkaczyk). TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka – Čujko, Paško, Krištofík (Štípala), Štefaničiak, Jakubský, Zrník (Rendko), Tomka, Chmúrny – T. Rataj (M. Taraj), M. Gregor.

Dražkovce – Kláštor 8:0 (4:0)
Domáci od úvodných minút zatlačili súpera na jeho polovicu a svoju jednoznačnú prevahu korunovali rýchlym gólom. V ďalšom priebehu sa síce mladí hráči hostí snažili aktívnym pohybom presadiť, ale boli to zverenci trénera Bielika, ktorí ďalšími troma presnými zásahmi ešte v prvom dejstve rozhodli o osude stretnutia.
V druhom polčase favorit pokračoval v nátlakovej hre a postupne zaťažoval konto bankára Slezáka. Mimoriadne sa darilo kanonierovi Rapanovi, ktorý si štyrmi gólmi vylepšil svoje strelecké konto.
n Góly: Rapan 4, Feranec, Noga, Ilgo a Pleško. Dražkovce: Urban – Krasnec, Ilgo, Feranec (Ficerberg), Tomašovič, Noga, Pleško, Drahoš, Hornák, Rusnák, Rapan. KLÁŠTOR: Slezák – Stráňay, Pitoňák (Ondracký), Róna, Matuška, P. Šmiček, Šumichrast, Maroš, Datko, Krška, J. Šmiček (Válek).

Bystrička – Žabokreky
1:1 (0:0)
V bojovnom zápase sa hra väčšinou odohrávala medzi šestnástkami a najmä v prvom polčase obrany dominovali nad ofenzívou. Jedinú šancu si vy-pracoval po Paškovej prihrávke Blažek, ktorý v dobrej pozícii netrafil bránu.
Góly padli až v samom závere stretnutia, ale ešte pred nimi Človiečik v 80. min z jedenástky nastrelil iba brvno. Domácim sa to stalo takmer osudným, pretože o sedem minút neskôr sa v skrumáži dobre zorientoval Buch a krížnou strelou nedal Hübnerovi žiadnu šancu. Slovan vyrovnal v 90. min, keď po prieniku Žiačika Rapan priťukol loptu Paškovi a ten sa zblízka nepomýlil.
n Góly: Paško, resp. Buch. BYSTRIČKA: Hübner – Košút, Bielik, Roman, Blažek, Masár, Človiečik, Greško (Rapan), Baláž, Štefánek (Žiačik), Paško. ŽABOKREKY: I. Štefanides – Majerčík, P. Štefanides (Uhliarik), Gálik, Štefánik (Javornický), Hulej (Tomka), Buch, Kmeť, D. Kalnický, S. Kalnický, M. Kalnický.

T. Teplice B – Dubové 3:1 (2:1)
Zverenci trénera Miazdru mali od začiatku viac z hry, ale po štyroch nepremenených šanciach sa paradoxne ako prvý v 18. min dorážkou presadil Plica. Domáci odpovedali v 30. min, po Ladňákovej prihrávke sa strelou z otočky presne trafil Šolc. Tepličania ešte do prestávky strhli vedenie na svoju stranu, keď v 40. min ušiel hosťom Endresl a svoje sólo zakončil presne mierenou strelou k žrdi.
V druhom dejstve sa skóre menilo už len raz. V 75. min Ďanovského dlhú loptu za obranu spracoval Oršuliak, kľučkou posadil na trávnik brankára Lettricha a pohodlne usmernil loptu do prázdnej brány.
n Góly: Šolc, Endresl a Oršuliak, resp. Plica. T. TEPLICE B: Kovalčík – Kubík, Lehotský, Repáň, Ďanovský, Endresl, Ladňák (Kružlic), Oršuliak (Saniga), Ižip, Briščák (Jeluš), Šolc. DUBOVÉ: P. Lettrich – Dírer, M. Vereš, Lúdik, Hrivnák, L. Lettrich, Daubner, Kuka, Musil, Plica, P. Vereš.

Podhradie – Krpeľany
1:2 (0:1)
Hostia potrebovali v tomto stretnutí zvíťaziť. Do zápasu vstúpili aktívnejšie a brankár Híll musel byť od úvodného hvizdu v neustálej permanencii. V 22. min za-
hrávali Krpeľany roh, do šestnástky si výborne nabehol R. Vojt a nekompromisnou hlavičkou otvoril skóre. Potom sa hra vyrovnala a až do prestávky sa odvíjala prevažne v strede ihriska.
Tesne po zmene strán sa na Hílla rútil Kráľ, ale trafil len nohy vybiehajúceho gólmana. V 61. min Meliš nedovolene zastavil v šestnástke prenikajúceho Mačta a rozhodca nariadil pokutový kop. Sám postihnutý ho s prehľadom premenil a dostal hostí do dvojgólového vedenia. Následne hráči Podhradia preradili na vyšší prevodový stupeň, no svoje tutovky nepremenili. O kozmetickú úpravu výsledku sa postaral až v 90. min A. Fleško.
n Góly: A. Fleško, resp. R. Vojt a Mačto. PODHRADIE: Híll – Bardy, Chmúrny, Mališ, Lacúch, Kostra, Koťka, Hradil, A. Fleško, Hudec, Burda. KRPEĽANY: Milan – Hajas, Volna, M. Vaňko, R. Vojt, Kráľ, M. Vojt (Krajinčák), Jančo, Sajdák, Mačto, P. Vaňko (Janota).

Košťany – Sklabiňa 3:0 (1:0)
Domáci nastúpili na dôležité stretnutie s jednoznačným úmyslom potvrdiť dobrú formu z predchádzajúcich zápasov, čo sa im od úvodných minút darilo napĺňať. Postupne prišli aj šance, jednu z nich v 15. min premenil Martinček. Hostia v prvom polčase ohrozili domáceho brankára len raz, ale hlavičku Kollera brankár Krkoša bravúrne zneškodnil.
V druhom polčase melníkovci pokračovali v nátlakovej hre a domácich fanúšikov potešili peknými kombinačnými akciami, z ktorých sa im podarilo prikrášliť vedenie. Druhý gól po faule na prenikajúceho Strapka pridal z jedenástky M. Wehle a gólový účet stretnutia po pri-hrávke Kijonku uzavrel dobre hrajúci Martinček.
n Góly: Martinček 2 a Wehle (z 11m). KOŠŤANY: Mich. Krkoša – Sobkuliak, Melník, Zvoda, Mil. Krkoša, Bujna, Kijonka, Wehle, Lettrich, Martinček, Strapko (Kačica). SKLABIŇA: Bobček – J. Blizniak, M. Blizniak, Václavík, Kováč (Báthory), Koller, Saniga (Bambušek), Úradníček, Fučela, Žilák, Jančovič. (KP, RB)

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  8. Zelená Bratislava
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  5. Ruža zmeny
  6. Úpravy automobilov pre ZŤP
  7. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  8. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 609

V nemocnici pribudlo ďalšie odberové miesto, testy už robia dva tímy.

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.