Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Pod Magurou hostia inzultovali rozhodcu

Posledné kolo nedalo definitívnu odpoveď, kto sta stal majstrom Turca. V Turč. Kľačanoch sa nedohralo, hosťujúci Chmúrny inzultoval rozhodcu. O osude zápasu sa bude rozhodovať za zeleným stolom.

Škandál na konci sezóny. Rozhodca Mikula si po incidente s hráčom Podhradia Chmúrnym zbiera karty z travníka.Škandál na konci sezóny. Rozhodca Mikula si po incidente s hráčom Podhradia Chmúrnym zbiera karty z travníka. (Zdroj: ĽUDO KOŠÁLKO)

I. trieda

Turč. Kľačany - Podhradie 2:1 (2:1) - nedohrané

Stretnutie sa nedohralo pre inzultáciu hlavného rozhodcu. Ku kritickému momentu došlo v 76. min, keď hosťujúci Chmúrny neuniesol vylúčenie svojho spoluhráča Kostru a na znak nesúhlasu vytrhol hlavného arbitrovi P. Mikulovi z rúk karty, ktoré skončili na trávniku. Po tomto incidente rozhodca zápas predčasne ukončil.

Domáci začali dobre a už v 3. min mali výhodu pokutového kopu, ktorý ale Gregor nepremenil. O desať minút ale už skalákovci viedli, keď G. Maron presne mierenou strelou z priameho kopu otvoril skóre. Potom mal líder súťaže veľa šancí na poistenie náskoku, ale boli to paradoxne hostia, ktorý A. Fleškom v 32. min vyrovnali. Ešte do prestávky sa ale favorit znovu ujal vedenia, keď Nosák v 44. min elegantne obstrelil súperovho brankára.

Góly: G. Maron a Nosák, resp. A. Fleško. TURČ. KĽAČANY: Poništ - Gorgosz, Ondrík, G. Maron, Vadel, Gerec, Gregor, J. Maron, Ertl, Hykl, Nosák. PODHRADIE: Hill - Kondek, Meliš, Chmúrny, Bárdy, A. Fleško, Koťka (Borda), Kostra, M. Fleško, Hradil, Lacúch.

Turč. Štiavnička - Bystrička 2:0 (0:0)

V prvej polovici úvodného dejstva sa hral opatrný futbal. Nikto nechcel spraviť vážnejšiu chybu, a tak sa na prvú vyloženú príležitosť čakalo až do 32. min. Počas nej sa k strele odhodlal domáci Paško, ktorý opečiatkoval brvno hosťujúcej brány. Následne mal veľkú možnosť Krištofík, no ani on neuspel. Domáci potom výrazne ožili a pred Hübnerovou bránou bolo často poriadne horúco. Zverenci trénera Petríka sa však predháňali v zahadzovaní šancí. Potrebný pokoj do ich radov vlial až gól skúseného harcovníka T. Rataja, ktorého presný zásah zo 62. min dostal petríkovcov do vedenia. Zaslúžené víťazstvo favorita spečatil v záverečnej minúte duelu prudkou strelou kanonier Gregor.

*Góly: T. Rataj a Gregor. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka - Paško, Štefaničiak, Čujko, Krištofík, Chmúrny (M. Rataj), Tomka, Zrník, Jakubský (Rendko), T. Rataj (Štípala), Gregor. BYSTRIČKA: Hübner - Košút, Blažek, Bielik, Roman, Žiačik, Greško, Masár, Prievara (Rapan), Človiečik, Peško (Marko).

Dubové - Dražkovce 1:1 (0:1)

V úvode zápasu boli iniciatívnejší domáci, ale o prvý gól sa postarali hostia. V 30. min sa po nedorozumení Dubovčanov zmocnil lopty Rapan a strelou pod brvno nedal z hranice šestnástky Lettrichovi žiadnu šancu. Domáci vyrovnali v druhom dejstve, keď v 60. min po rohovom kope najvyššie vyskočil Plica, ktorý hlavou nezadržateľne skóroval. Domáci mali bližšie k víťazstvu, ale nemali potrebné šťastie. Najprv Hrivnákovu strelu zastavila žrď, potom hrajúci tréner na bránkovej čiare „zostrelil" Pedersena.

Góly: Plica, resp. Rapan. DUBOVÉ: Lettrich - Paľovčík (Tencer), M. Vereš, P. Lúdik, Viertel, A. Daubner, Hrivnák, Musil, Kuka (Plica), M. Daubner, Bulík. DRAŽKOVCE: Urban - Tomašovič, Feranec, Murček, Citterberg, Pedersen, Marčičiak, Ilgo, Hornák, Drahoš, Rapan.

Sklabiňa - Valča B (Príbovce) 3:1 (1:0)

Obidve mužstvá sa pomalšie rozbiehali, a tak sa úvodné minúty prevažne odohrávali len medzi šestnástkami. Od 20. min ale domáci prepli na vyšší prevodový stupeň a prišli aj šance. Jednu z nich v 41. min premenil Saniga, ktorý po prihrávke Truchlíka z 10 m prestrelil hosťujúceho brankára.

Fučelovci o osude zápasu rozhodli bezprostredne po prestávke, keď po Báthoryho akcii pridal Saniga druhý presný zásah. V 63. min už domáci viedli trojgólovým rozdielom. Úradníček presnou prihrávkou poslal do šance T. Kováča. Jeho strelu ešte gólman Marián Matúš vyrazil, no na hetrikovu Sanigovu dorážku už nestačil. Posledné slovo patrilo kanonierovi hostí Miroslavovi Matúšovi, ktorý po strele z priameho kopu zjemňoval prehru svojho tímu.

*Góly: Saniga 3, resp. Miroslav Matúš. SKLABIŇA: Bobček - T. Kováč, Ľ. Blizniak, Bátory, Klinčúch (Truchlík), Lörinc, Bambúšek, Úradníček, Fučela (M. Kováč), Žilák, Saniga. VALČA B: Marián Matúš - Veterník, Petraško, Sopkuliak, Facuna, Môc, Kmeť, Janík, Romančík, Poživenec, Miroslav Matúš.

Krpeľany - Turčianske Teplice B 0:0

V prvom polčase si obidve mužstvá vypracovali len minimum streleckých príležitostí. Najväčšiu v 34. min spálil Mačto, ktorý zblízka pálil len do brankára. Po zmene strán sa hra zrýchlila, ale napriek tomu sa diváci gólu nedočkali. Rozhodnúť o víťazstve domácich mohol striedajúci Krajinčiak, no v dobrej pozícii mu koncovka nevyšla podľa predstáv.

KRPEĽANY: Milan - Hajas, M. Volna, M. Vaňko, R. Vojt, Kráľ (Krajinčiak), M. Vojt, Jančo, Sajdák, Mačto, P. Vaňko (Janota). T. TEPLICE B: Hrivnák - Kubík, Lehotský, Repáň, Ďanovský, Endresl, Jeluš, Oršuliak, Ižip, Briščak, Greschner.

Žabokreky - Košťany 2:1 (1:1)

V susedskom derby sa ako prvý presadil hosťujúci M. Wehle, ktorý v 10. min nádhernou krížnou strelou spoza šestnástky otvoril skóre. Na druhej strane sa o dve minúty neskôr po pokuse Bucha do listiny strelcov zapísal S. Kalnický a vyrovnal na 1:1. Tesne po zmene strán našiel D. Kalnický presnou prihrávkou S. Kalnického a ten svoje sólo zakončil gólom. Potom mali obidve mužstvá ešte niekoľko dobrých gólových príležitostí, ale spoľahlivý brankári už loptu za svoj chrbát nepustili. V slušnom zápase, v ktorom rozhodca neudelil ani jednu žltú kartu, sa tak nakoniec z trojbodového zisku tešili Žabokreky.

*Góly: S. Kalnický 2, resp. M. Wehle. ŽABOKREKY: Krupa (Polonec) - Gálik, Štefanides, P. Klanický, D. Kalnický, S. Kalnický, M. Kalnický, Horník (štefánik), Hulej, Buch, Kmeť (Uhliarik). KOŠŤANY: Čordáš - Sobkuliak (Zvoda), Melník, Sivok (Kačica), Rusnák, Mil. Krkoša, Bujna, Lettrich, M. Wehle, R. Wehle (Mich. Krkoša), Martinček.

Kláštor - Diviaky 1:3 (0:0)

V Kláštore sa hral v poslednom zápase sezóny priemerný futbal. V prvom polčase bolo pred obidvomi bránami len málo vzruchu a čistých gólových príležitostí bolo ako šafranu. V prvom dejstve mali najväčšiu príležitosť hostia, ale ich útočník, ktorý sa sám rútil na Poništa, nezvládol koncovku. Po zmene strán najskôr nepremenili tutovku domáci a z následného protiútoku otvoril skóre Hrivnák. Hráči Kláštora sa potom ešte pokúsili vyrovnať, ale po druhom góle Hrivnáka z pokutového kopu definitívne rezignovali. V závere sa stretnutie už len dohrávalo a o jeho definitívnu výsledkovú podobu sa postarali M. Kviatkovský a domáci J. Šmiček.

*Góly: J. Šmiček, resp. Hrivnák 2 (jeden z pok. kopu) a M. Kviatkovský. KLÁŠTOR: Poništ - Stráňaj, Bugaj, Róna, Kuzmány (Válek), Schumichrast (Slivka), P. Šmiček, Maroš, Datko, Pitoňák (Burgan), J. Šmiček. DIVIAKY: Ursíny - Harasník, Illo, M. Koleno, T. Koleno, Jar. Koleno, Čupka (Gaurík), M. Kviatkovský, Hrivnák, Ján Koleno (Tkaczyk), Š. Kviatkovský (Šefraník).

1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  2. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  3. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
  4. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  5. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
  6. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  7. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  8. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  9. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
  1. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
  2. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  3. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?

Vzdelávať namiesto zaúčať

Spoločnosť VIENA INTERNATIONAL s.r.o. sa pokúsila rozbehnúť odvážny projekt.

Školiace stredisko spoločnosti VIENA INTERNATIONAL s.r.o.

Samo Hlavaj môže skompletizovať šampionátový hetrik

Slovenská reprezentačná dvadsiatka sa na juniorský svetový šampionát bude pripravovať v izolovanom kempe vo Zvolene. Pozvánku dostal i brankár Samuel Hlavaj.

Zverenci Róberta Petrovického odštartujú prípravu na šampionát počas posledného novembrového dňa.