Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Triatlonisti súperili s ťažkou traťou aj nepozornou vodičkou

Na 7. ročníku Turčianskeho amatérskeho triatlonu si výborne počínala Kristína Lapinová pretekárka T.A.T. Martin. V cieli jej patrila bronzová priečka. Medzi mužmi bol z Turčanov najlepší Ján Holiga, člen ŠKP Marin. V konečnom účtovaní obsadil solídne trin

Na cyklistickej trati Turčianskeho amatérskeho triatlonu sa súťažilo naplno.Na cyklistickej trati Turčianskeho amatérskeho triatlonu sa súťažilo naplno. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

na 7. ročníku Turčianskeho amatérskeho triatlonu si výborne počínala Kristína Lapinová pretekárka T.A.T. Martin. V cieli jej patrila bronzová priečka. Medzi mužmi bol z Turčanov najlepší Ján Holiga, člen ŠKP Marin. V konečnom účtovaní obsadil solídne trináste miesto.

MARTIN. BLATNICA. Absolútnymi víťazmi tradičného podujatia sa stali medzi mužmi Martin Hudáček a v kategórii žien Barbora Listopadová. Aj napriek nepriaznivej predpovedi počasia sa na podujatí zúčastnilo takmer dvesto súťažiacich. Preteky poznačila nepríjemná nehoda, pri ktorej sa zranil jeden z najlepších slovenských triatlonistov Filip Kristl.

Vydarené podujatie

Podujatie už tradične štartovalo na martinskom kúpalisku, kde si pretekári odkrútili plaveckú časť. Potom presadli na bicykle a po osi Martin - Príbovce - Moškovec - Jazernica - Diviaky - Turč. Teplice - Mošovce - Karlová sa presunuli do Blatnice. Tu na nich v nádhernom prostredí Gaderskej doliny čakala bežecká časť s cieľom v blatnickom amfiteátri. „Aj napriek veľmi pesimistickej predpovedi počasia sa na štart postavilo takmer dvesto súťažiacich. Je to o niečo menej ako v minulosti, no vzhľadom na spomínané okolnosti môžeme byť s účasťou spokojní. Sám som celú trasu absolvoval a musím povedať, že mám naozaj dobrý pocit," povedal jeden z organizátorov Daniel Konečný.

Nešťastná nehoda

Jedinou nepríjemnosťou vydarených pretekov bola nehoda slovenského reprezentanta v triatlone, Filipa Kristla. Skupine cyklistov nedala prednosť vodička auta, ktorá vychádzala z bočnej cesty. Kristl po zrážke nakoniec skončil v nemocnici, kde mu diagnostikovali naštiepenú kľúčnu kosť. V týchto dňoch musí absolvovať CT vyšetrenie a až po ňom sa ukáže, či bude schopný nastúpiť na ME v dlhom triatlone. „Už dlhšie sa usilujeme o to aby sa súťažilo na uzavretej cyklistickej trati. Zdá sa, že v najbližšom ročníku sa nám to podarí. Bol by to pre preteky ďalší posun vpred," prízvukuje Daniel Konečný. Následne načrtol aj ďalšie plány do budúcnosti. „Plavecká časť bude v ďalších rokoch na otvorenej vodnej ploche. Myslím, že to zvýši atraktivitu podujatia. Ďalej pripravíme v rámci Turčianskeho amatérskeho triatlonu aj detský triatlon. Deti rozdelíme podľa veku a každej kategórii prichystáme zodpovedajúcu trať," uzatvára triatlonový nadšenec.

Výsledky Turčianskeho amatérskeho Triatlonu

Muži: 1. Martin Hubáček (GMT Bratislava) 1:59:54 h, 2. Andrej Orlický (Triatlon Team Trnava) 2:00:15, 3. Matej Bízik (Realiz Sport team Bratislava) 2:00:38. Ženy: 1. Barbora Listopadová (J&T Sport team Bratislava) 2:12:43, 2. Jana Poláčiková (Realiz Sport team Bratislava) 2:15:20, 3. Kristina Lapinová (T.A.T. Martin) 2:16:01.

10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 291

Boj o prvé miesto v ankete bol veľmi tesný.

V ankete o Najlepšieho futbalistu TFZ 2020 bol rozdiel medzi prvým a druhým hráčov poradia len osembodový, čo je najmenšie číslo za posledných päť rokov.