Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky
FUTBAL - IV. LIGA SEVER

Sučanci zameškané v druhom polčase nedobehli

Vydarený víkend turčianskych štvrtoligistov pokazili len Sučanci. Nezvládli úvod zápasu proti Črenovej a potom už márne naháňali zajaca za chvost.

Ďanová - Predmier 3:0 (2:0)

V úvode sa hral obojstranne opatrný futbal. V 14. min pohrozili ako prví domáci zásluhou M. Ďanovského. O päť minút neskôr sa zrodila kuriózna situácia. Hostia rozvinuli peknú akciu, ale jej koncovku nezvládli. Loptu smerujúcu do siete zbytočne doklepol za bránkovú čiaru útočník Predmiera a pretože stál v ofsajde, rozhodca gól správne neuznal. Následne zahrmelo na druhej strane. Móric sklepol loptu pred Doboša a ten bombou otvoril skóre. V 33. min vyšiel hráčom Ďanovej nacvičený signál a Horváth upravil na 2:0.

Na začiatku druhého dejstva zbytočne v strede ihriska fauloval Kubový a po druhej žltej karte musel ísť pod sprchy. Turčiansky tím však aj v oslabení dokázal kontrolovať hru. Pozorne bránil, no jeho hráči boli aktívní aj v útoku. V 68. min založili rýchlu akciu a po načasovanej Móricovej prihrávke sa rutinérskou koncovkou blysol Scherer. Ten istý hráč mohol pridať aj ďalší presný zásah, ale gólman hostí sa pri jeho šanci vyznamenal.

Góly: Doboš, Horváth a Scherer. ĎANOVÁ: Burda - Kubový, Volna, Mackura, P. Koleno, Zubáň (Hyčko), Horváth, Scherer, M. Ďanovský, Móric, Doboš (Markovič).

Sučany - Černová 1:2 (0:2)

V Sučanoch sa nehral v prvom dejstve príliš atraktívny futbal, ale hostia boli v úvode pri streleckej chuti. V 7. min prudko vystreli Pinďura a jeho pokus sa od žrde odrazil za Trnovského chrbát. O tri minúty neskôr ten istý hráč unikol domácej obrane. Jeho nájazd Trnovský ešte stihol zlikvidovať, no proti dorážke Bobeka už bol bezmocný. Sučanci tak po desiatich minútach prehrávali 0:2. V ďalšom priebehu sa síce snažili dostať súpera pod tlak. Ich útočná snaha však končila pred šestnástkou Černovej. V 35. min sa do dobrej príležitosti dostal Privitzer. Pri jeho pokuse z bezprostrednej blízkosti sa ale vyznamenal hosťujúci gólman.

Do druhého polčasu nastúpilo na trávnik úplne iné mužstvo Sučian. Tatran zatlačil svojho protivníka do hlbokej defenzívy, no v koncovke mu chýbalo potrebné šťastie. Svoje príležitosti postupne zahodili Privitzer, ten mal dokonca tri tutovky, Čiljak, Šibík, Kačák aj Bránik. V 83. min sa dokázal po peknej prihrávke od Šíbika presadiť Kačák, ktorý znížil na rozdiel jedného gólu. V závere sa ešte zverenci trénera Makovníka snažili skórovať, no vyrovnávajúci gól sa im už streliť nepodarilo.

*Góly: Kačák, resp. Pinďura a Bobek. SUČANY: Trnovský - Bránik, Remeň, Bezák, J. Daňo, Zelienka (Čiljak), Šibík, M. Staňo, Fazika (Špirko), Privitzer, Kačák.

Trebostovo - Kotrč. Lúčka 4:1 (3:0)

Hráči Trebostova sa od úvodu s chuťou zahryzli do svojho súpera. Loptu mali častejšie na kopačkách a ich protivník musel byť neustále v strehu. V 27. min si hosťujúca obrana nedovolene počínala vo vlastnej šestnástke a nariadený pokutový kop premenil Thomka. Takmer vzápätí sa k strele odhodlal Veterník a jeho presne mierený pokus k žrdi poslal domácich do dvojgólového vedenia. O niekoľko minút neskôr ho napodobnil Thomka, ktorý upravil už na 3:0. Potom mali ešte ďalšie dobré šance A. Lukášik a Thomka, ale na skóre sa pred prestávkou už nič nezmenilo.

Hneď v úvode druhého dejstva odpískala hlavná rozhodkyňa stretnutia proti Trebostovu prísny pokutový kop a hostia znížili. Lukáčikovci zostali po obdržanom góle na chvíľu zaskočení. Stratený herný rytmus im vrátil gól Pečita na 4:1. Následne už ovládli hru a svojmu súperovi prakticky nič nedovolili. Naopak, mohli výsledok ešte prikrášliť, ale nedokázali zúžitkovať viacero dobrých streleckých príležitostí.

Góly: Thomka 2 (1 z pok. kopu), Veterník a Pečit, resp. Bielik (z pok. kopu). TREBOSTOVO: Ziman - Smutný, Chmúrny, Mravec (Haverla), Veterník, D. Lukášik, Ruttkay, A. Lukášik, Thomka, Pečit, Gálik (Kulašiak).

Belá-Dulice - Kys. Lieskovec 3:1 (1:1)

V prvých minútach zápasu sa oba kolektívy vzájomne oťukávali, pričom o niečo aktívnejší bol domáci tím. Jeho hráči si dokázali vytvoriť dve dobré strelecké príležitosti. V 15. min sa však musel vyznamenať Veselovský, ktorý zlikvidoval brejk útočníka hostí. O desať minút neskôr útočník Kysuc. Lieskovca oklamal stred obrany Belej a presne mierenou strelou k tyči otvoril gólovú účet stretnutia. Vzápätí mohol vyrovnať Trebula, ale jeho pokus končekmi prstov vyrazil brankár súpera. Minútu pred prestávkou si na roh R. Fučelu nabehol Brisuda a vyrovnal na 1:1.

Do druhého dejstva nastúpili Beľania s cieľom získať všetky body. Ich aktivita im priniesla odmenu v 56. min. K lopte sa dostal Trebula a nezadržateľne skóroval. Potom sa na ihrisku začalo poriadne iskriť a rozhodca rozdal viacero žltých kariet. Štyri minúty pred koncom sa presadila dvojica Brzák - Hulej a druhý menovaný zvýšil hlavou na 3:1. V závere ešte vzplanuli vášne po nešetrnom zákroku gólman hostí na útočníka Huleja, ktorý zápas nedohral.

Góly: Brisuda, Trebula a Hulej, resp. Močej. BELÁ-DULICE: Veselovský - Ďanovský, Siekel, Ondrla, Páleš, Brisuda (Matejčík), Šulan, R. Fučela, Trebula (Mjošt), Delton (Hulej), Brzák.

Ostatné výsledky 4. kola: K. N. Mesto - Dúbrava 3:1, Stráňavy - O. Jasenica 3:1, Skalité - Tvrdošín 1:0.

14. Tvrdošín 4 0 1 3 3:7 1

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 6 552

Ivan Kocan, primár pľúcnej kliniky Univerzitnej nemocnice v Martine.

Novinku z Univerzitnej nemocnice v Martine v pilotnej fáze vyskúšalo sedem pacientov.

3 h
Ilustračná foto.

Prednosta Okresného úradu v Martine Vladimír Polakovič tvrdí, že percento infekčnosti v rámci okresu sa nedá určiť na základe čiastkových výsledkov.

15 h
Testovanie v Martine - Gymnázium Jozefa Lettricha na Ľadovni.

Naše obce a mestá sa testovania zhostili na jednotku, hoci na prípravu mali len pár dní.

26. jan
Boj o prvé miesto v ankete bol veľmi tesný.

V ankete o Najlepšieho futbalistu TFZ 2020 bol rozdiel medzi prvým a druhým hráčov poradia len osembodový, čo je najmenšie číslo za posledných päť rokov.