Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky
FUTBAL - V. LIGA B

Šťastná Skalákova ruka, striedajúci Nosák rozhodol

Martin doma rozdrvil Palúdzku a pripísal si na svoje konto tretie víťazstvo. Vysoko vyhrali i Vrútočania, ktorí pribalili Žaškovčanom na cestu sedem kúskov Naplno bodovali aj Turč. Kľačany, ktorých v závere zápasu spasil Nosákov gól. Bez víťazstva ostala

len Turč. Štiavnička, ktorá remizovala s Lipt. Hrádkom.

Martin - Palúdzka 5:0 (3:0)

Domáci mali od úvodných minút viac z hry a v 17. min už viedli trojgólovým rozdielom. O prvý presný zásah Martinčanov sa postaral Poruba, ktorý v 4. min prízemnou strelou k žrdi zúžitkoval Zbojovu prihrávku. V 10. min mohli Liptáci z ojedinelej akcie vyrovnať, no Trnovský v dobrej pozícii nedokázal prekonať vybiehajúceho Martvoňa. O tri minúty sa k individuálnej akcii z vlastnej polovice odhodlal domáci Kosinka a po jeho strele z hranice šestnástky sa triaslo brvno. Presnejšie v 14. min mieril Zboja, ktorý po spolupráci Pavloviča s Porubom hlavou pridal druhý gól. Hostia o chvíľu inkasovali ešte raz, v 17. min chybu brankára Károlyiho potrestal Pánik.

Aj po zmene strán mali viac z hry zverenci trénera Jeťka, ktorí ďalšími dvoma gólmi prikrášlili výsledok. V 70. min sa po Porubovej prihrávke zmocnil lopty striedajúci Tomka a utešenou strelou pod brvno oslávil svoj príchod na ihrisko. Strelecký účet stretnutia uzavrel v 78. min Pánik, ktorý technickou strelou prehodil vybiehajúceho gólmana.

Góly: Pánik 2, Poruba, Zboja a Tomka . MARTIN: Martvoň - Kosinka, Bízik, Černák, Trpiš - Zboja (Zajasenský), Kucian, M. Hollý, Poruba - Pánik (Volek), Pavlovič (Tomka).

Vrútky - Žaškov 7:0 (4:0)

Zverencom trénera Jozefa Letrika znamenite vyšiel vstup do zápasu a už v 6. min viedli dvojgólovým rozdielom. Skóre otvoril Kmeť, ktorý v 2. min prízemnou strelou k žrdi prekonal hosťujúceho brankára Buzáka. Druhý presný zásah pridal Gorgosz, keď zblízka zúžitkoval Vlčekovu ideálnu prihrávku. Oravčania nevedeli kam skôr skočiť, domáci si s nimi aj v ďalšom priebehu stretnutia robili, čo chceli. V 17. min Kmeť po krídelnej akcii poslal loptu do šestnástky a Gorgosz hlavou zvýšil už na 3:0. V 30. min hostia znovu inkasovali, po ďalšej kombinačnej akcii sa z malého vápna presadil Lučanský. Žaškovčania v prvom dejstve pohrozili len raz, keď v 44. min sa na Hübnera rútil Michna, ale jeho strela minula bránu.

Aj po prestávke domáci na ihrisku dominovali. Opäť im vyšiel úvod polčasu a v 49. min Gorgoszov center zúžitkoval Vlček - 5:0. Vlček mal prsty aj v ďalšom góle, tentoraz skóroval so šťastím, keď sa lopta od neho odrazila za Buzákov chrbát. Gólové hody Vrútočanov zakončil v 80. min Korbeľ po individuálnej akcii. Lokomotíva mohla streliť aj desať gólov, no ďalšie šance už nevyužila.

Góly: Gorgosz a Vlček po 2, Lučanský, Kmeť a Korbeľ. VRÚTKY: Hübner - Botoš (Líška), Koscelník, Prjevara, Rakyta - Lučanský, Barčin, Mazúr, Kmeť - Gorgosz, Vlček (Korbeľ).

Turč. Kľačany - Lipt. Sliače 1:0 (0:0)

Domáci chceli po úspešnom ťažení na Liptove konečne naplno bodovať aj pred vlastnými divákmi. Tejto stratégii prispôsobili taktiku a od úvodných minút zavreli svojho súpera pred jeho šestnástku. Hostia mali s rýchlymi útočnými výpadmi nováčika problémy, ale napriek tomu dlho odolávali. Skalákovci si síce vypracovali minimálne tri čisté tutovky, ale Pentek, J. Maron i Kmeť nemali v koncovke potrebný pokoj a šťastie.

Aj v druhom polčase sa dej zápasu odohrával predovšetkým pred bránou Liptákov. Domáci stupňovali svoj tlak, no naďalej sa trápili v koncovke. Trpezlivosť sa im ale vyplatila. V 89. min sa po Gregorovom centri dostal k lopte striedajúci Nosák a hlavičkou spasil domáci tím.

Gól: Nosák. TURČ. KĽAČANY: Poništ - V. Gorgosz, G. Maron, Gregor, Ondrík - Žilla (Hykl), Lettrich, Kmeť, Gerec (Ertel) - J. Maron, Pentek (Nosák).

Turč. Štiavnička - Lipt. Hrádok 0:0

V zápase dobrej úrovne sa hral vyrovnaný futbal, v ktorom sa ale šance rodili ťažko. Obidve mužstvá sa skôr zamerali na defenzívu, pričom si dávali pozor, aby sa súper nedostal do zakončenia. Napriek všetkému mal však už v 4. min na kopačkách gól Gregor, no jeho samostatný nájazd hosťujúci brankár kryl. Dôležitý moment prišiel v 35. min. Domáci Kostra zazmätkoval, počas hry chytil loptu do rúk a po druhej žltej karte sa musel predčasne porúčať z ihriska.

Liptáci až do konca zápasu hrali presilovku, ale nič z nej nevyťažili. Nováčik z Turca príkladne bojoval a hoci oslabený, mal bližšie k víťazstvu. V 59. min po individuálnom prieniku zakončoval Tomka, no brankár jeho strelu vyrazil. V závere stretnutia si v skrumáži príležitosť na trojbodový zisk ešte vybojoval Gregor, ale jeho strela tesne minula bránu.

TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka - Jakubský, Paško, Krištofík, Čujko - M. Wehle, Kostra, Tomka, M. Fleško (M. Rataj) - A. Fleško, Gregor (I. Rataj).

Ostatné výsledky 4. kola: Trstená - Ludrová 5:3, O. Podzámok - Lisková 3:1, Or. Veselé - Bešeňová 0:1.

5. Študuj v malom a ži vo veľkom
  6. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  7. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  8. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  9. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  10. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Sezónu malého futbalu museli ukončiť, chýbali voľné termíny

Už tak dosť oklieštená sezóna malého futbalu je definitívne zrušená. Prvýkrát v histórii sa stalo, že sme nespoznali víťazov.

Skrátená sezóna malého futbalu víťazov nespoznala.