Nedeľa, 18. apríl, 2021 | Meniny má ValérKrížovkyKrížovky

Belá a Ďanová si nechali najlepšie na koniec

Ďanová s Belou zlomili svojich súperov v záverečnej minúte. Trebostovo a Sučany na súperových ihriskách neuspeli.

Kys. Lieskovec - Ďanová 2:3 (1:2)

Hostia vstúpili do stretnutia aktívne a už v úvodnej minúte pekne zacentroval Vítek, no Móric z piatich metrov nenamieril presne. O pár minút neskôr vyzval Scherer presným pasom k zakončeniu Mórica, žiaľ ani z tohto mráčika nezapršalo. V 19. min však vyšla Ďanovej rýchla akcia a po osi Vítek, P. Koleno a Horváth posledný menovaný otvoril skóre. O tri minúty neskôr kopal turčiansky celok roh a M. Ďanovský dostal svoj tím do dvojgólového vedenia. V 31. min vyrobil zbytočnú hrúbku Volna a domáci znížili.

Hneď na začiatku druhého polčasu hlavný rozhodca nepochopiteľne vylúčil Scherera a Kysučania začali hrať presilovku. Využili ju v 54. min, keď Krkoša hlavou vyrovnal na 2:2. Zverenci trénera R. Lukášik dokázali so súperom držať krok aj v oslabení. Dokonca si vypracovali aj viacero šancí, no to najlepšie si nechali na záver. Kanonier Móric ušiel v nadstavenom čase domácej obrane, ktorá ho vo vlastnom pokutovom území zastavila len za cenu faulu. Jedenástku s istotu premenil P. Koleno a rozhodol o tom, že všetky body poputujú do Turca.

Góly: Krkoška a Zatorský, resp. Horváth, M. Ďanovský a P. Koleno (pok. kop). ĎANOVÁ: Burda - Doboš, Volna, P. Koleno, Mackura, Hyčko (Zubáň), Horváth, Schérer, Vítek (Markovič), M. Ďanovský (Škuta), Móric.

Tvrdošín - Belá-Dulice 1:2 (1:1)

V úvode duelu predviedli obaja súperi aj vďaka ťažkému terénu viacero nepresností. Ako prví pohrozili hostia, ale Šulan súperovu sieť nerozvlnil. Veľkú šancu mali Beľania v 8. min, keď defenzíva oravského tímu vykopávala loptu z bránkovej čiary. O niekoľko minút Delton pekne zacentroval a Brisuda efektnou hlavičkou otvoril skóre. V 26. min sa vyznamenal Veselovský, ktorý efektným zákrokom zabránil istému gólu. Vzápätí však zbytočne stratil loptu na hranici šestnástky a Kubáni technickou strelou do opustenej brány vyrovnal.

V 55. min mali hostia šťastie, keď domáci nastrelili tyč. Potom si dokázali vytvoriť aj územnú prevahu, ale defenzíva turčianskeho mužstva fungovala stopercentne. V samom závere bola Belá oveľa nebezpečnejšia ako jej protivník. Štyri minúty pred koncom ešte stihla obrana Tvrdošína zabrániť najhoršiemu. V 90. min však unikol obrane súpera Trebula, prudko zacentroval do šestnástky a Delton stanovil konečný výsledok.

Góly: Kubáni, resp. Brisuda a Delton. BELÁ-DULICE: Veselovský - Ďanovský, Siekel, Ondrla, Páleš, Brisuda, Šulan, R. Fučela (Kováčik), Trebula, Hulej (Brzák), Delton.

Dúbrava - Trebostovo 5:2 (3:1)

Trebostovčanom úvod stretnutia vyšiel. Loptu držali dlhšie na svojich kopačkách a mali viac z hry. V 25. min sa po nacvičenom signále dostal k lopte Thomka a otvoril skóre duelu. O chvíľu však vyšiel domácim rýchly protiútok a bolo vyrovnané. Potom kopali hostia roh, no zabudli na zadné vrátka. Hráči Dúbravy zaútočili do odkrytej obrany a otočili priebeh zápasu. Tento presný zásah ich dostal na koňa, čoho výsledkom bol tretí gól v sieti Trebostova. Počas polčasovej prestávky musel tréner Lukášik na svojich zverencov zvýšiť hlas. Hneď po prestávke sa do streleckej listiny zapísal Pečit a dostal svoj tím do zápasu. O minút už ale bolo všetko inak. Hostia spravili ďalšiu hrubú chybu v obrane a bolo 4:2. 75. min streli piaty gól Dúbravy nebezpečný Kandera . V závere ešte mohol znížiť Pečit, no svoju šancu ľahkovážne zahodil.

Góly: Kandera 2, Kúkol, Peterec, Surový, resp. Thomka, Pečit. TREBOSTOVO: Ziman - Mravec, Ruttkay, Veterník, Kulašiak, Vlček, D. Lukášik, A. Lukášik, Gálik, Pečit, Thomka.

Predmier - Sučany 4:1 (0:0)

Domáci stavili od prvej minúty na agresívnu hru a v prvých minútach si dokázali vytvoriť aj mierny tlak. Vyťažili z neho dve strely z hranice šestnástky, no v týchto momentoch svoj tím podržal Trnovský. Hostia hrali aktívne, pričom im vychádzali aj rýchle brejky, žiaľ ani jeden z vydarených protiútokov nedokázali dotiahnuť do gólového konca. V 41. min sa po akcii Kačáka so Zelienkom dostal k lopte Privitzer, ale z 8 metrov tesne minul bránku súpera. Počas druhého dejstve si Sučanci vypracovali minimálne päť stopercentných príležitostí, ktoré však nepremenili. Naopak, domáci len bránili, ale do siete im spadlo všetko, na čo siahli. V priebehu troch minút strelili dva rýchle góly a dostali sa do vedenia. Navyše, Tatranu hlavný rozhodca prísne vylúčil Privitzera. Zverenci trénera Makovníka nezložili zbrane a v 80. min zásluhou Čiljaka znížili. Aj v oslabení o jedného hráč vrhli všetky sily do útoku. Hráči Predmiera však využili ich snahu o vyrovnanie a v samom závere skórovali ešte dvakrát.

Góly: Pobiak 2, Sedúch, B. Sluka, resp.Čiljak. SUČANY: Trnovský - Staňo, Bezák, Dérer, Bránik (Ďugel), Zelienka (Kuliš), Remeň, Šibík, Čiljak, Kačák, Privitzer.

Ostatné výsledky 4. kola: O. Jasenica - Skalité 1:0, K. Lúčka - Stráňavy 6:1, Černová - K. N. Mesto 1:2.

1. Happy Hour vymysleli námorníci, dnes poteší aj vaše auto
  2. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  3. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
  4. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
  5. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
  6. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  7. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME
  8. Festival pre dušu prináša návod, ako si zachovať duševnú pohodu
  9. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
  10. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
  1. Zase pozeráte do obrazovky? Radí fyzioterapeut aj očný lekár
  2. Happy Hour vymysleli námorníci, dnes poteší aj vaše auto
  3. Podcasty zdravotnej poisťovne Union sú najpočúvanejšie
  4. AURES Holdings sa vydáva na západ
  5. Výčínanie počasia spôsobuje najviac škôd v júni
  6. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
  7. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  10. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME 5 832

Sčítanie obyvateľstva bude ešte pokračovať.

2 h
Výstava - História lyžovania v Turci.

História športových aktivít je v meste bohatá.

17 h
Martin neprešiel cez Spišskú.

Vedenie klubu zhodnotilo účinkovanie prvoligového tímu kriticky. Pôsobenie mužstva považuje za najväčšie sklamanie počas štvorročného pôsobenia značky HK.