Gólové hody pokračovali, najviac si pochutil líder

Strelci sa činili, v siedmich zápasoch nastrieľali až 35 gólov. Najviac ich strelili vedúci Dražkovčania, v Krpeľanoch rozvlnili sieť v siedmich prípadoch.

Blatnica - Podhradie 4:1 (1:0)

V úvode duelu sa hral vyrovnaný futbal. V 22. min však Kempný získal loptu na polovici ihriska, prešiel všetko, čo mu stálo v ceste a otvoril skóre.

Po zmene strán už udávali tempo hry domáci. Definitívne ich rady upokojil tvorca hry Kempný, ktorý svojím druhým gólom upravil na 2:0, pričom v 56. min sa dokázal strelecky presadiť aj Kalnický. Osem minút pred záverečným hvizdom skompletizoval svoj hetrik výborne hrajúci Kempný. Hosťujúci Lukáčik dokázal v poslednej minúte už len skorigovať výsledok.

Góly: Kempný 3 a Kalnický, resp. Lukáčik. BLATNICA: Fontány - Tomiš, Popluhár, Sklenár (Šimonides), Baranček, Tomek (Mikulovský), Hideg (Gáborčík), Ďanovský, Blaho, Kempný, Kalnický. PODHRADIE: Roľko - Getta, Luptovec, D. Koťka, Tomka, J. Koťka, Cupan, Meliš (Lukáčik), Hradil, Hudec, Burda (Bárdy).

Dubové - Turč. Teplice B 3:0 (1:0)

V zápase dobrej úrovne sa domácim v 20. min vydarila krídelná akcia, na ktorej konci Paľovčík z ostrého uhla prestrelil brankára Kovalčíka.

V druhom polčase padali góly po štandardných situáciách. O obidva sa postaral Kamien, ktorý si nebojácne nabehol na centrované lopty a prudkými hlavičkami rozvlnil sieť teplickej brány.

Góly: Kamien 2 a Paľovčík. DUBOVÉ: Košút - Lettrich, M. Vereš, Kamien, Paľovčík (Košťan), D. Hrivnák, Datko, Tencer, Musil, J. Hrivnák, Plica (Dírer). T. TEPLICE B: Kovalčík - Saniga, Repáň, Svitek, Kružlic, Šperla, Endresl, Schmidt, Kubík, Očkaj (Hús), Biščák.

Žabokreky - Priekopa 5:3 (4:1)

Gólové preteky odštartoval už v 8. min hosťujúci Siráň, ktorý z otočky poslal loptu rovno do šibenice. Domáci vyrovnali o šesť minút neskôr, keď po prihrávke za obranu premenil samostatný nájazd Kmeť. V 24. min už Slovan viedol. Mladý Kysel uplatnil svoju rýchlosť, prešprintoval obrancov a kľučkou oklamal aj vybiehajúceho brankára. Na 3:1 pre favorita zvyšoval v 34. min prízemnou strelou D. Kalnický a polčasový výsledok tesne pred odchodom do kabín stanovil ďalším rýchlym výpadom Kysel.

Po zmene strán hostia ožili a v priebehu 53. a 63. min strelili dva góly. Najprv sa presadil dorážkou po zahodenej jedenástke Kľučinec, po ňom po krídelnej akcii aj Siráň. Domácich upokojil až gól D. Kalnického, ktorý v 75. min premenil pokutový kop.

Góly: D. Kalnický (jeden z pok. kopu) a Kysel po 2 a S. Kmeť, resp. Siráň 2 a Kľučinec. ŽABOKREKY: Segeč - Moravčík, Wänke, P. Kalnický, Horník, Hulej (Štefánik), Jesenský, Kmeť (P. Štefanides), D. Kalnický, Kysel (Polonec), M. Kalnický. PRIEKOPA: Poništ - Kusý, Rovnianek, Konček, Karafa (Holdoš), Vegh, Medvecký, Siráň, Medenei, Kľučinec, Moravčík.

Diviaky - Sklabiňa 2:1 (2:1)

Domáci začali náporom, ale z úvodného tlaku, keď svoje šance nevyužili Hrivnák a Turčány, nič nevyťažili. Efektívnejší v koncovke boli hostia, v 22. min sa po ďalekonosnom projektile do streleckej listiny zapísal Vácha. V 30. min sa Dynamo dočkalo a Gaurík strelou k žrdi zužitkoval Tkacsykovu ideálnu prihrávku. Zverenci trénera Krištofa ešte do polčasu pridali aj druhý gól. Na Jelušov center najvyššie vyskočil Tkacsyk a hlavičkou rozvlnil sieť Štilecovej brány.

Práve hosťujúci gólman mal po zmene strán najviac práce. Najmä jemu môžu Sklabinčania ďakovať, že sa domov vracali iba s jednogólovou prehrou. Domáci si v druhom polčase vypracovali veľa šancí, no recept na prekonanie Štileca už nenašli.

Góly: Gaurík ml. a Tkacsyk, resp. Vácha. DIVIAKY: Ursíny - Pádej, Klein, M. Koleno, Jeluš, J. Koleno, Tkaczyk, M. Kviatkovský (Illo), Turčány, Gaurík, D. Hrivnák (Čupka - Š. Kviatkovský). SKLABIŇA: Štilec - J. Blizniak, Melník, Truchlík, Lukášik, Polonec, Saniga, Úradníček, Dvorský (Klinčuch), Vácha, Žillák.

Košťany - Malý Čepčín 1:3 (0:3)

V úvodných dvadsiatich minútach sa útoky striedali na obidvoch stranách a súperi si dokázali vytvoriť aj niekoľko výhodných streleckých pozícií. Medzi 22. a 35. min však domáci trikrát inkasovali a na koňa sa dostal nováčik z Malého Čepčína.

Po zmene strán Košťanci pritlačili, no pozorná defenzíva hostí im toho veľa nedovolila. V 75. min sa podarilo znížiť Smutnému, no jeho gól znamenal už len kozmetickú úpravu výsledku.

Góly: Smutný, resp. Hromada, T. Dianovský a Koleník. KOŠŤANY: M. Krkoša - Sobkuliak (Labaš), M. Krkoša, Zvoda, Kionka, Bujna, Zigo, Rusnák, Martinček (Kotlár), Hanuliak, Smutný. MALÝ ČEPČÍN: Píš - Kašuba, Kmeť, Šmatlák (J. Dianovský), Kubatka, Prokaín (Čaňo), T. Dianovský, Koleník, Boďa, Hromada, Chovanec.

Valča - Bystrička 1:0 (0:0)

Na Dielci sa hral od úvodného hvizdu bojovný zápas, ktorý však veľa futbalovej krásy nepriniesol. V prvom dejstve mali optickú prevahu hostia, ale gól sa im streliť nepodarilo.

Po prestávke sa aktivita presťahovala na kopačky domácich futbalistov. O všetkom rozhodol v 70. min Krkoša, ktorý nádhernou strelou z voleja zaistil Valči všetky body.

Gól: Krkoša. VALČA: Romančík - Štancel (Jesenský), Misár (Gloss), Stráňay, Machaj (V. Hnilica), Červeň, Mucha, Videnský, Krkoša, Noga. BYSTRIČKA: Krupa - Košút, Bielik, Roman, Blažek, Masár, Človiečik, Greško (Žiačik), Štefánek (Marko), Sirek (Lauko), Paško.

Krpeľany - Dražkovce 4:7 (3:4)

Favorit stretnutia otvoril skóre už v 1. min zásluhou Drahoša. Hneď vzápätí však domáci dokázali odpovedať, o vyrovnanie sa postaral peknou hlavičkou Volna. V 20. min dostal Dražkovce do vedenia Rapan. Potom uvidel červenú kartu domáci Badáň. O chvíľu dokázal presilovku využiť Rapan, ktorý zvýšil na 1:3. Následne Krpeľany zabojovali a po góloch Mačta z pokutového kopu a Sivu bolo vyrovnané. Tesne pred prestávkou však svoj tím opäť dostal do vedenia Rapan.

Nevídaná prestrelka pokračovala aj po zmene strán. Najskôr zvýšil náskok vedúceho celku tabuľky Pleško. Na jeho presný zásah ešte dokázal odpovedať R. Vojt. Hostí definitívne upokojil gól Rapana z pokutového kopu. Konečnú bodku za zápasom dal v 90. min svojim piatim presným zásahom v stretnutí Rapan.

Góly: Mačto (pok. kop), Volna, Siva a R. Vojt, resp. Rapan 5 (1 z pok kopu), Drahoš a Pleško. KRPEĽANY: Milan - Mačto, Volna, M. Badáň, R. Vojt, A. Kráľ, M. Vojt, Jančo, M. Sajdák, P. Badáň (Krajinčák), Siva. DRAŽKOVCE: Marčičiak - Štefanides, Feranec, Murček, Blahušiak (Krasnec), Pleško, Imriš, Ilgo, Matuľa, Drahoš, Rapan.