Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
IV LIGA SEVER

Líder z Ďanovej sa presadil aj v oslabení

Česť turčianskych účastníkov štvrtej ligy zachraňovala v tomto kole Ďanová. Aj v oslabení o jedného hráča dokázala zvíťaziť v Tvrdošíne. Belá aj Trebostovo utŕžili prehry na ihriskách súperov. Sučanci doma podľahli K. N. Mestu a klesli v tabuľke na predpo

Ľubomír Horváth sa dvomi gólmi postaral o víťazstvo Ďanovej.Ľubomír Horváth sa dvomi gólmi postaral o víťazstvo Ďanovej. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

slednú priečku.

Tvrdošín - Ďanová 1:2 (0:0)

Počas celého prvého dejstva sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Súperi sa vzájomne pozorne bránili a priestoru na kombináciu bolo veľmi málo. Preto sa ani jeden z tímov nedokázal dostať do čistej gólovej šance. Hladinu rozvírila len 39. min, v ktorej hlavný rozhodca po druhej žltej karte veľmi prísne vylúčil hosťujúceho Doboša. Tesne po zmene strán netrafil odkrytú bránku súpera po centri Ďanovského skúsený Horváth a z následného protiútoku udreli domáci. Burda neudržal ľahkú loptu a Florek otvoril skóre. Oslabení Ďanovčania však nezložili zbrane a naďalej útočili. V 62. min Vitek ideálne zacentroval na vzdialenejšiu tyč a Horváth hlavou vyrovnal. O desať minút neskôr predviedol Scherer pekné sólo, loptu predložil Horváthovi a ten dokonal obrat v stretnutí. Potom už zverenci trénera R. Lukášika umnou hrou kontrolovali priebeh duelu. Protivníka nepustili do vážnejšej šance a z horúcej oravskej pôdy si domov odviezli všetky body.

Góly: Florek, resp. Horváth 2. ĎANOVÁ: Burda - Doboš, Ďanovský, Volna, Kováč (Kubový), Koleno, Mackura, Horváth, Scherer, Móric (Hyčko), Vitek (Markovič).

Predmier - Trebostovo 6:0 (2:0)

Domáci začali stretnutie svižne a svojho protivníka zatlačili pred jeho šestnástku. Svoju aktivitu korunovali v 10. min gólom B. Sluku, ktorý potrestal hrubú chybu defenzívy Trebostova. O päť minút neskôr obral hlavný rozhodca turčiansky tím o penaltu a hneď z následného protiútoku domáci zvýšili na 2:0. Navyše v 30. min vylúčil hosťom aj Kulašiaka a Predmierčania boli definitívne na koni. Po prestávke už zlomený Lukáčikovci nekládli súperovi takmer žiadny odpor. Ten bez problémov prikrášlil svoje vysoké víťazstvo ďalšími štyrmi gólmi.

Góly: B. Sluka 3, Pobjak, Sedúch, Š. Sluka (pok. kop). TREBOSTOVO: Ziman - Mravec, Ruttkay, Smutný, A. Lukášik, D. Lukášik, Chmúrny, Ľ. Lukášik, Gálik, Thomka, Kulašiak.

Sučany - K. N. Mesto 2:3 (1:1)

Góly: Privitzer 2, resp. Padych, Tabak a Chovanec.

Kotrčina Lúčka - Belá-Dulice 3:0 (1:0)

Už v 7. min zahrávali domáci priamy kop, ale strela ich hráča tesne minula Veselovského bránu. Podobná situácia sa opakovala aj na druhej strane. Štandartnú situáciu zahrával Trebula a jeho pokus gólman súpera vytlačil na žrď. V 21. min využil Martinček zaváhanie hosťujúcej defenzívy a strelou z hranice jedenástky nedal Veselovskému najmenšiu šancu. Vzápätí mohli Beľania odpovedať, žiaľ spolupráca Šípku s Hulejom sa gólom neskončila. Do druhého polčasu vstúpili lepšie hráči Kotrčinej Lúčky. Hneď na jeho začiatku vymysleli peknú akciu a Hrbek upravil na 2:0. V 75. min defenzíva turčianského tímu nepokryla Šmárika a ten zvýšil už na rozdiel troch gólov. Belá si v druhom dejstve dokázala vytvoriť len jedinú šancu, tú však Brzák nepremenil.

Góly: Martinček, Hrbek a Šmárik. BELÁ-DULICE: Veselovský - Ďanovský, Fučela, Matejčík, Páleš, Brisuda, Šulan, Šípka (Siekel), Trebula (Kováčik), Hulej, Delton (Brzák).

14. Tvrdošín 7 0 2 5 6:12 2

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 619

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.