Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL - V. LIGA

V derby sa body delili, spokojnejší boli hostia

Najväčšiu pozornosť fanúšikov pútalo turčianske derby, v ktorom Martin iba remizoval s Turč. Kľačanmi. Zvyšné tímy vyhrali. Vrútky zvládli súboj s nebezpečnými Lipt. Sliačmi a Turč. Štiavnička si poradila s Palúdzkou.

Vrútky - Lipt. Sliače 2:0 (0:0)

V prvom dejstve sa síce hralo opatrne, ale napriek tomu si domáci vytvorili niekoľko možností na skórovanie. Už v 5. min Zeman poslal do šance Kmeťa, ale ten zblízka netrafil bránu. Potom divákov zdvihla zo sedadiel Zemanova strela, ktorú v 20. min hosťujúci brankár s námahou vyrazil. Možnosť zmeniť polčasové skóre mali ešte Gorgosz s Botošom, no v koncovke neboli presní.

V druhom dejstve sa Lokomotíva zbavila rešpektu zo súpera, s ktorým vlani prehrala obidva zápasy, a doslova ho priklincovala pred jeho šestnástku. Z tlaku prišli aj šance, ale gól domáci strelili až v 69. min. Botoš perfektne kolmou prihrávkou za obranu uvoľnil Gorgosza a ten obstrelil gólmana hostí. Už o dve minúty sa autor prvého presného zásahu tešil znovu. Botoš opäť preukázal svoj prehľad, keď z pravej strany poslal gólový center do šestnástky a domáci kanonier hlavou zvýšil na 2:0. Vrútočania mohli skóre ešte v závere stretnutia prikrášliť, no Gorgosz trafil tyčku a Koscelník brvno.

Góly: Gorgosz 2. VRÚTKY: Hübner - Lučanský, Mazúr, Ondrejka, Sojčák (Ďurkovič) - Kmeť, Koscelník, Zeman, Botoš (Knapík) - Gorgosz, Korbeľ (Vlček).

Martin - Turč. Kľačany 1:1 (1:1)

Fomat začal aktívnejšie a už v 11. min sa ujal vedenia. M. Hollý dlhým pasom na ľavej strane našiel Trpiša, ktorý poslal centrovanú loptu do šestnástky a Tomka z malého vápna nemal problém prekonať Poništa. Po vynútenom odchode zraneného Kuciana sa hra vyrovnala. Hostia známi svojou ofenzívou sa viac tlačili dopredu a už v 20. min mal Gregor na kopačke vyrovnanie, v dobrej pozícii však nenamieril presne. O minútu však už mal presnejšiu mušku a po priamom kope hlavičkou potešil tábor hostí. V 40 min po Hollého prihrávke sa v čistej šanci ocitol Pánik, no Poništ jeho tutovku zlikvidoval.

V druhom polčase sa dlho nič nedialo, ale v 66. min domáci Štancel z 25 metrov opečiatkoval spojnicu brvna a žrde hosťujúcej brány. V 77. min po Pánikovom centri bol blízko ku gólu aj Tomka, ale zblízka prehlavičkoval nielen súperov, ale aj bránu. Skalákovci mohli udrieť v závere, keď najprv v dobrej pozícií minul bránu Ertl a po ňom aj Kmeť. V posledných minútach stretnutia Poništ zázračne vyrazil Štancelovu strelu smerujúcu do šibenice a potom si v 89. min poradil aj s koncovkou Tomku.

Góly: Tomka, resp. Gregor. MARTIN: Martvoň - Šimko, Bízik, Trpiš - M. Hollý, Zboja, Štancel, Pavlovič, Kucian (Zajasenský - Černák) - Pánik, Tomka. TURČ. KĽAČANY: Poništ - V. Gorgosz, G. Maron, Gregor, Žila - Hykl (Kvietok), Kmeť, Lettrich, Gerec - J. Maron (Ertl), Pentek (Nosák).

Turč. Štiavnička - Palúdzka 3:1 (3:1)

Od úvodných minút sa hral svižný futbal, hra sa prelínala z jednej strany na druhú. Diváci čakali na prvý gól do 24. min. K samostatnému prieniku sa odhodlal Tomka a prízemnou strelou k žrdi poslal svoj tím do vedenia. Na 2:0 v 34. min zvyšoval T. Rataj, ktorý ďalšou umiestnenou strelou zužitkoval Gregorovu prihrávku. Hostia hneď po rozohraní lopty v stredovom kruhu znížili, zaváhanie domácej obrany potrestal Bačan. Tesne pred odchodom do kabín Liptáci iba za cenu faulu zastavili unikajúceho Kostru a Paško s istotou premenil nariadený pokutový kop.

V druhom dejstve sa domáci zamerali na udržanie náskoku, čo sa im aj pozornou defenzívou podarilo. Hostia sa síce snažili s výsledkom ešte niečo urobiť, ale Turčania ich do väčšej šance nepustili. Naopak, ratajovci mohli ešte prikrášliť výsledok, no Gregor najprv v 77. min trafil zblízka žrď a potom ho v 85. min vychytal hosťujúci gólman.

Škvrnou inak slušného stretnutia bolo vylúčenie domáceho Kostru a hosťujúceho Psotného.

Góly: Tomka, T. Rataj a Paško, resp. Bačan. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka - Štefaničiak, Paško, Krištofík (M. Rataj), M. Fleško - A. Fleško, Wehle (Jakubský), Tomka, Kostra - T. Rataj (Štípala), Gregor.

14. Lisková 8 0 2 6 5:14 2

Ostatné výsledky: Or. Podzámok - Trstená 2:0, Or. Veselé - Ludra 0:1, Žaškov - Lisková 2:1, Bešeňová - Lipt. Hrádok 1:1.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  6. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  8. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 9 725

Pacientov s ochorením na Covid 19 v nemocnici pribúda, rozširujú sa aj červené zóny

V Univerzitnej nemocnici Martin (UNM) bolo v pondelok hospitalizovaných 72 pacientov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19.

Pavilón č. 5 v UN Martin je už celý v červenej zóne.

Vrútky už určili miesta, kde sa bude testovať

Jedným z odberových miest bude aj kino 1. máj, využijú sa aj telocvične škôl.

Mesto Martin hľadá dobrovoľníkov na testovanie obyvateľstva

Celoplošné testovanie sa uskutoční v sobotu a nedeľu od 8. do 20. h. Prestávka je naplánovaná od 12. do 13. h.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.