Nedeľa, 6. december, 2020 | Meniny má MikulášKrížovkyKrížovky
FUTBAL - III. LIGA STRED

Tepličania cestovali na zápas iba jedenásti

Chudobnému aj z hrnca vykypí. Aqua siahala v Bánovej po bode, no v 83. min sa dopustila v defenzíve chyby, ktorú domáci potrestali. Turany uhrali v domácom zápase proti Námestovu bezgólovú remízu. Bol to zápas o jednom góle. Nik ho však nestrelil, a tak j

e deľba bodov zaslúžená.

Bánová - Turčianske Teplice 1:0 (0:0)

BÁNOVÁ. V súboji vlaňajších druholigistov sa hral v prvom polčase sotva priemerný futbal. Hostia ale začali nádejne a už v 3. min J. Koleno prudkou strelou z 20 metrov vyskúšal ostražitosť domáceho gólmana. Potom sa hra zväčša odohrávala v strede poľa, pričom črtajúce sa kombinácie obidvoch tímov kazili nepresné prihrávky. Neskôr sa hráči snažili lopty nakopávať do šestnástky, ale ani táto stratégia výraznejšiu zmenu obrazu hry nepriniesla.

Domáci sa do prvého náznaku šance dostali v 25. min, no Machovič si z ich hlavičkou poradil. Aqua o dve minúty kontrovala gólom Novosedliaka, ktorý ale rozhodca na nevôľu tábora hostí neuznal. Zvyšný čas do polčasu sa už nič neudialo, a tak mužstvá odchádzali do kabín za bezgólového stavu.

V druhom polčase prepli na vyššie obrátky najmä domáci a už v prvých minútach musel Machovič zasahovať. Najprv preukázal dobrý postreh pri strele z ľavej strany, potom sa vyznamenal aj pri nebezpečnej hlavičke bánovského útočníka. Potom sa zas hra vrátila do starých koľají, dej zápasu sa odohrával medzi šestnástkami. Keď už sa zdalo, že stretnutie skončí bezgólovou remízou, tak Bánovčania nečakane udreli. Obranca P. Koleno v pokutovom území zabudol pokryť Podmanického, ktorý v 82. min strelou z otočky poslal loptu do „vinkľa" Machovičovej brány.

Gól: Podmanický. Žlté karty: 48. Sklamášek a 52. Podhracký, resp. 32. Urgela, 48. Machovič a 52. Šavol. Rozhodca: Čičmanec. Diváci:150. TURČ. TEPLICE: Machovič - P. Koleno, Kmeť, Repáň, Šavol - Krutek, Schmidt, Urgela, Lukášik - Novosedliak, J. Koleno.

Všimli sme si

Tepličania po psychicky náročnom týždni, v ktorom im majiteľ klubu Jaroslav Fidrik oznámil, že nech už s ním nepočítajú, cestovali na zápas do Bánovej iba s jedenástimi hráčmi. Oslabená Aqua dlho siahala po bode, ale nakoniec jej opäť prekĺzol medzi prstami. V 83. min prišla hrubá chyba, po ktorej Bánova strelila rozhodujúci gól. Je to škoda, pretože psychicky podlomené mužstvo dostalo ďalší úder, z ktorého sa nebude ľahké spamätať.

Najlepší z Aquy

Brankár Machovič. V zápase vyriešil viacero ošemetných situácií, ktoré volali po góle. Ten nakoniec prišiel, ale Tomáš zaň nemohol - na strelu z otočky do šibenice nemal nárok. Je to škoda, čisté konto by si teplický gólman zaslúžil.

Tréner o zápase

Dušan Gábor, asistent trénera: - K dispozícii sme mali len jedenásť hráčov, ktorým v závere chýbali sily, nemali sme ich kým vystriedať. Prvý polčas sme ako-tak zvládli, v druhom už boli domáci lepší. Gól bol logickým vyústením ich zvýšenej aktivity a našej únavy.

Turany - Námestovo 0:0

TURANY. Už v 4. min veľmi dobre vystrelili Pravňan a jeho pokus len tesne minul ľavú týč súperovej brány. Potom ožili aj hostia a Pronaj sa vyznamenal pri veľkej šanci Glejka, keď mu reflexívnym zákrokom nedovolil skórovať. Následne sa hra odvíjala predovšetkým v strede ihriska. Obrany pracovali bezchybne a šance sa začali rodiť až v závere prvého polčasu. V 42. min Janák vysunul Ociepku, ale tomu v koncovke chýbalo viac šťastia. Gól do šatne mohol streliť aj Matuška. V poslednej minúte prvého polčasu sa sám rútil na hosťujúceho Smataníka, žiaľ hosťujúci brankár vyšiel z tohto súboja ako víťaz. Aj preto v Turanoch pred prestávkou gól nepadol.

Po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil. Mužstvá sa snažili neurobiť chybu, a tak sa šance rodili len sporadicky. Turanci mali loptu častejšie na kopačkách, ale ich aktivita zväčša stroskotala pred šestnástkou súpera. V záverečných fázach duelu sa dokázali do dobrých streleckých príležitostí dostať aj hosťujúci hráči, no Pronaj v týchto momentoch ukázal svoje kvality. Stretnutie sa tak skončilo deľbou bodov.

Žlté karty: 25. Majerík, 43. Janák, 56. Orolín a 73. Matuška. Rozhodovali: Kuzma - Kucharský, Medveď. Diváci: 300. TURANY: Pronaj - Majerík, Raček (Fečko), Pravňan, Janák, Vaňko, Rohoň, Orolín, Kučma (Meliš), Matuška, Ociepka.

Ivan Janiga: - Diváci mali možnosť vidieť vyrovnaný futbal. Bol to zápas o jednom góle a rýchlo sa ukázalo, že kto ho dá, ten bude mať k bodom veľmi blízko. Súper hral dôrazne a agresívne, niekedy až na hranici dovoleného, ale taký je moderný futbal. Nám viazla vďaka jeho aktivite kombinácia, ale napriek tomu sa mužstvu v závere polčasu podarilo vypracovať dve čisté šance. Koncovku sme však nezvládli. Naopak, v závere mohlo strhnúť víťazstvo na svoju stranu aj Námestovo. Myslím si, že z tohto pohľadu je remíza zaslúžená. Doma sme dva body stratili, teraz ich musíme získať inde.

Turancom akoby trošku zvlhol pušný prach. Do šancí sa síce dokážu dostať, ale s ich premieňaním majú v súčasnosti problémy. Chýba gól, ktorý by upokojil ich hru, tak ako tomu bolo v úvode ročníka. V najbližšom zápase sa do zostavy vrátia Žihľavník s Kúdelkom a to by mohol byť pozitívny impulz pre celý tím.

Najlepší z Turian

V tomto zápase sa k svojmu optimu priblížil Vaňko. Skok do rozbehnutého vlaku dobre zvládol aj Fečko, ktorý cez prestávku vystriedal Račeka. Jednotkou v tíme však opäť bol brankár Pronaj, ktorého ľadový pokoj v zlomových okamihoch zabránil najhoršiemu.

Ostatné výsledky: Krásno - Kremnička 3:1, Králiky - Fiľakovo 0:0, Záv. Poruba - Lipt. Štiavnica 0:0, Ružiná - Bytča 4:0, Dol. Ždaňa - Liet. Lúčka 2:0, Nová Baňa - Veľký Krtíš 2:3.

1. Kremnička 11 7 3 1 26:10 24

2. Ružiná 11 8 0 3 24:13 24

3 . D. Ždaňa 11 6 2 3 21:11 20

4. Turany 11 6 2 3 16:12 20

5. Krásno 11 6 1 4 20:20 19

6. L. Lúčka 11 5 2 4 14:8 17

7. Z. Poruba 11 5 2 4 15:18 17

8. Námestovo 11 3 6 2 17:8 15