Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
FUTBAL - V. LIGA B

Šláger vyhral Martin, vrátil sa na prvé miesto

Zápas pravdy zvládli Martinčania na výbornú a na horúcej pôde v Liptovskom Hrádku si vybojovali cenné víťazstvo. Prispeli k nemu aj dvaja noví hráči - Peržel a Podmalík, ktorí sa k mužstvu pripojili len v minulom týždni.

Liptovský Hrádok - Martin 0:1 (0:1)

Hostia nastúpili na šláger kola bez zraneného Kuciana, ale s dvojicou nových hráčov - Perželom a Podmalíkom. Prvý polčas súboja o prvé miesto v tabuľke sa niesol v znamení opatrnosti, šance sa na obidvoch stranách rodili sporadicky. Prvú vážnejšiu mal v 8. min Kozáčik, ale po tom, čo Martvoň podbehol loptu, netrafil zblízka odkrytú bránu. Príležitosť na zmenu skóre mal v 24. min aj Žiška, jeho zakončenie pätičkou si ale cestu do brány nenašlo. Martinčania boli efektívnejší a hneď prvú tutovku premenili. V 40. min Peržel potiahol loptu po ľavej strane a jeho prudký center poslal volejom Podmalík k vzdialenejšej žrdi.

Po prestávke sa domáci viac tlačili dopredu, ale hostia pozorne bránili a do šancí ich nepúšťali. Liptáci boli nebezpeční len pri štandardných situáciách, no ale aj tie Martinčania k spokojnosti zvládli. Akú-takú príležitosť mal v 56. min po dlhom centri Žiška, ale netrafil bránu. Fomat bol v útoku nebezpečnejší, ale do čierneho sa už netrafili ani Podmalík či striedajúci Burger.

Gól: Podmalík. MARTIN: Martvoň - Kosinka, Bízik, Černák, Trpiš (Štancel) - Pavlovič, M. Hollý, Peržel (Burger), Zboja (Pánik) - Tomka, Podmalík.

Ludrová - Vrútky 3:1 (1:1)

Lokomotíva začala na Liptove nebojácne a už v 3. min po Koscelníkovom centri sa črtala šanca pre Gorgosza, ktorý ale v rozhodujúcom momente na loptu nedočiahol. O päť minút neskôr Koscelník vyslal na domácu bránu ostrý projektil, no gólman Ludrovej „jedovku" smerujúcu do stredu brány vyrazil. Potom mal na druhej strane prácu aj brankár Hübner, strelu spoza šestnástky vyrazil nad brvno. V 24. min sa Lokomotíva ujala vedenia. Gorgosz si pred veľkým vápnom zasekol loptu a na jeho následnú strelu domáci brankár nedočiahol. Liptáci odpovedali v 34. min. Prvé nebezpečenstvo Vrútočania ešte Lučanským, ktorý vykopol loptu z bránkovej čiary, zažehnali, no pri druhom už kapitulovali. Po rohovom kope sa k lopte dostal Kajan a zblízka zo skrumáže vyrovnal.

V druhom polčase najprv Letrikovi zverenci pohrdli dvoma príležitosťami, za čo neskôr pykali. V 66. min zahrával Huba priamy kop, na skákajúcu loptu, ktorá sa dvakrát dotkla zeme, nikto nezareagoval a domáci sa šťastne ujali vedenia. Vyrovnať mohol v 86. min Lučanský, no hlavičkou neprekonal brankára. Liptáci si víťazstvo zabezpečili v 87. min, keď si po rýchlom brejku prebral na polovici ihriska loptu Haspra, ktorý bez problémov premenil samostatný nájazd.

Góly: Kajan, Huba a Haspra, resp. Gorgosz. VRÚTKY: Hübner - Lučanský, Mazúr, Ondrejka, Botoš - Kmeť, Ďurkovič, Koscelník, Zeman - Gorgosz, Korbel.

Trstená - Turč. Štiavnička 2:1 (1:0)

Hostia nastúpili na stretnutie bez troch hráčov základnej zostavy, ale aj napriek tomu držali so skúsenejším domácim tímom v prvom polčase krok. V 10. min síce Grešák zamestnal Chalupku, no ten si s jeho prudkou strelou poradil. Nováčik odpovedal z protiútoku T. Ratajom, ktorý zblízka po Tomkovej strele nedoklepol loptu do siete. Trest za premárnenú príležitosť prišiel v 27. min, keď Gelčinský si nabehol na prihrávku za obranu a z 11 metrov obstrelil vybiehajúceho Chalupku. V závere polčasu mohol vyrovnať T. Rataj, ale v 40. min z uhla neprestrelil domáceho brankára.

Druhý polčas síce začali hostia útočne, ale boli to domáci, ktorí strelili dôležitý druhý gól. V 54. min si turčianski obrancovia nerozumeli s brankárom Chalupkom a Letaši nemal problém trafiť odkrytú bránu. Nováčik sa nevzdával a 78. min Krištofík trafil brvno. Kontaktný gól ratajovcov prišiel neskoro. V 90. min sa kuriózne do streleckej listiny zapísal A. Fleško, ktorý z polovice ihriska preloboval domáceho gólmana.

Gól: Gelčinský a Letaši, resp. A. Fleško. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka - Jakubský, Krištofík, Štefaničiak, M. Rataj - M. Fleško, Wehle, Tomka, A. Fleško - T. Rataj, Gregor (Hruška).

Turč. Kľačany - Or. Podzámok 2:2 (1:1)

Skalákovci začali náporom a vypracovávali si jednu šancu za druhou. V koncovke sa im však nedarilo, strelecky sa dokázal presadiť v prvom dejstve iba G. Maron, ktorý po rohovom kope v 23. min prízemnou strelou otvoril skóre. Hostia sa pred Poništovu bránu dostali iba raz a hneď Martinusom vyrovnali.

Aj po zmene strán domáci tlačili svojho súpera, ktorý miestami nevedel, kam skôr skočiť. Turčanom vrátil vedenie Gregor, ktorý v 48. min tečoval strelu G. Marona. Potom mal nováčik niekoľko príležitostí na dorazenie súpera, ale to sa mu nepodarilo. Najväčšiu príležitosť premárnil Lettrich, ktorý po dlhom sóle ani na dvakrát neprekonal oravského brankára. Trest prišiel v 86. min, keď Kľačanci nepokryli Olupčíka, ktorý zabezpečil svojmu tímu nečakaný bod.

Góly: J. Maron a Gregor, resp. Martinušík a Olupčík. TURČ. KĽAČANY: Poništ - V. Gorgosz, G. Maron, Gregor, Žilla - Gerec, S. Kmeť (Lukaček), Lettrich, Kvietok (Ondrík) - J. Maron, Hykl (Nosák).

Ostatné výsledky 9. kola: Lisková - Bešeňová 4:0, Palúdzka - Veselé 2:2, Trstená - Turč. Štiavnička 2:1, Lipt. Sliače - Žaškov 2:2.

1. Martin 9 6 3 0 23:6 21

2. Lipt. Hrádok 9 6 2 1 17:7 20

3. Vrútky 9 5 1 3 16:7 16

4. Turč. Štiavnička 9 5 1 3 14:12 16

5. Turč. Kľačany 9 4 3 2 22:16 15

6. Ludrová 9 5 0 4 18:25 15

7. Or. Podzámok 9 4 2 3 18:19 14

8. Trstená 9 4 0 5 12:20 12