Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA

Rozhodovalo sa v druhých polčasoch

V zápase o druhé miesto Žabokreky využili domáce prostredie a zásluhou streleckej kanonády v druhom polčase rozdrvili Blatnicu.

Kanonier Rapan zaznamenal v zápase proti Diviakom dva góly.Kanonier Rapan zaznamenal v zápase proti Diviakom dva góly. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Dražkovce - Dubové 4:1 (0:1)

V 20. min hosťom vyšiel rýchly protiútok, keď Vereš poslal do šance Plicu a ten prestrelil Marčičiaka. V 43. mi mohol vyrovnať Rapan, ale prudkou strelou mieril iba do brankára, ktorého po zákroku museli ošetrovať.

V druhom polčase sa favorit prebral, zvýšil tempo hry, spresnil prihrávky a premieňal šance. V 75. min jednu z nich zo skrumáže využil Imriš. O desať minút už domáci viedli, strelou k žrdi sa prezentoval Kutman. Záver patril Rapanovi, ktorý si po dvoch rýchlych brejkoch a úspešných nájazdoch vylepšil svoju kanoniersku štatistiku.

Góly: Rapan 2, Imriš a Kutman, resp. Plica. DRAŽKOVCE: Marčičiak - Blahušiak, Ilgo, Murček, Pleško, Matuľa, Kutman, Haugvad, Drahoš (Horňák), Rapan, Imriš (Feranec). DUBOVÉ: Košút - Ľ. Lettrich, D. Hrivnák, Dírer, Musil, J. Hrivnák, Tencer, Datko, Jelenčík (Daubner), Plica, P. vereš.

Žabokreky - Blatnica 5:1 (1:1)

Slovan začal lepšie a už v 11. min po Buchovom centri sa k lopte dostal Jesenský, ktorý prízemnou strelou otvoril skóre. Hostia odpovedali v 20. min, keď sa z priameho kopu ideálne trafil M. Kalnický.

Cez prestávku bolo v kabíne domácich rušno. Dohovor trénerov si hráči zobrali k srdcu a už v 52. min Horník zo „štandardky" vrátil svojmu tímu vedenie. O štyri minúty sa domáci radovali znovu, po Kalnického centri J. Šmiček strelou z prvej zvýšil už na 3:1. Potom si obaja hráči úlohy vymenili a hostia inkasovali po štvrtýkrát. Piaty úder „schytali" v samom závere, keď po Buchovej strele sa dorážkou zaskvel J. Šmiček.

Góly: J. Šmiček 2, Jesenský, Horník a S. Kalnický, resp. M. Kalnický. ŽABOKREKY: Segeč - Majerčík, Wänke, Javornický, Horník (Štefanides), Jesenský (S. Kalnický), Buch, Kmeť (P. Šmiček), Kysel, J. Šmiček, M. Kalnický. BLATNICA: Fontány - Tomiš, Popluhár, Škut, Baka, Šimonides, Hideg (Gáborčík), Ďanovský (Tomek), Blaho (Mikulovský), Kempný, M. Kalnický.

Bystrička - Malý Čepčín 0:1 (0:1)

Domáci začali svižne, ale napriek dvom šanciam gól nedali. Blažek trafil brvno a Štefánek brankára. Hostia čakajúci na príležitosť sa ujali vedenia Kubatkovým gólom, ktorý si nabehol do šestnástky a nekompromisne zavesil.

V druhom polčase mali viac z hry hostia. Kontrolovali priebeh zápasu a domácich k ničomu nepustili. Ich víťazstvo bolo zaslúžené.

Gól: Kubatka. BYSTRIČKA: Krupa - Košút, Bielik, Roman, Blažek, Greško, Štefánek st., Rapan, Masár, Sirek (Marko), Kovanič (Štefánek ml.) MALÝ ČEPČÍN: Píš - Kašuba, Kmeť, J. Šmatlák, Trokain, T. Dianovský (Líner), Koleník, Boďa, Kubatka (Urban), Hromada, Chovanec (Čano).

Turč. Teplice B - Diviaky 2:3 (2:1)

V susedskom derby sa už v 7. min Tepličania ujali vedenia, po Šolcovom rohu sa zblízka presadil Hús. Dynamo odpovedalo v 24. min, spoza šestnástky presne namieril Turčány. Aqua sa v prvom dejstve presadila ešte raz, Endersl bombou pod brvno vrátil svojmu mužstvu vedenie.

V druhom polčase sa karta obrátila. Hostia prevzali iniciatívu, ovládli stred poľa a zásluhou dvoch gólov z brejkových situácií otočili zápas.

Góly: Hús a Endresl, resp. D. Hrivnák 2 a Turčány. TURČ. TEPLICE B: Miazdra - Saniga, Ďanovský, Kružlic, Svitek, Endresl, Šperla, Hús (Greschner), Bliščák, Šolc, Očkaj (Stuchlý). DIVIAKY: A. Hrivnák - Pádej, Klein, M. Koleno, T. Koleno, Illo, Tkaczyk, Gaurík st. (Harasník), Turčány, Šefraník (Ursíny), D. Hrivnák.

Priekopa - Valča 2:3 (1:2)

Počas prvej štvrťhodinky predvádzali oba celky opatrný futbal. V 15. min sa však k strele odhodlal Zuzík a domáci sa dostali do vedenia. Potom sa opäť ťažisko hry prenieslo do stredu ihriska. Pätnásť minút pred prestávkou po presnej koncovke Štancela hostia vyrovnali a dostali sa na koňa. Ich tlak vyvrcholili v poslednej minúte prvého dejstva, keď Tomčány strelou z priameho kopu otočil vývoj zápasu.

Po zmene strán sa Priekopčania snažili vyrovnať. Nedali si však pozor na zadné dvierka a v 75. min potrestal chybu domácej defenzívy Viedenský. V samom závere ešte kopal Kusý penaltu a znížil na rozdiel jedného gólu. Na vyrovnanie však už nováčikovi nezostal čas.

*Góly: Zuzík a Kusý (pok. kop), resp. Štancel, Tomčány a Videnský. PRIEKOPA: Lojdl - Lukašik, Karaffa, Zuzík, Konček (Krištofík), Kučera (Greguška), Jančiak (Pinter), Kusý, Ábel, Kľučinec, Moravčík. VALČA: Romančík - Štancel, Škoda, Misár, Machaj (Jesenský), Rusnák, Tomčány, Mucha, Videnský, Valko (Gomola), Noga.

Sklabiňa - Košťany 2:2 (1:2)

V slabom zápase v 11. min Kijonka našiel v šestnástke domácich voľného Bujnu a bolo 0:1. Hostia sa z gólu dlho neradovali, už o tri min Žilák spoza šestnástky vyrovnal. V závere polčasu Sklabinčania zabudli na Smutného, a ten krížnou strelou nedal Štilecovi žiadnu šancu.

V druhom polčase zachránil bod domácim Vácha, ktorý v 74. min umiestenou prízemnou strelou vyrovnal.

Góly: Žilák a Vácha, resp. Bujna a Smutný. SKLABIŇA: Štilec - J. Blizniak, Kováč (Enderla), Bathory, Lukášik, Bambúšek, Truchlík, Polonec, Ľ. Blizniak, Vácha, Žillák. KOŠŤANY: Mich. Krkoša - Mil. Krkoša, Zvoda, Sivok (Kotlár), Kijonka, Bujna, Zigo, Rusnák, Martinček (Rohoň), Smutný, Hanuliak.

Podhradie - Krpeľany 0:4 (0:2)

Podhradčania chceli konečne bodovať naplno, ale po dvoch nepremenených šanciach im škrt cez rozpočet urobil v 33. min Badáň, ktorý sa vyhol ofsajdovej pasci a zblízka otvoril skóre. Tesne pred odchodom do kabín si domáci obrancovia neporozumeli s brankárom a ich zaváhanie potrestal M. Vojt.

V druhom dejstve zverenci trénera Mačta v rozpätí 56. - 60. min úspešne zvládli dva brejky a gólmi Janča a M. Sajdáka prikrášlili svoje zaslúžené víťazstvo.

Góly: Badáň, M. Vojt, Jančo a M. Sajdák. PODHRADIE: Roľko - Meliš, D. Koťka, M. Tomka, Ľuptovec (Cupan), J. Cupan (Ľ. Tomka), J. Koťka, D. Bella, Hradil - Hudec, Burda. KRPEĽANY: M. Kráľ - Hajas, Volna, Vaňko (Krajinčák), R. Vojt, T. Sajdák (Janota), M. Vojt, M. Sajdák, Jančo, Badáň, Siva.

Turčiansky diár

Dubovčania poriadne trápili lídra z Dražkoviec. V polčase hostia ešte viedli, no domácim vyšiel záver, v ktorom štyrmi gólmi otočili výsledok.

Po vyrovnanom prvom polčase Žabokrečanom pomohol dohovor trénerov, ktorí v druhom dejstve štyrmi gólmi rozprášili Blatničanov.

Malý Čepčín ulovil na Bystričke tri body, víťazstvo hostí zariadil Kubatka.

Tepličania derby s Diviakmi dobre rozohrali, no na konci zápasu sa tešili hostia.

V zápase medzi Priekopou a Valčou mali domáci ťažké srdce na rozhodcu. Zdalo sa im, že nepriaznivého stavu 1:2 ich obral o dve penalty, pričom jedenástku zapískal až v 90. min, keď už prehrávali o dva góly.

Košťany v Sklabini síce dvakrát viedli, no domáci zakaždým vyrovnali. Bod im zachránil kanonier Vácha.

Podhradie malo v pláne s Krpeľanmi bodovať, ale hostia mali iné plány a nakoniec poľahky vyhrali.