Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
FUTBAL - III. LIGA

Remíza v derby, zápas ovplyvnila zahodená jedenástka

Šesť gólov, zahodená jedenástka, výborné individuálne výkony viacerých hráčov, spokojní diváci. Takto by sa dalo charakterizovať turčianske derby medzi Teplicami a Turanmi, ktoré prinieslo viac, ako sa čakalo.

Turčianske Teplice - Turany 3:3 (1:2)

TURČ. TEPLICE. Turčianske derby začalo za stáleho dažďa a na mokrom teréne opatrne. V úvodných minútach sa obidve mužstvá pozorne strážili, žiadne z nich sa nedostalo do vážnejšej streleckej príležitosti. V 16. min sa však na pravej strane uvoľnil Korda, poslal center do šestnástky a Krutek strelou k žrdi nedal Pronajovi žiadnu šancu.

V 19. min autor domáceho gólu fauloval v pokutovom území Rohoňa a Orolín z jedenástky bezpečne vyrovnal. V 25. min sa jedenástka po Pravňanovom faule kopala aj na druhej strane, no Pronaj vystihol smer Šavolovej strely a vyrazil ju na roh. Trest prišiel vzápätí. Orolín síce v čistej šanci ešte Machoviča neprekonal, ale Matuška sa z dorážky nemýlil.

V závere druhého dejstva mohli hostia poistiť svoj náskok, keď po chybe kapitána Šavola hasil črtajúci sa požiar pred Orolínom vybiehajúci brankár Machovič. Domáci gólman vyšiel víťazne aj z ďalšieho súboja s kanonierom hostí. Tentoraz jeho prudkú strelu reflexívnym zákrokom vyrazil.

V úvode druhého polčasu sa do náznaku šance po Novosedliakovej prihrávke dostal Korda, ale z uhla netrafil bránu. V 52. min poslal do šestnástky center Šavol, avšak úplne osamotený Novosedliak hlavou loptu iba pohladil, Pronaj prakticky nemal žiadnu prácu. V 57. min mal vyrovnanie na kopačke Schmidt, jeho strela spoza veľkého vápna ale tesne minula hosťujúcu bránu. V 60. min sa pripomenuli aj hostia, keď po situácii zaváňajúcej ofsajdom sa do brejku dostal Orolín, no v koncovke neuspel. O štyri minúty neskôr sa opäť vyznamenal Pronaj, keď na roh vyrazil Novosedliakov strelecký pokus. Tlak domácich silnel, hostia v defenzíve kopili chybu na chybe. V 67. min sa Vaňko v šestnástke dopustil faulu a J. Koleno pokutový kop s istotou premenil. Hostia paradoxne po inkasovanom góle ožili, vyšiel im rýchly protiúder a po Ladňákovej hrubej chybe Orolín prízemnou strelou prestrelil Machoviča.

Aqua nezložila zbrane, bojovala o výsledok a v 75. min mohol J. Koleno znovu vyrovnať, v čistej šanci však strelecky zlyhal. Rovnako o chvíľu pochodil aj Novosedliak, Pronaj jeho ďalšiu hlavičku mierenú k žrdi vytesnil na roh. Na druhej strane mohol definitívne rozhodnúť Orolín, no jeho delovka tesne preletela nad brvnom. V 85. min sa snaživí domáci predsa len dočkali. Po zmätku pred Pronajom síce Novoseliak najprv zblízka trafil žrď, no J. Koleno bol v správnej chvíli na správnom mieste a úspešnou dorážkou po druhýkrát v zápase vyrovnal.

Góly: 16. Krutek, 68. a 85. J. Koleno, resp. 19. a 72. Orolín (prvý z pok. kopu)a 27. Matuška. Žlté karty: 15. Šavol, 30. J. Koleno a 66. Korda, resp. 26. Pravňan, 62. Vaňko a 67. Kúdelka. Rozhodca: Fízel. Diváci: 300. TURČ. TEPLICE: Machovič - Ladňák (87. Repáň), Kmeť, P. Koleno - Krutek, Urgela, Schmidt (78. Lukášik), Šavol, J. Koleno - Korda, Novosedliak. TURANY: Pronaj - Raček, Pravňan, Kúdelka, Fečko - Matuška, Janák, Vaňko, Rohoň - Ociepka, Orolín.

Charakteristika stretnutia

Bol to zápas ako remeň a kto ostal doma, mohol ľutovať. Po opatrnom začiatku pomohol stretnutiu gól Kruteka. Od tohto momentu obidve mužstvá prepli na vyšší prevodový stupeň a zrazu sa bolo na čo pozerať. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, o vzruch pred bránami nebola núdza. Oba tímy sa snažili hrať futbal, nešpekulovali, hrali na doraz.

Hektický druhý polčas bol ešte zaujímavejší ako prvý. Aqua sa snažila rýchlo vyrovnať, bolo jej plné ihrisko. Vyhrávala osobné súboje, a aj v hre smerom dopredu bola priamočiarejšia. Vyrovnávajúci gól bol vyústením teplickej aktivity. Dlho sa však z neho neradovala, Turanci bleskovo Orolínom odpovedali. Zdalo sa byť rozhodnuté, ale Aqua zápas nezabalila a v záverečnom nápore zaslúžene vyrovnala.

Rozhodujúci moment stretnutia

Za stavu 1:1 kopali domáci v prvom polčase pokutový kop. Zodpovednosť na seba zobral Šavol, ale jeho strelu mierenú pod brvno Pronaj vystihol a vyrazil. Z následného protiútoku udreli hostia, keď po Orolínovej strele Machovič nedočiahol na Matuškovu dorážku. Tento moment sa výraznou mierou podpísal pod konečnú remízu.

Hráči, ktorých bolo vidieť

Zaujali viacerí. Poctivú robotu odviedli v bráne Machovič s Pronajom, tradične viditeľný bol Orolín, ktorému mu sa aj gólovo vyrovnal J. Koleno. Dobre však hrali aj hosťujúci Vaňko, či domáci Korda s Novosedliakom. Netreba však zabudnúť ani na Tepličana Kruteka. Nabehal veľa kilometrov, podporoval domácu ofenzívu, často svojou rýchlosťou zamotával hosťom hlavy.

Tréneri o zápase

Miroslav Kovalčík, tréner Turč. Teplíc: - Bol to náš najlepší jesenný zápas a podľa mňa sme ho mali vyhrať. Najmä v druhom polčase sme boli lepší, hráči sa vypli ku kvalitnému výkonu. Žiaľ, v prílišnej snahe sme sa v defenzíve nevyhli chybám, ktoré hostia trestali. Derby prinieslo zaujímavý a dobrý futbal, diváci si určite prišli na svoje.

Ivan Janiga, tréner Turian: - Najspokojnejší bol asi divák. Okrem gólov videl viacero pekných momentov, určite sa nenudil. Hru domáceho tímu sme mali naštudovanú, ale aj tak ma jeho ofenzíva prekvapila rýchlosťou a dravosťou, ktorá v predchádzajúcich stretnutiach ani zďaleka nebola taká ako dnes. Hoci sme chvíľu pred koncom viedli, s remízou som spokojný.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Päť chýb pri zateplení strechy
  4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  5. Vitajte v postapokalyptickom svete
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Polícia obvinila muža z Turca z krádeže bicykla, hrozí mu väzba

Podozrivého policajti vypátrali za jeden deň.

Ilustračná fotografia.

Polopodzemné kontajnery sú už na ďalšom sídlisku

V nových kontajneroch vidí mesto potenciál aj v budúcnosti.

Polopodzemné kontajnery sú estetickejšie a zaberajú menej miesta.

Futbalová jeseň má zatiaľ otvorený koniec

Teoreticky je možné, že niekoľko futbalových zápasov prvej a druhej triedy by sa ešte tento rok mohlo odohrať. Či to situácia dovolí, je veľmi ťažké odhadovať.

Futbalové súťaže sú v našom regióne prerušené.