Vrútočania premrhali dvojgólový náskok

V desiatom kole Martin podľa očakávania zdolal Or. Podzámok. Menej sa darilo Vrútočanom, ktorí v zápase s Palúdzkou stratili dvojgólový náskok. V turčianskom derby, ktoré bolo mimoriadne nervózne, Turč. Štiavnička po prehranom prvom polčase otočila zápas

Nová posila Martinčanov. Peter Peržel na prvý gól v zápase s nováčikom prihral a druhý sám dal.Nová posila Martinčanov. Peter Peržel na prvý gól v zápase s nováčikom prihral a druhý sám dal. (Zdroj: ĽUDO KOŠÁLKO)

s Turč. Kľačanmi.

Martin - Oravský Podzámok 3:0 (2:0)

Favorit vstúpil do zápasu sebavedomo a už v úvodnej minúte sa ujal vedenia, keď Peržel kolmou prihrávkou poslal do šance Pánika, ktorý ju strelou popod padajúceho gólmana využil. V 11. min po Zbojovom vysunutí Štancel spätnou prihrávkou nabil Perželovi a bolo 2:0, na jeho krížnu strelu do horného rohu nemal hosťujúci brankár žiadny nárok. Aj v ďalšom priebehu sa hra zväčša odohrávala na polovici hostí. V 18. min po kombinácii Pavloviča s Černákom trafil Poruba spojnicu žrde a brvna. Martinčania mali aj ďalšie príležitosti, no Podmalík a ani Egrecký však skóre prvého polčasu už nezmenili.

V druhom polčase zverenci trénera Jeťka s prehľadom kontrolovali priebeh stretnutia, hosťom nič nedovolili. Tretieho gólu sa však diváci dočkali až v závere duelu, keď po faule na Voleka nariadenú jedenástku v 81. min premenil Martvoň.

Góly: Pánik, Peržel, Martvoň (pok. kop) MARTIN: Martvoň - Pavlovič, Bízik, Černák, Kosinka - Štancel, Zboja, Peržel, Poruba (43. Egrecký) - Pánik (Volek), Podmalík (Zajasenský).

Turč. Štiavnička - Turč. Kľačany 2:1 (0:1)

V súboji nováčikov boli v prvom polčase futbalovejší hostia. ktorí z pozornej defenzívy vychádzali do rýchlych a nebezpečných protiútokov. Už v 4. min sa skalákovci mohli ujať vedenia, ale domácim po Ertlovej strele pomohla žrď. Ratajovci kontrovali o päť minút neskôr, Tomkova strela spoza šestnástky však letela ponad bránu. V 18. min hostia udreli. J. Maron prenikol do šestnástky a svoj výpad zakončil strelou, na ktorú Chalupka nedočiahol. Pred prestávkou ešte zaujala delovka hosťujúceho Ertla, s ktorou si gólman domácich poradil, a najmä Tomkova strela, po ktorej sa triaslo brvno kľačianskej brány.

Úvod druhého dejstva lepšie vyšiel domácim a po T. Ratajovej prihrávke A. Fleško v 46. min nemal problém trafiť odkrytú bránu. O dokonalý obrat sa postaral z priameho kopu Krištofík, ktorý z 18 m vymietol šibenicu. Záver bol veľmi nervózny. Okrem Lettrichovej červenej karty bolo čiernou škvrnou zápasu aj vážne zranenie záložníka Gereca, ktorému došlo po strete s brankárom Chalupkom.

Góly: A. Fleško a Krištofík, resp.J. Maron. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka - Čujko, Paško, M. Rataj, Štefaničiak - M. Fleško, Krištofík, Tomka, A. Fleško - Gregor, T. Rataj. TURČ. KĽAČANY: Poništ - V. Gorgosz, G. maron, Gregor, Žilla - Gerec, Kmeť, Lettrich, Ertl (Kvietok) - J. Maron, Hykl (Ondrík).

Vrútky - Palúdzka 2:2 (1:0)

Domáci mali počas celého zápasu viac z hry, ale aj tak nevyhrali. Začali však nádejne a už v 15. min Vlček využil pošmyknutie hosťujúceho brankára a strelou z jedenástich metrov poslal svoj tím do vedenia. Vrútočania mohli po rýchlej kombinačnej akcii pridať aj druhý gól, no Gorgosz v 23. min v dobrej pozícii netrafil bránu. Šancu na skórovanie premárnil aj Mazúr, no ani on v koncovke neuspel.

V úvode druhého polčasu Lokomotíva pokračovala v nátlakovom futbale. Botoš síce v 51. min ešte brankára Liptákov neprekonal, no o dve minúty mu už Gorgosz nedal žiadnu šancu. Zdalo sa byť všetko jasné. Hostia však aj za nepriaznivého stavu zdvihli hlavu a v priebehu 62. a 63. min Trnovským vyrovnali. Obávaný strelec sa najprv presadil prudkou strelou, potom bez väčších problémov premenil aj svoje sólo. Vrútočania však napriek chvíľkovému skratu mohli zápas doviesť do víťazného konca. Rozhodujúci gól mohli streliť Gorgosz, Mazúr, Vlček i Botoš, ale svoje tutovky nepremenili.

Góly: Vlček a Gorgosz, resp. Trnovský 2. VRÚTKY: Hübner - Botoš, Mazúr, Ondrejka, Lučanský - Zeman, Barčin, Letrik, Kmeť (Korbeľ) - Gorgosz, Vlček.

Ostatné výsledky 10. kola: Žaškov - Ludrová 0:3, Bešeňová - Lipt. Sliače 2:2, Lipt. Hrádok - Lisková 5:2, Or. Veselé - Trstená 3:1.

Povedali o zápasoch piatej ligy

Miroslav Jeťko, tréner Martina: - Strelili sme rýchle góly a dostali zápas pod kontrolu. Chalani podali spoľahlivý výkon, k ich hre som nemal žiadne zásadnejšie pripomienky. Postupne kráčame k našemu cieľu, ten je však ešte ďaleko.

Miroslav Rataj, tréner Turč. Štiavničky - V prvom polčase mali viac z hry hostia, my sme nedokázali na ich rýchlosť a dravosť dostatočne odpovedať. Cez prestávku sme si poumývali hlavy a do druhého dejstva sme nastúpili s odhodlaním zvrátiť výsledok. Zásluhou nátlakovej hry sa nám to aj podarilo. Veľmi ma mrzí zranenie hosťujúceho hráča zo záveru stretnutia, je mi to veľmi ľúto.

Miroslav Skalák, tréner Turč. Štiavničky - Ťažko nachádzam slová. To, čo sa dialo na ihrisku v druhom polčase, nemalo nič spoločné s futbalom. Domáci nás doslova dokopali, ich tvrdosť bola neadekvátna, často hraničila so surovosťou. Nakoniec na ňu doplatil nepríjemným a zbytočným zranením Gerec. Som znechutený z toho, ako sa k sebe správajú Turčania.

Jozef Letrik, tréner Vrútok: - Aj priemerný výkon nám stačil na to, aby sme si bez väčších problémov vypracovali dvojgólový náskok. Chvíľková strata koncentrácie a hrubé chyby nás však oň pripravili. Ešteže sa blíži koniec jesennej časti, lebo s takýmito výkonmi by sme už veľa bodov nezískali.

1. Martin 10 7 3 0 25:6 24

2. Lipt. Hrádok 10 7 2 1 22:9 23

3. Turč. Štiavnička 10 6 1 3 16:13 19

4. Ludrová 10 6 0 4 21:25 18

5. Vrútky 10 5 2 3 18:9 17

6. Turč. Kľačany 10 4 3 3 23:18 15

7. Or. Podzámok 10 4 2 4 18:21 14