Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
FUTBAL - III. LIGA

Turany mohutne finišovali, no zápas nezachránili

Turanci nezvládli v Králikoch prvý polčas a posadili súpera na koňa. V ďalšom priebehu síce dominovali, ale na zvrat to nestačilo. Zápas v Turč. Tepliciach sa zlomil v 55. min. V priebehu necelých šesťdesiatich sekúnd strelili hostia dva góly a zlomili od

Hostí nepribrzdil. Mário Korda (vpravo) prišiel na ihrisko až v druhom polčase, to už Ružiná viedla 2:0.Hostí nepribrzdil. Mário Korda (vpravo) prišiel na ihrisko až v druhom polčase, to už Ružiná viedla 2:0. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

por domácich, ktorí v prvom dejstve spálili štyri čisté šance.

Králiky - Turany 4:2 (2:0)

KRÁLIKY. Stretnutie sa začalo v pokojnom tempe a hra sa odvíjala predovšetkým v strede ihriska. V 28. min kopali domáci roh, Turanci v šestnástke nepokryli Cabana a ten halovou otvoril skóre. O päť minút neskôr hostia pri štandardnej situácii nedôsledne bránili vo vlastnom pokutovom území hráčov súpera a nepokrytý Fojtík zvýšil na 2:0. Tesne pred prestávkou sa do dobrej šance dostal Orolín. Pri jeho strele sa kvalitným zákrokom predviedol gólman Králikov. Takmer vzápätí sa v šestnástke najlepšie zorientoval Matuška, no ani jemu sa znížiť nepodarilo.

Po zmene strán Turanci viditeľne pridali a prevzali iniciatívu zápasu do svojich rúk. V 50. min si však nedali pozor na zadné dvierka a Fečko zastavil unikajúceho súpera len za cenu faulu a následného pokutového kopu. Penaltu premenil Fojtík a bolo 3:0. Janigovci nezložili zbrane a naďalej protivníka zvierali pred jeho bránou. V 75. min sa dočkali aj gólu, keď sa po ideálnej Ociepkovej prihrávke presadil Orolín. O desať minút neskôr už prehrávali Turany len o gól, keď Orolín bombou pod brvno upravil na 3:2. Potom Rohoň našiel voľného Kúdelku, ale ten z dvoch metrov netrafil odkrytú bránu. V samom závere sa do útočenia zapojil aj brankár Pronaj, ktorý vbehol až do šestnástky súpera. Futbalisti z Králikov však získali loptu, rýchlo zaútočili a v nadstavenom čase strelou do opustenej brány stanovili konečný výsledok.

Góly: 28. Caban, 33. a 50. Fojtík (1. z pok. kopu), a 90+3. Murín, resp. 75. a 84. Orolín. TURANY: Pronaj - Rohoň, Kúdelka, Vaňko, Pisch (Meliš) - Matuška, Pravňan (Fečko), Janák, Kučma (Garaj) - Ociepka, Orolín.

Všimli sme si

Turanci zbabrali v Králikoch prvý polčas. Nedôsledne bránili protivníka najmä pri štandardných situáciách a ten to využil na vybudovanie dvojgólového náskoku. Po zmene strán sa hralo už len na jednu bránu, no zameškané janigovci aj napriek enormnej snahe už nestihli dobehnúť.

Najlepší z Turian

Po zmene strán tréner Janiga preskupil niektoré formácie. Do zálohy posunul Vaňka a ten sa výraznou mierou pričinil o oživenie hry svojho tímu. Bol motorom väčšiny akcii a svojou aktivitou rozhýbal protivníkovu defenzívu. Výkonom sa mu priblížil aj stopér Rohoň.

Tréner o zápase

Ivan Janiga, tréner Turian: - Na ihrisku súpera zo spodku tabuľky musíme hrať úplne iný futbal, aký sme predviedli v prvom polčase. Prístup k zápasu bol z našej strany veľmi zlý. V druhom dejstve si chalani vstúpili do svedomia a zabrali, no zle rozbehnutý duel už zvrátiť nedokázali. S chlapcami si v pokoji sadneme a rozanalyzujeme niektoré veci. Musíme znovu začať využívať prednosti, ktoré nám prinášali úspech v prvej polovici jesene.

Turčianske Teplice - Ružiná 1:5 (0:0)

TURČ. TEPLICE. Po úvodných oťukávacích minútach sa do prvých gólových šancí dostali domáci. V 14. min však Schmidt zblízka pálil iba do brankára, pričom s dorážkami neuspeli ani J. Koleno s Krutekom. O minútu mal gól na kopačke aj Jeťko, z päťky ale netrafil odkrytú bránu. V 21. min pohrozili aj hostia, po Kurákovom centri nebezpečne hlavičkoval Piatka, medzi žrde však nenamieril. Potom sa dlho nič nedialo, hra sa odvíjala medzi šestnástkami. Divákov z nudy prebral až dlhý odkop P. Kolena, po ktorom sa do dobrej streleckej pozície dostával J. Koleno. V koncovke však zaváhal, dostal sa do ostrého uhla a Národa jeho pokus poľahky zneškodnil.

Po zmene strán mohli ísť hostia do vedenia v 50. min, po Šavolom zaváhaní Žingor síce prehodil Kovalčíka, ale s ním aj bránu. Domáci kapitán chyboval aj v 55. min a striedajúci Máč, ktorý bol na ihrisku iba dve minúty, prestrelil Kovalčíka. O niekoľko sekúnd už bolo 0:2, za obranu Aquy sa dostal Piatka, ktorý obstrelil domáceho gólmana. V 71. min mohol vykresať iskierku nádeje kovalčíkovcom Jeťko, jeho teč tesne minul bránu. Na druhej strane bol favorit presnejší, Máč umiestnenou strelou pridal svoj druhý presný zásah v zápase. Medzi žrde sa o chvíľu trafil aj Paulík, nikým nekrytý nemal problém prekonať Kovalčíka. Rozbitá Aqua inkasovala aj v 81. min, Hazucha prízemnou strelou zabil piaty klinec do teplickej truhly. Gólu sa napokon dočkali aj domáci, v 85. min korigoval výsledok Šavol.

Góly: 85. Šavol, resp. 55. a 73. Máč, 55. Piatka, 75. Paulík, 81. Hazucha. Žlté karty: 12. J. Koleno. Rozhodca: Baranček. Diváci: 150. TURČ. TEPLICE: Kovalčík - Ladňák, Kmeť, Uregela, P. Koleno - Lukášik, Schmidt (58. Korda), Šavol, J. Koleno - Krutek (82. Repáň), Jeťko (76. Novosedliak)

Všimli sme

Tepličania v domácom prostredí naposledy vyhrali v predohrávanom 14. kole, keď 1. augusta zdolali Novú Baňu. Odvtedy Aqua na vlastnom ihrisku získala iba dva body, za remízy s Lipt. Štiavnicou a Turanmi.

Najlepší z Aquy

Márne sme takého hráča v sobotu hľadali. Do 55. min ním bol možno Jozef Koleno, po dvoch gólových úderoch hostí sa však aj on z ihriska vytratil. Tepličania, najmä v druhom polčase, sklamali ako tím. Po prvom góle sa ich hra úplne rozpadla, z domáceho mužstva sa nenašiel nikto, kto by dokázal na nepriaznivý stav reagovať. Namiesto snahy o vyrovnanie prišla rezignácia, ktorej výsledkom boli ďalšie štyri góly v Kovalčíkovej sieti.

Miroslav Kovalčík: - V prvom polčase boli možno hostia futbalovejší, ale do čistých šancí sme ich nepustili. Naopak, tie sme mali my, ale ani jednu sme nevyužili. Zápas sa zlomil po prestávke, po individuálnej chybe sme inkasovali a následne sa zložili. Vnútorne sme rozbití, jeden druhému si nevieme pomôcť.

Ostatné výsledky: Kremnička - Závažná Poruba 4:0, Fiľakovo - Lietavská Lúčka 0:1, Bytča - Veľký Krtíš 3:1, Lipt. Štiavnica - Nová Baňa 0:1, Námestovo - Dolná Ždaňa 0:2, Krásno - Bánová 0:0.

1. Kremnička 14 10 3 1 34:10 33

2. Ružiná 14 10 1 3 31:15 31

3. D. Ždaňa 14 9 2 3 31:12 29

4. L. Lúčka 14 7 3 4 17:9 24

5. Krásno 14 7 2 5 22:24 23

6. Turany 14 6 3 5 21:20 21

7. Z. Poruba 14 6 2 6 17:27 20

8. Námestovo 14 4 6 4 23:12 18