Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
I. QUICK TRIEDA

Sklabiňa brala body v nadstavenom čase

V predposlednom jesennom kole dobrú formu potvrdili Krpeľany, ktoré doma porazili Žabokreky. Zaváhanie Slovana využil Malý Čepčín, ktorý sa po víťazstve nad Priekopou dostal už na druhé miesto.

Braňo Vácha premenil v závere zápasu na Bystričke jedenástku.Braňo Vácha premenil v závere zápasu na Bystričke jedenástku. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Bystrička - Sklabiňa 1:2 (0:1)

Zo začiatku sa hral opatrný futbal. Hostia sa však postupne osmelili a čoraz častejšie sa tlačili dopredu. V 14. min sa dokonca ujali vedenia. Žilák obišiel viacerých domácich obrancov a strelou k žrdi prekonal brankára Krupu.

V druhom polčase sa karta obrátila. Aktívnejší bol Slovan, ktorý si postupne vypracovával jednu šancu za druhou. Strelecké prekliatie odklial až v 80. min Blažek, ktorý umne obstrelil hosťujúceho Jadroňa. Rozuzlenie nervózneho zápasu prišlo v nadstavenom čase, keď po prísne nariadenej jedenástke zabezpečil Sklabini tri body Vácha.

Góly: Blažek, resp. Žilák a Vácha (pok. kop). BYSTRIČKA: Krúpa - Košút, Bielik, Štefánek ml., Blažek, Masár, Človiečik, Greško (Marko), Štefánek st., M. Rapan (Sirek), Paško. SKLABIŇA: Jadroň - Blizniak, Melník, Báthory, Bambúšek, Polonec, Truchlík (Klinčúch), Úradníček, Líška, Vácha, Žilák.

Valča - Blatnica 2:3 (2:1)

V prvom polčase boli domáci aktívnejší a svoju prevahu gólovo vyjadrili 16. min, keď sa presadil Červeň. V 29. min už Valčania viedli 2:0, v skrumáži sa najlepšie zorientoval Gomola. Zdalo sa byť rozhodnuté, ale nebolo. Zástavu hostí zdvihol Kempný, ktorý v 41. min strelou z priameho kopu vrčátil svoj tím do zápasu.

Dokonalý obrat sa Blatničanom podaril v rozpätí 52. a 55. min, keď Kalnický dvakrát potrestal nekoncentrovanosť domácej obrany. Valčania sa po „úderoch" síce spamätali, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

*Góly: Gomola a Červeä, resp. Kalnický 2 a Kempný. VALČA: Romančík - Krkoša (Bzdilík), Škoda, Michár (Stráňay), Videnský, Rusnák, Tomčány, Gomola (Cíger), Červeň, Jesenský, Noga. BLATNICA: Hideg - Tomiš, Popluhár, Škuta, Fontáni, Kozák, Šimonides, Tomek (Gáborčík), Blaho, Kempný (Sekerka), Kalnický.

Krpeľany - Žabokreky 1:0 (1:0)

V kvalitnom zápase sa domáci ujali vedenia v 19. min, zaváhanie hostí pri ofsajd systéme využil Badáň, ktorý po Sivovej strele dorážkou usmernil loptu do siete. Mačtovci z viacerých šancí potom mohli pridať aj druhý gól, no v koncovke už neboli úspešní.

Slovan mal najväčšiu príležitosť na vyrovnanie hneď po prestávke, ale Štefánik pred M. Kráľom neuspel. V druhom polčase hostia mali réžiu stretnutia v rukách, boli častejšie pri lopte, ale domáci dirigovaní obrancom Volnom dotiahli zásluhou bojovnosti a húževnatosti dotiahli zápas do víťazného konca.

*Gól: P. Badáň. KRPEĽANY: M. Kráľ - Hajas, Volna, Vaäko, R. Vojt, A. kráľ (Brveník), Milanec, Jančo, M. Vojt, P. Badáň, Siva (M. Badáň). ŽABOKREKY: Segeč - Majerčík, Wänke, P. Kalnický, Horník, Hulej (Javornický), Buch, Kmeť, Štefánik, S. Kalnický, Štefanides.

Košťany - Turčianske Teplice B 1:1 (0:1)

Prvých desať minút bolo opatrných a hra sa odvíjala prevažne v strede ihriska. Potom však prišiel rýchly protiútok hostí, na ktorého konci Endresl umiestnenou strelou otvoril skóre. Domáci sa po góle prebrali, zvýšili aktivitu, no do vážnejšej šance sa nedostali.

V druhom polčase nápor Koštian zosilnel a bolo len otázkou času, kedy padne gól. V 65. min potiahol útok po krídle Hanuliak, prihral Bujnovi, ktorý v stopercentnej šanci nezaváhal - 1:1. Košťanci mohli zápas po vylúčení Tepličana Húsa aj otočiť, no ďalšie svoje príležitosti už nepremenili. Blízko k trom bodom boli v závere zápasu aj hostia, ale Šolcovu nepríjemnú strelu z priameho kopu vytlačil brankár Krkoša na roh.

*Góly: Bujna, resp. Endresl. KOŠŤANY: Michal Krkoša - Bujna, Milan Krkoša (Rohoň), Zvoda, Kijonka, Sobkuliak (Strapko), Zigo, Déri (Wehle), Martinček, Hanuliak, Rusnák. TURČIANSKE TEPLICE „B": Topor - Caniga, M. Lehotský, Nemec, Svitek, Endresl, Šperla, Hús, Bliščák, Trúchly (J. Lehotský), Šolc.

Malý Čepčín - Priekopa 3:1 (1:1)

Domáci mali počas celého stretnutia drvivú prevahu, ktorú však dlho nevedeli gólovo vyjadriť. Naopak, v 33. min udrelo na druhej strane, keď po nakopnutí lopty za obranu sa k lopte dostal Holdoš a prekonal brankára Píša. Favoritovi sa ale ešte do polčasu podarilo vyrovnať, v 40. min sa presadil kanonier Hromada.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, koleníkovci útočili a bolo len otázkou času, kedy sa im podarí prelomiť streleckú smolu. V 49. min sa to podarilo Kubatkovi, ktorý strelou pod brvno poslal svoj tím do vedenia. To v 60. min poistil Koleník, na jeho strelu z priameho kopu do šibenice Poništ nezareagoval.

*Góly: Hromada, Kubatka a Koleník, resp. Holdoš. MALÝ ČEPČÍN: Píš - Kašuba, Kmeť, J. Šmatlák, Kubatka, Prokain, T. Dianovský (J. Dianovský), Koleník, Boďa, Hromada, Chovanec (Urban). PRIEKOPA: Poništ - J. Lukašík, Rovnianek, F. Lukašík, Konček, Jančiak, Krištofík, Greguška, Ábel (Zigo), Kusý, Holdoš.

Dražkovce - Podhradie 4:1 (1:1)

Domáci výborne začali a už v 3. min sa ich fanúšikovia radovali z Kutmanovho gólu. Rýchle vedenie im však dlho nevydržalo, v 17. min po hrubej chybe Štefanidesa hostia J. Koťkom vyrovnali. Potom sa zväčša hralo v strede poľa. Vzruch priniesol až nájazd Hudeca, ktorý zmaril Marčičiak.

Lídrovi súťaže pomohol v prestávke dohovor trénera a na ihrisko do druhého dejstva akoby vybehlo iné mužstvo. Dražkovčania evidentne pridali a už po troch minútach im vedenie vrátil Drahoš. Náskok bielikovcov v 70. min zvyšoval Rapan a o ďalších päť minút Kutman.

*Góly: Kutman 2, Drahoš a Rapan, resp. J. Koťka. DRAŽKOVCE: Marčičiak - Štefanides, Feranec, Drahoš, Blahušiak (Haugard), Pleško, Fekete, Ilgo (Krasnec), Matuľa (Hornák), Kutman, Rapan. PODHRADIE: Rolko - Bárdy, Čieško, D. Koťka, Thomka, J. Koťka, Húšťa, Burda (Meliš), Hradil (Cupan), Hudec, Lukáčik.

Dubové - Diviaky 1:0 (1:0)

Derby prinieslo obojstranne útočný futbal. Domáci v úvode spálili tri čisté šance, v koncovke zaváhali Jelenčík, Bulík a Plica. V 15. min však verešovci zahrávali priamy kop a Musil z 20 metrov ideálne popri múre zatočil loptu.

Druhý polčas boli aktívnejší hostia, ale svoju prevahu nezužitkovali. Čistú šancu si nevypracovali a so strelami z väčších vzdialeností si brankár domácich poradil.

Gól: Musil. DUBOVÉ: P. Lettrich - Kamien, D. Hrivnák, Dírer, L. Letrich, Musil, Datko, Jelenčík (Kuka), Bulík (Daubner), Plica (Virtel), P. Vereš. DIVIAKY: A. Hrivnák - Pádej, Illo, M. Koleno, Klein, Šefraník, Turčány, T. Koleno, Tkáčik (J. Koleno), Harasník (Čupka), D. Hrivnák (Gaurík).