Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
FUTBAL III. LIGA

Turany žijú futbalom, Tepličanov trápia existenčné problémy

Turany sa s futbalovo jeseňou rozlúčili vo veľkom štýle. Po nešťastnom zmenení svojej najvýraznejšej opory P. Pronaja sa Janigovci vypli k skvelému výkonu a v priamom súboji o piatu priečku zdolali silné Krásno. Naopak vlaňajší druholigista z Turč. Teplíc

Pavol Orolín z Turian bezpečne premenil jedenástku.Pavol Orolín z Turian bezpečne premenil jedenástku. (Zdroj: ĽUDO KOŠÁLKO)

Turany sa s futbalovou jeseňou rozlúčili vo veľkom štýle. Po nešťastnom zmenení svojej najvýraznejšej opory P. Pronaja sa Janigovci vypli k skvelému výkonu a v priamom súboji o piatu priečku zdolali silné Krásno. Naopak vlaňajší druholigista z Turč. Teplíc nezabral ani v poslednom jesennom zápase. D. Ždaňa o svojom vysokom víťazstve prakticky rozhodla v prvom polčase, v 20. min už viedla trojgólovým rozdielom.

Turany - Krásno 5:3 (3:2)

TURANY. Futbalisti Turian veľmi túžili v poslednom jesennom kole tretej ligy zvíťaziť. Kvalitným výkonom sa chceli odvďačiť svojim fanúšikom za ich vernosť a zároveň si napraviť pošramotené sebavedomie z posledných stretnutí. Postavil sa však proti nim kvalitný protivník, ktorý je nebezpečný najmä v ofenzíve. Domáci začali sľubne a v 10. min po faule na unikajúceho Ociepku kopal jedenástku Orolín. Turiansky kanonier ju bez problémov premenil a dostal svoj tím do vedenia. O niekoľko minút neskôr sa však nešťastne zranil brankár Pronaj a tak sa medzi tri žrde postavil Fečko. Janigovcov odchod najvýraznejšej opory mužstva viditeľne zaskočil a nebezpečný súper to hneď dokázal využiť. V priebehu piatich minút strelili dva góly a obrátil vývoj stretnutia. Našťastie, Turanci sa z týchto úderov dokázali otriasť. Najskôr po rohu Orolína mierne nadvihol loptu Ociepka, tá sa dostala až ku Kúdelkovi a ten vyrovnal. V 38. min Janák našiel medzi obrancami rozbehnutého Orolína a jeho strelu z hranice šestnástky zastavila až sieť.

Do druhého polčasu nastúpili zverenci trénera Janigu maximálne motivovaní. Výborne sa pohybovali, hrali s nasadením a ich túžba po víťazstve bola viditeľná. V 50. min Matuška vysunul neúnavného Orolína a domáci po treťom presnom zásahu svojho kanoniera v stretnutí viedli už 4:2. O osem minút neskôr sa síce hosťom podarilo znížiť, ale pätnásť minút pred koncom predviedol peknú individuálnu akciu Ociepka a opäť dostal Turancov do dvojgólového vedenia. V závere sa ešte blysol dvomi kvalitnými zákrokmi zaskakujúci brankár Fečko.

Góly: 10. 38. a 50. Orolín (1. z pok. kopu), 32. Kúdelka a 75. Ociepka, resp. 25. a 58. Červenec a 29. Pagáč. TURANY: Pronaj (Fečko) - Raček (Meliš), Pravňan, Kúdelka, Rohoň - Matuška, Vaňko, Janák, Kučma (Garaj) - Ociepka, Orolín.

Všimli sme si

Turanci prišli v 23. min o svoju najvýraznejšiu oporu gólmana Pavla Orolína, ktorý sa nešťastne zranil a musel odísť do nemocnice. Do brány sa namiesto neho postavil hráč z poľa Fečko. Prvé dve strely na jeho bránu skončili v sieti a s domácimi to v tej chvíli nevyzeralo najlepšie. Tím okolo kanoniera Orolína sa však dokázal zomknúť, ukázal svoju vnútornú silu a kvalitného protivníka nakoniec dokázal zdolať.

Najlepší z Turian

Takmer každý týždeň sa v tejto rubrike skloňovalo meno Pavla Pronaja. V úvode zápasu proti Krásnu sa však brankárska osobnosť Turian zranila a všetci boli zvedaví ako to dopadne. Po vynútenom odchode opory zostali Janigovi zverenci na chvíľu v šoku, no potom už na ihrisku vystupovali ako jeden muž. Dnes nemali Turanci na ihrisku slabého hráča.

Tréner o zápase

Ivan Janiga: - Dnes som bol na svojich hráčov hrdý. Dokázali, že ich umiestnenie nie je náhodné a dôstojne sa pred skvelým obecenstvom rozlúčili s jesennou časťou súťaže. Cez prestávku sme si v kabíne povedali, že zabojujeme aj za Pronaja. Celú sezónu nás svojim výkonmi držal nad vodou a v tomto zápase mu to chlapci aspoň čiastočne vrátili. Musím poďakovať aj skvelému turianskemu publiku, ktoré bolo vždy naším dvanástym hráčom.

Dolná Ždaňa - Turč. Teplice 5:1 (3:0)

DOLNÁ ŽDAŇA. Tepličania začali nešťastne. Už v 1. min síce zahrávali rohový kop, stratili však loptu a z rýchleho brejku inkasovali. Na konci krídelnej akcie bol Puliš, ktorý zblízka nedal Kovalčíkovi šancu. V 9. min mohli kontrovať hostia, Ladňákovu strelu smerujúcu do brány však domáci stihli odvrátiť do bezpečia. V 17. min už bolo 2:0. Spoza šetnástky sa do lopty oprel Kamas a na jeho polovysokú strelu k žrdi nestihol Kovalčík účinne reagovať. Kalich horkosti si zdecimovaní Tepličania vypili do dna v 20. min. V strede poľa zbytočne stratili loptu a R. Urgela svoj samostatný prienik zakončil obhodením vybiehajúceho brankára Kovalčíka. Turčania sa osmelili v závere polčasu. V 37. min pálil J. Koleno, brankár Packo sa však nenechal prekvapiť. O minútu na to domácim po strele J. Šavola z priameho kopu pomohla žrď. V 40. min po rohovom kope Jeťkovu strelu vytesnil obranca D. Ždane iba rukou, no rozhodcova píšťalka ostala nemá. Ozvala sa až po protestoch M. Jeťka, ktorý uvidel červenú kartu.

Aj v druhom polčase boli aktívnejší domáci, ktorí presilovku po prvýkrát využili v 51. min, keď po centri z pravej strany sa k zakončeniu dostal Páleník a bez problémov zvýšili na 4:0. Ten istý hráč pridal v 60. min aj svoj druhý presný zásah, tentoraz sa blysol nekompromisnou hlavičkou pod brvno. Hostia zjemňovali prehru v 77. min, keď J. Koleno vyhral hlavičkový súboj s brankárom a znížil na konečných 1:5. Tepličania v závere prišli aj o ďalšieho hráča, po Jeťkovi videl červenú kartu práve J. Koleno.

Góly: 1. Puliš, 17. Kamas, 20. Urgela, 51. a 60. Páleník, resp. 77. J. Koleno. Žlté karty: 13. J. Koleno. Červené karty: 40. Jeťko, 87. J. Koleno. Rozhodca: Galát. Diváci: 200. TURČ. TEPLICE: Kovalčík - P. Koleno, Kmeť, Repáň, Šavol - Ladňák, Schmidt, S. Urgela, Lukášik - Jeťko, J. Koleno.

Teplický futbal strmhlav padá. Aqua, ktorá ešte pred tromi rokmi hrala prvú ligu, bude po tohtoročnej treťoligovej jeseni zimovať na poslednom mieste. Mužstvo zápas čo zápas herne prepadáva, pričom jeho sebavedomie je veľmi nízke a psychika podkopaná. Navyše, budúcnosť tímu je nejasná, o jeho ďalšom smerovaní sa má rozhodnúť v najbližších dňoch, možno týždňoch.

Najlepší z Aquy

Opäť sa ťažko vyberalo, niektorí hráči pomaly už tradične zahrali pod svoje možnosti. Najviac asi vyčnieval Jozef Koleno, ktorý sa aj za nepriaznivého stavu snažil ťahať útoky svojho tímu. Odmenou za jeho aktivitu bol gól, ktorý však iba zjemňoval vysokú prehru.

Čo na to tréner

Dušan Gábor, asistent Miroslava Kovalčíka: - Na zápas sme cestovali iba s jedenástimi hráčmi, bez jedného náhradníka. Napriek tomu sme chceli uhrať dobrý výsledok, no zaskočil nás rýchly gól domácich. Na psychike nám to veľmi nepomohlo a v krátkom čase sme ešte dvakrát inkasovali. Potom sme síce zdvihli hlavy, vypracovali si aj šance, no vylúčenie M. Jeťka nás dorazilo. Po prestávke domáci pridali ďalšie dva góly a bez väčších problémov kontrolovali vývoj stretnutia.

9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Koronavírus v hokejovej kabíne, zostalo len päť zdravých

Takmer celý hokejový tím HK Martin musel ísť do karantény. V prvoligovom mužstve sa objavilo 23 pozitívnych testov na koronavírus.

Martinská hokejová kabína je už aktuálne prázdna.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.