Sobota, 15. máj, 2021 | Meniny má ŽofiaKrížovkyKrížovky

Góly kanoniera Rapana priblížili Dražkovčanov k piatoligovým brehom

V jesennej časti I. triedy dominovali Dražkovce a ich strelec Marián Rapan. Lídrovi dobre sekundoval nováčik z Malého Čepčína, ktorého stabilné výkony vyniesli až na druhé miesto. Na opačnom póle tabuľky sa ocitlo s problémami hrajúce Podhradie, netradičn

Marián Rapan. Na jeseň stihol streliť 25 gólov.Marián Rapan. Na jeseň stihol streliť 25 gólov. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

e zle na jeseň dopadla Bystrička.

MARTIN. Dražkovce po jeseni smerujú k svojmu predsezónnemu cieľu - k postupu do piatej ligy. Zverencom trénera Milana Bielika na rozdiel od minulej sezóny vyšiel vstup do súťaže. Doma porazili teplické béčko, hneď na to vyhrali v Žabokrekoch. Potom síce prišla prehra s Blatnicou, ale od toho momentu už partia okolo kapitána Pleška ťahá desaťzápasovu sériu neporaziteľnosti.

Rapanove strelecké kopačky

Líder I. triedy bol na jeseň silný nielen v ofenzíve, ale spoľahnúť sa mohol aj na svoje zadné rady. Bielikovci strelili najviac gólov (47) a najmenej inkasovali (18). K vysokej streleckej potencii jesenného majstra prispel predovšetkým kanonier Marián Rapan, ktorý v 13 zápasoch stihol dať 25 gólov. Skóroval v každom jesennom stretnutí, stal sa postrachom súperových brankárov.

Skryť Vypnúť reklamu

„Marianovi to naozaj sypalo. Je to muž momentu, ktorý vie byť v správnej chvíli na správnom mieste. Niekedy vyzerá byť veľmi nenápadný, dostane sa však do šance a premení ju," charakterizoval svojho zverenca Milan Bielik.

Sedembodový náskok

Dražkovčania si stihli za prvú polovicu súťaže vytvoriť sedembodový náskok. „Samozrejme, že nás to teší, pred jarnou časťou je to dobrá pozícia. Vyhrané však ešte nemáme, jar bude nepochybne ťažká. S výkonmi chlapcov môžem vyjadriť spokojnosť, aj keď rezervy by sa našli. Najmä v tréningoch sú evidentné, dochádzka by mohla byť lepšia," myslí si skúsený tréner, ktorého sme sa ešte spýtali, v čom sa Dražkovčania oproti vlaňajšku zlepšili.

„Možno vás trochu prekvapím. Nie je to o tom, že sme sa výrazne zlepšili, skôr po odchode Turč. Kľačian a Turč. Štiavničky do piatej ligy je konkurencia v I. triede slabšia. Nechcem tým však znižovať výkon svojho mužstva, ale treba vnímať aj realitu," uviedol Milan Bielik.

Skryť Vypnúť reklamu

Nováčik skvele finišoval

Viacerí futbaloví odborníci z Turca označovali pred začiatkom nového ročníka mužstvo z Malého Čepčína za jedného z favoritov súťaže. Ich predpoklady sa naplnili, nováčik sa zásluhou skvelého finišu prepracoval na druhé miesto.

„Mužstvo je už dlhšie pohromade. Poskladali sme ho z vlastných odchovancov, ktorí majú vzťah k svojej obci. Navyše, chlapci vytvorili dobrú partiu, vedia sa vzájomne podporiť a povzbudiť. To však samo o sebe ešte na úspech nestačí. Dôležitá je poctivosť nielen v zápasoch, ale aj na tréningoch, ochota urobiť niečo navyše. Nám sa to darilo," hľadal pozitíva jesennej časti kormidelník Milan Koleník.

Malý Čepčín sa v úvode jesene trochu hľadal, spočiatku nie všetko išlo podľa trénerových predstáv. „Potrebovali sme sa oťukať, zoznámiť sa so súťažou. Tvár nášmu mužstvu dávajú prevažne mladí hráči, chvíľu im trvalo, kým zo seba striasli nervozitu. Postupne však chalani zistili, že sa nemajú čoho báť. Po prvých výhrach im narástlo sebavedomie, viac si dovolili, dokázali hrať svoju hru," pochvaľoval si Milan Koleník, ktorého najviac uspokojil remízový zápas s Dražkovcami.

Skryť Vypnúť reklamu

„Bolo to vydarené stretnutie z obidvoch strán, nič mu nechýbalo. Nevyhrali sme síce, ale k výkonu svojich zverencov som nemal žiadne výhrady. Dražkovčania sú jednoznačnými favoritmi. Napriek tomu by sme ich na jar ešte radi trochu popreháňali a skomplikovali im cestu za postupom," zaželal si Milan Koleník.

Žabokrečania sú spokojní

Od Žabokriek sa očakávalo, že budú hrať v popredí, hoci spravidla jeseň mávajú horšiu ako jar. „Z tohto pohľadu sme určite spokojní, tretie miesto je pred odvetnou časťou slušným odrazovým mostíkom. Osobne si však myslím, že sme mohli byť aj o jeden stupienok vyššie, v závere sme zbytočne stratili body s Valčou a Košťanmi. Ak by sme ich vyhrali, mohla byť naša bilancia ešte priaznivejšia," hodnotí jesenné vystúpenie Slovana tréner Oto Líška, ktorý za menšie prekvapenie považuje to, že dvaja z troch nováčikov sa usadili na vrchných priečkach tabuľky.

„Stáva sa to pravidlom, nováčikovia vôbec nie sú do počtu. Dokážu popreháňať aj skúsenejšie mužstvá, rýchlo si získavajú rešpekt. Je to však aj trochu na zamyslenie, vypovedá to o úrovni súťaže," nechal sa počuť Oto Líška.

Kempného partia

Blatnica prežíva za posledné roky jedno z najlepších futbalových období. Nováčik je zatiaľ na štvrtom mieste, ale len o skóre za Žabokrekmi. Družina okolo Michala Kempného, ktorý sa popri hráčskych povinnostiach ujal aj trénerskej taktovky, ako jediná zdolala Dražkovce, pričom dokázala potrápiť aj skúsenejšie mužstvá. Silná je v ofenzíve, problémy má ale v obrannej činnosti. Každopádne, Blatničania si postavili latku vysoko, nebude jednoduché ju na jar prekonať.

Krištofov rukopis

Na piatom mieste zimujú Diviaky. K mužstvu sa vrátil ostrieľaný tréner Viktor Krištof a na hre Dynama to bolo hneď poznať. Skúsený kormidelník z diviackej liahne ťahá do prvého mužstva čoraz viac mladých hráčov a tí sa mu za dôveru odvďačujú dobrými výkonmi. Tie síce nie sú ešte stabilné, z času na čas výkonnosť mladých aj zakolíše, ale smerovanie je nastavené dobre, treba v ňom pokračovať.

Vzkriesenie Dynama

Krpeľany nezačali nový ročník najlepšie. Zdalo sa, že sa mužstvo bude tradične potácať na chvoste, ale nestalo sa tak. V polovici jesennej časti sa zverenci trénera Mačta prebudili a po úspešných výsledkoch sa prebojovali až na šieste miesto. Práca s vlastnými odchovancami prináša svoje ovocie, ukazuje sa, že má zmysel v nej aj naďalej pokračovať.

Fučelu nenahradili

Sklabiňa sa pred začiatkom súťaže musela vyrovnať s odchodom hrajúceho trénera Rastislava Fučelu a možno povedať, že sa jej to nie celkom podarilo. Výkony mužstva boli ako na hojdačke. Raz zahralo veľmi dobre, inokedy úplne prepadlo. Najviac asi zaujal strelec Vácha, ktorý dal viac ako polovicu všetkých gólov svojho mužstva. Siedme miesto pri nevyrovnanosti výkonov najlepšie vystihuje pozíciu Sklabinčanov.

Valča začína odznovu

Po rokoch sa v I. triede objavila Valča. Vlani ešte hrala tretiu ligu, ktorú však pre finančné suchoty neudržala. Mužstvo sa jej pred novou sezónou úplne rozpadlo. Ak chcela pokračovať, musela zložiť úplne nový tím. V podstate sa jej to za pochodu podarilo. Samozrejme, časový stres sa podpísal aj pod niektoré herné výpadky, tie sú však v procese hľadania celkom prirodzené.

Remízové mužstvo

Košťany sú mužstvom remíz, na svoje konto si ich počas jesene stihli pripísať sedem. Ak k tomu pripočítame tri výhry, tak to vychádza na 16 bodov, ktoré v jeseni stačili na 9. miesto. Pre zverencov trénera Strapka, ktorí posledné roky skôr hrali o záchranu, je to povzbudením.

Béčko vyrukovalo s mladými

Teplické béčko, ktoré sa už prestalo spoliehať na hráčov z áčka, tvoria predovšetkým mladí chlapci, pričom viacerí z nich sú ešte v dorasteneckom veku. Mladíci, ktorí sa na ihrisku mohli oprieť o skúseného Rastislava Šolca, nezanechali na ihriskách zlý dojem. Viaceré stretnutia dobre rozohrali, nedokázali ich ale dotiahnuť do víťazného konca. V zlomových chvíľach chýbali skúsenosti, niekedy sa im body doslova prešmykli medzi prstami. Mužstvo však má perspektívu a predpoklady zlepšovať sa. Keď dozreje, môžeme o ňom viac počuť.

Dubovčania ako na hojdačke

Dubovčania zimujú na 11. mieste. Pred sezónou si trúfali aj na vyššie priečky, preto asi s jeseňou spokojní veľmi nebudú. Mužstvo Miroslava Vereša bolo tímom dvoch tvári. Niekedy, keď hralo kompletné, zahralo nadpriemerne, inokedy, keď mu zo základu vypadli kľúčoví borci, zas malo k optimu ďaleko. Práve neschopnosť zopakovať dobrý výkon z predchádzajúceho zápasu bola popri streleckej nemohúcnosti najväčšou slabinou Dubovčanov.

Bystrička sklamala

Najnepríjemnejším prekvapením je zatiaľ Bystrička. So Slovanom sa pred sezónou počítalo, že bude útočiť aj na medaile, no opak sa stal pravdou. Bystrička dopláca na úzky hráčsky káder, tréner Šefčík mal často problémy postaviť základnú jedenástku. Ak k tomu prirátame problémy s koncovkou, tak 12. miesto odráža nie práve najlepšiu realitu.

Deravá obrana Priekopčanov

Priekopčania nemali pred začiatkom súťaže veľké oči, ich prvoradým cieľom je záchrana. Nováčik však začal pomerne dobre a chvíľu to vyzeralo, že nemusí byť len do počtu. Postupne sa však elán a nadšenie vytratilo a mužstvo sa po neúspechoch začalo v tabuľke prepadávať. Možno aj preto, že malo výrazné problémy v defenzíve, veď za jeseň stihlo dostať 40 gólov.

Podhradie tesne nad priepasťou

Podhradie sa do súťaže prihlásilo na poslednú chvíľu a od prvého kola malo problémy s hráčskym kádrom. Mužstvo sa muselo obísť bez opôr, ktoré odišli k susedom do Turčianskej Štiavničky, navyše, pre tresty mu chýbali ďalší hráči. Viacerí futbalisti museli po dlhom čase oprášiť kopačky, doslova naskakovali do rozbehnutého vlaku. Samozrejme, na hre tímu sa problémy museli prejaviť, posledné miesto je z tohto pohľadu logické.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
 2. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
 3. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
 4. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
 5. Vyberte sa s nami na vandrovku, navštívime Spišský hrad a Levoču
 6. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
 7. Niké spúšťa novú kampaň s Jánom Lašákom
 8. Prečo Slováci nemajú rezervy?
 9. Chcete, aby mali školáci Čerstvé hlavičky? Hlasujte
 10. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania
 1. Ľudia vymieňajú autá za elektrobicykle. Záujem v Trenčíne rastie
 2. Opäť štartuje projekt Futbal v meste
 3. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
 4. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
 5. Atos stavia v Bulharsku nový špičkový superpočítač EuroHPC
 6. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
 7. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
 8. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
 9. Budějovický Budvar je posledný český národný podnik
 10. Niké spúšťa novú kampaň s Jánom Lašákom
 1. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku 15 940
 2. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 12 020
 3. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy? 9 723
 4. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku 8 699
 5. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe 8 481
 6. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér 7 167
 7. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania 6 906
 8. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus® 6 261
 9. Nákupy, ktoré rozbúchajú srdce v nákupnom centre Novum Prešov 5 770
 10. Hľadáte firmu na predaj? Poradíme vám, ako ju nájsť 5 681
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Milan Ftáčnik vo funkcii ministra školstva navštívil aj vtedajšie Stredné odborné učilište obchodu a služieb v Martine. Sprevádzal ho vtedajší prednosta Okresného úradu v Martine, tiež už zosnulý, Jozef Országh.

3 h
Bytová jednotka v Kláštore pod Znievom zhorela do tla. Rodina prišla o všetko.

Príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania. Starostka prosí ľudí o pomoc.

16 h
Stromová hojdačka v Trebostove.

Aj v Turci máme čarovné miesta, kde výletníkov prekvapí obľúbená atrakcia, stromová hojdačka. Jedna z nich sa nachádza v Trebostove.

20 h
Branislav Bernát si vyskúša francúzsku ligu.

Martinský odchovanec Branislav Bernát skúsi šťastie vo Francúzku.

22 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Medvedica s dvomi malými prechádzala cez pole.

13. máj

Nad mestom sa šíri čierny dym. Oheň hasia hasiči z Levíc a Vrábeľ.

21 h

Počas domovej prehliadky zaistili listinné dôkazy a elektronické zariadenia.

19 h

Miloš Jeseňák, primár oddelenia klinickej imunológie a alergológie Univerzitnej nemocnice Martin, tvrdí, že očkovanie je jediná cesta k zlepšeniu situácie. Bez neho môžeme rátať s ďalšou vlnou.

13. máj

Už ste čítali?