Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Góly kanoniera Rapana priblížili Dražkovčanov k piatoligovým brehom

V jesennej časti I. triedy dominovali Dražkovce a ich strelec Marián Rapan. Lídrovi dobre sekundoval nováčik z Malého Čepčína, ktorého stabilné výkony vyniesli až na druhé miesto. Na opačnom póle tabuľky sa ocitlo s problémami hrajúce Podhradie, netradičn

Marián Rapan. Na jeseň stihol streliť 25 gólov.Marián Rapan. Na jeseň stihol streliť 25 gólov. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

e zle na jeseň dopadla Bystrička.

MARTIN. Dražkovce po jeseni smerujú k svojmu predsezónnemu cieľu - k postupu do piatej ligy. Zverencom trénera Milana Bielika na rozdiel od minulej sezóny vyšiel vstup do súťaže. Doma porazili teplické béčko, hneď na to vyhrali v Žabokrekoch. Potom síce prišla prehra s Blatnicou, ale od toho momentu už partia okolo kapitána Pleška ťahá desaťzápasovu sériu neporaziteľnosti.

Rapanove strelecké kopačky

Líder I. triedy bol na jeseň silný nielen v ofenzíve, ale spoľahnúť sa mohol aj na svoje zadné rady. Bielikovci strelili najviac gólov (47) a najmenej inkasovali (18). K vysokej streleckej potencii jesenného majstra prispel predovšetkým kanonier Marián Rapan, ktorý v 13 zápasoch stihol dať 25 gólov. Skóroval v každom jesennom stretnutí, stal sa postrachom súperových brankárov.

Skryť Vypnúť reklamu

„Marianovi to naozaj sypalo. Je to muž momentu, ktorý vie byť v správnej chvíli na správnom mieste. Niekedy vyzerá byť veľmi nenápadný, dostane sa však do šance a premení ju," charakterizoval svojho zverenca Milan Bielik.

Sedembodový náskok

Dražkovčania si stihli za prvú polovicu súťaže vytvoriť sedembodový náskok. „Samozrejme, že nás to teší, pred jarnou časťou je to dobrá pozícia. Vyhrané však ešte nemáme, jar bude nepochybne ťažká. S výkonmi chlapcov môžem vyjadriť spokojnosť, aj keď rezervy by sa našli. Najmä v tréningoch sú evidentné, dochádzka by mohla byť lepšia," myslí si skúsený tréner, ktorého sme sa ešte spýtali, v čom sa Dražkovčania oproti vlaňajšku zlepšili.

„Možno vás trochu prekvapím. Nie je to o tom, že sme sa výrazne zlepšili, skôr po odchode Turč. Kľačian a Turč. Štiavničky do piatej ligy je konkurencia v I. triede slabšia. Nechcem tým však znižovať výkon svojho mužstva, ale treba vnímať aj realitu," uviedol Milan Bielik.

Skryť Vypnúť reklamu

Nováčik skvele finišoval

Viacerí futbaloví odborníci z Turca označovali pred začiatkom nového ročníka mužstvo z Malého Čepčína za jedného z favoritov súťaže. Ich predpoklady sa naplnili, nováčik sa zásluhou skvelého finišu prepracoval na druhé miesto.

„Mužstvo je už dlhšie pohromade. Poskladali sme ho z vlastných odchovancov, ktorí majú vzťah k svojej obci. Navyše, chlapci vytvorili dobrú partiu, vedia sa vzájomne podporiť a povzbudiť. To však samo o sebe ešte na úspech nestačí. Dôležitá je poctivosť nielen v zápasoch, ale aj na tréningoch, ochota urobiť niečo navyše. Nám sa to darilo," hľadal pozitíva jesennej časti kormidelník Milan Koleník.

Malý Čepčín sa v úvode jesene trochu hľadal, spočiatku nie všetko išlo podľa trénerových predstáv. „Potrebovali sme sa oťukať, zoznámiť sa so súťažou. Tvár nášmu mužstvu dávajú prevažne mladí hráči, chvíľu im trvalo, kým zo seba striasli nervozitu. Postupne však chalani zistili, že sa nemajú čoho báť. Po prvých výhrach im narástlo sebavedomie, viac si dovolili, dokázali hrať svoju hru," pochvaľoval si Milan Koleník, ktorého najviac uspokojil remízový zápas s Dražkovcami.

Skryť Vypnúť reklamu

„Bolo to vydarené stretnutie z obidvoch strán, nič mu nechýbalo. Nevyhrali sme síce, ale k výkonu svojich zverencov som nemal žiadne výhrady. Dražkovčania sú jednoznačnými favoritmi. Napriek tomu by sme ich na jar ešte radi trochu popreháňali a skomplikovali im cestu za postupom," zaželal si Milan Koleník.

Žabokrečania sú spokojní

Od Žabokriek sa očakávalo, že budú hrať v popredí, hoci spravidla jeseň mávajú horšiu ako jar. „Z tohto pohľadu sme určite spokojní, tretie miesto je pred odvetnou časťou slušným odrazovým mostíkom. Osobne si však myslím, že sme mohli byť aj o jeden stupienok vyššie, v závere sme zbytočne stratili body s Valčou a Košťanmi. Ak by sme ich vyhrali, mohla byť naša bilancia ešte priaznivejšia," hodnotí jesenné vystúpenie Slovana tréner Oto Líška, ktorý za menšie prekvapenie považuje to, že dvaja z troch nováčikov sa usadili na vrchných priečkach tabuľky.

„Stáva sa to pravidlom, nováčikovia vôbec nie sú do počtu. Dokážu popreháňať aj skúsenejšie mužstvá, rýchlo si získavajú rešpekt. Je to však aj trochu na zamyslenie, vypovedá to o úrovni súťaže," nechal sa počuť Oto Líška.

Kempného partia

Blatnica prežíva za posledné roky jedno z najlepších futbalových období. Nováčik je zatiaľ na štvrtom mieste, ale len o skóre za Žabokrekmi. Družina okolo Michala Kempného, ktorý sa popri hráčskych povinnostiach ujal aj trénerskej taktovky, ako jediná zdolala Dražkovce, pričom dokázala potrápiť aj skúsenejšie mužstvá. Silná je v ofenzíve, problémy má ale v obrannej činnosti. Každopádne, Blatničania si postavili latku vysoko, nebude jednoduché ju na jar prekonať.

Krištofov rukopis

Na piatom mieste zimujú Diviaky. K mužstvu sa vrátil ostrieľaný tréner Viktor Krištof a na hre Dynama to bolo hneď poznať. Skúsený kormidelník z diviackej liahne ťahá do prvého mužstva čoraz viac mladých hráčov a tí sa mu za dôveru odvďačujú dobrými výkonmi. Tie síce nie sú ešte stabilné, z času na čas výkonnosť mladých aj zakolíše, ale smerovanie je nastavené dobre, treba v ňom pokračovať.

Vzkriesenie Dynama

Krpeľany nezačali nový ročník najlepšie. Zdalo sa, že sa mužstvo bude tradične potácať na chvoste, ale nestalo sa tak. V polovici jesennej časti sa zverenci trénera Mačta prebudili a po úspešných výsledkoch sa prebojovali až na šieste miesto. Práca s vlastnými odchovancami prináša svoje ovocie, ukazuje sa, že má zmysel v nej aj naďalej pokračovať.

Fučelu nenahradili

Sklabiňa sa pred začiatkom súťaže musela vyrovnať s odchodom hrajúceho trénera Rastislava Fučelu a možno povedať, že sa jej to nie celkom podarilo. Výkony mužstva boli ako na hojdačke. Raz zahralo veľmi dobre, inokedy úplne prepadlo. Najviac asi zaujal strelec Vácha, ktorý dal viac ako polovicu všetkých gólov svojho mužstva. Siedme miesto pri nevyrovnanosti výkonov najlepšie vystihuje pozíciu Sklabinčanov.

Valča začína odznovu

Po rokoch sa v I. triede objavila Valča. Vlani ešte hrala tretiu ligu, ktorú však pre finančné suchoty neudržala. Mužstvo sa jej pred novou sezónou úplne rozpadlo. Ak chcela pokračovať, musela zložiť úplne nový tím. V podstate sa jej to za pochodu podarilo. Samozrejme, časový stres sa podpísal aj pod niektoré herné výpadky, tie sú však v procese hľadania celkom prirodzené.

Remízové mužstvo

Košťany sú mužstvom remíz, na svoje konto si ich počas jesene stihli pripísať sedem. Ak k tomu pripočítame tri výhry, tak to vychádza na 16 bodov, ktoré v jeseni stačili na 9. miesto. Pre zverencov trénera Strapka, ktorí posledné roky skôr hrali o záchranu, je to povzbudením.

Béčko vyrukovalo s mladými

Teplické béčko, ktoré sa už prestalo spoliehať na hráčov z áčka, tvoria predovšetkým mladí chlapci, pričom viacerí z nich sú ešte v dorasteneckom veku. Mladíci, ktorí sa na ihrisku mohli oprieť o skúseného Rastislava Šolca, nezanechali na ihriskách zlý dojem. Viaceré stretnutia dobre rozohrali, nedokázali ich ale dotiahnuť do víťazného konca. V zlomových chvíľach chýbali skúsenosti, niekedy sa im body doslova prešmykli medzi prstami. Mužstvo však má perspektívu a predpoklady zlepšovať sa. Keď dozreje, môžeme o ňom viac počuť.

Dubovčania ako na hojdačke

Dubovčania zimujú na 11. mieste. Pred sezónou si trúfali aj na vyššie priečky, preto asi s jeseňou spokojní veľmi nebudú. Mužstvo Miroslava Vereša bolo tímom dvoch tvári. Niekedy, keď hralo kompletné, zahralo nadpriemerne, inokedy, keď mu zo základu vypadli kľúčoví borci, zas malo k optimu ďaleko. Práve neschopnosť zopakovať dobrý výkon z predchádzajúceho zápasu bola popri streleckej nemohúcnosti najväčšou slabinou Dubovčanov.

Bystrička sklamala

Najnepríjemnejším prekvapením je zatiaľ Bystrička. So Slovanom sa pred sezónou počítalo, že bude útočiť aj na medaile, no opak sa stal pravdou. Bystrička dopláca na úzky hráčsky káder, tréner Šefčík mal často problémy postaviť základnú jedenástku. Ak k tomu prirátame problémy s koncovkou, tak 12. miesto odráža nie práve najlepšiu realitu.

Deravá obrana Priekopčanov

Priekopčania nemali pred začiatkom súťaže veľké oči, ich prvoradým cieľom je záchrana. Nováčik však začal pomerne dobre a chvíľu to vyzeralo, že nemusí byť len do počtu. Postupne sa však elán a nadšenie vytratilo a mužstvo sa po neúspechoch začalo v tabuľke prepadávať. Možno aj preto, že malo výrazné problémy v defenzíve, veď za jeseň stihlo dostať 40 gólov.

Podhradie tesne nad priepasťou

Podhradie sa do súťaže prihlásilo na poslednú chvíľu a od prvého kola malo problémy s hráčskym kádrom. Mužstvo sa muselo obísť bez opôr, ktoré odišli k susedom do Turčianskej Štiavničky, navyše, pre tresty mu chýbali ďalší hráči. Viacerí futbalisti museli po dlhom čase oprášiť kopačky, doslova naskakovali do rozbehnutého vlaku. Samozrejme, na hre tímu sa problémy museli prejaviť, posledné miesto je z tohto pohľadu logické.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
 2. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 3. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 4. Buďte v najlepšej spoločnosti!
 5. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 6. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
 7. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
 8. Nie je to len chlapská záležitosť
 9. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
 10. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 1. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
 2. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 3. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 4. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 5. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 6. Detský čaj COOP Jednoty získal unikátne medzinárodné ocenenie
 7. FMMR svojím výskumom reaguje na aktuálne živé témy
 8. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 9. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 10. Novinka medzi prefabrikátmi
 1. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 17 333
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 496
 3. Aká je chémia vôní 12 997
 4. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 9 645
 5. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 460
 6. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 999
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 641
 8. Bývanie v meste predlžuje život 8 284
 9. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 831
 10. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 7 117
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Rozpočet mesta Martin: Šetrenie i investície

Martinskí mestskí poslanci schválili „zákon roka“, v mestskej kase bude menej peňazí.

V budúcom roku by sa malo zrenovovať Námestie SNP

Sezónu malého futbalu museli ukončiť, chýbali voľné termíny

Už tak dosť oklieštená sezóna malého futbalu je definitívne zrušená. Prvýkrát v histórii sa stalo, že sme nespoznali víťazov.

Skrátená sezóna malého futbalu víťazov nespoznala.

Írska veľvyslankyňa v Martine

Na radnici mali vzácnu návštevu.

Martin navštívila veľvyslankyňa Írskej republiky na Slovensku Hilda Ó Riain.

Vymenovali riaditeľov sociálnych organizácií v Turci

Centrum sociálnych služieb Horný Turiec má novú riaditeľku.

Centrum sociálnych služieb Horný Turiec.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Pri kolízii s vlakom sa zranil vodič auta

Cestujúcich odviezol autobus na stanicu.

Mladá vodička tvrdí, že policajt jej nadával

Správanie hliadky mestskej polície po dopravnej nehode vyvoláva pochybnosti.

Žilina chce krajšiu stanicu. Železnice tlačí do spoločného projektu

Samospráva predstavila plán obnovy hanby Žiliny.

Už ste čítali?