Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky
HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Slovan otočil stratený zápas, Martinčania zbytočne prišli o dva body

Martin prišiel o víťazstvo deväť sekúnd pred koncom riadneho času, pričom dobrý dojem zo zápasu si pokazil aj v predĺžení. V ňom chybu hostí pri striedaní nekompromisne trestal Lipansky.

HC Slovan Bratislava - MHC Martin 2:1 PP(0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
BRATISLAVA.
Úvodné minúty priniesli rušný hokej, ale mužstvá si čisté šance nevypracovali. Až v 5. min sa do prečíslenia dostala dvojica hostí, no Uram miesto prihrávky na Berana zvolil strelu, ktorá minula svoj cieľ. Potom hral Slovan presilovku, Martinčania v nej však domácim veľa nedovolili. Gregorovci boli v početnej výhode oveľa nebezpečnejší, belasí sa ale ubránili, pričom Konrád musel preukázať svoje umenie najmä pri Ďatelinkovom nepríjemnom pokuse. V závere prvej časti sa pripomenul aj Slovan, keď Nedorost po rýchlom brejku hrozil bekhendom a Lažo dorážkou.
Po prestávke v ďalšej presilovke Bratislavčanov preveril Križana Lipiansky, na druhej strane, už pri hre piatich na piatich, podkúril Konrádovi „švihovkou" Jabrocký. V 28. min sa po kolmej prihrávke za obranu hostí dostal do nájazdu Kuľha, no Križan pravým betónom excelentne zasiahol. Martinský gólman uspel aj pri ďalšej strele Kuľhu z 35. min, tentoraz rýchlym sklzom vykryl priestor pri ľavej tyčke. O dve minúty chyboval v rozohrávke Tesařík, Trokan však ľavý horný kút tesne belasej brány netrafil. Hostia sa dočkali v 38. min, keď počas presilovky Klepáčovu strelu spoza kruhov perfektne do „vinkľa" tečoval Jabrocký. V závere tretiny robili slovanistom starosti Galamboš, Jabrocký i Uram, skóre sa však už nezmenilo.
Slovan sa v tretej časti podľa očakávania viac tlačil dopredu a v 45. min Križan v páde hokejkou zmaril tutovku Demelovi, neskôr pri vylúčení Drgoňa si poradil aj s „delovkami" Sersena a Kuľhu. Martin kontroval Jabrockým, Konrád reflexívne vytesnil puk nad bránu. Belasí potom zmarili aj svoju piatu presilovku, a to aj preto, že hostia podporený Križanovou istotou dobre bránili. V 58. min mal rozhodnutie po Klepáčovej prihrávke na hokejke Uram, jeho strelu mierenú do odkrytej bránky zblokoval v poslednej chvíli Kováčik. Potom mal tutovku po prečíslení aj Appel, ale ani on v koncovke neuspel. Osemdesiat sekúnd pred koncom sa odhodlali domáci k hre bez brankára, no Kuľha v útočnom pásme fauloval Urama a bolo po výhode. Slovan však predsa len vyrovnal, deväť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času, keď Konrád znovu vykorčuľoval z brány, poslal duel do predĺženia šťastnou trefou R. Huna.
V predĺžení najprv hostia premrhali presilovku štyroch proti trom, potom zle striedali a Lipiansky ich chybu v brejku potrestal.

Góly: 59:51 R. Huna (Hujsa, Demel)a 61:06 Lipiansky (Kuľha), resp. 37:15 Jabrocký (Klepáč, Uram). Vylúčení: 4:6 na 2 min. Presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0. Rozhodcovia: Valachovič - Bundil, Stano. Diváci: 2 895. MARTIN: Križan - Polák, Klepáč, Pozník, Drgoň, Velebný, Ďatelinka - Uram, Jabrocký, Beran - Appel, Říha, Dornič - Trokan, Markovič, Galamboš.