Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky
IV. LIGA SEVER

Belá nehrala, ostatní Turčania získali po bode

V úvodnom jarnom kole štvrtej ligy všetky turčianske tímy, ktoré zasiahli do bojov o body remizovali. Zápas Belej v Stráňavách odložili pre nespôsobilý terén.

Ľubomír Horváth (vľavo) sa postaral o jediný gól Ďanovej v zápase proti Skalitému.Ľubomír Horváth (vľavo) sa postaral o jediný gól Ďanovej v zápase proti Skalitému. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Ďanová - Skalité 1:1 (0:1)

ĎANOVÁ. Technickému domácemu tímu robil od úvodu najviac starostí ťažký terén. Navyše už v 2. min sa hostia ujali vedenia a tento stav ich účelnému hernému prejavu vyhovoval. Ďanovčania sa z tohto úderu nevedeli dlho spamätať a v prvom polčase ich postupné útoky stroskotávali na výborne organizovanej defenzíve súpera.

Po zmene strán tréner Janiga posunul Horvátha z obranej formácie do zálohy a Ďanová začala byť aj vpredu oveľa nebezpečnejšia. Jej tlak vyvrcholil v 74. min, keď Scherer našiel v šestnástke Horvátha, ten sa pekne uvoľnil a vyrovnal na 1:1.Potom sa ešte sľubnými pokusmi prezentovali Scherer, Móric, P. Koleno a aj strelec prvého gólu domácich Horváth, ale na konečnom rezultáte sa už nič nezmenilo.

*Góly: Horváth, resp. Mudrik. ĎANOVÁ: Burda - M. Ďanovský, Horváth, Volna, Mackura - Janák, Vitek (Doboš), P. Koleno, Martiňák (Markovič) - Móric, Scherer.

Ivan Janiga, tréner Ďanovej: - Súper hral veľmi účelný futbal. Prakticky vypojil zo svojej hry zálohu a dlhými nakopávanými loptami sa dostával až pred našu šestnástku. Rýchly gól mužstvo zaskočil a potom sa dlho nevedelo presadiť. Chlapci ale nezložili zbrane a po zmene strán zabrali. Za kolektívny výkon v druhom polčase si zaslúžia pochvalu.

Trebostovo - Kysucký Lieskovec 1:1 (1:1)

TREBOSTOVO. V prvom jarnom kole sa hral v Trebostove zaujímavý futbal. Obaja protivníci sa síce snažili vychádzať zo zabezpečenej obrany, no podnikali aj rýchle protiútoky. Blesková kontra vyšla domácim v 25. min a prenikajúceho Pečita zastavil v šestnástke hosťujúci obranca len za cenu faulu. Loptu si na biely bod postavil Chmúrny a pokutový kop s istotou premenil. O desať minút neskôr udreli aj Kysučania. Pekne zakombinovali v súperovej šestnástke a Baláž vyrovnal na 1:1.

V druhom polčase sa mužstvá do útoku veľmi nehrnuli. Hralo sa väčšinou v strede ihriska a opatrný futbal veľa vzruchu nepriniesol. V nadstavenom čase však mohli Trebostovčania strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Veľké šance ale A. Lukášik ani D. Lukášik nepremenili, a tak si nakoniec súperi body spravodlivo rozdelili.

*Góly: Chmúrny (pok kop.), resp. Baláž. TREBOSTOVO: Štrba - Smutný, Chmúrny, D. Lukášik, Veterník, Ľ. Lukášik, Ruttkay, A. Lukášik, Thomka, Pečit (M. Lukášik), Kulašiak.

Ľubomír Lukášik st., manažér Trebostova: - Na úvod to nebol z našej strany najhorší výkon. Obidvaja súperi sa zamerali predovšetkým na defenzívu a táto taktika každému priniesla bod. Vzhľadom na priebeh duelu je remíza spravodlivá. Pred zápasom by som bod bral a som s ním spokojný aj po zápase.

Sučany - Oravská Jasenica 0:0

SUČANY. Už v 7. min našiel Majerčík peknou prihrávkou Kordu, ale jeho pokus vykopol v poslednej chvíli z bránkovej čiary obranca hostí. O niekoľko minút neskôr Bocka zle odhadol situáciu, no jeho zaváhanie aj vďaka výbornému zákroku spoluhráča Bránika Oravčania nepotrestali. V závere prvého polčasu mal Tatran ešte tri dobré príležitosti na otvorenie skóre. Nedokázal ich však využiť, a tak sa do kabín odchádzalo za bezgóloveho stavu.

Po zmene strán boli Sučanci o niečo aktívnejší ako ich súper. V 67. min. najskôr netrafil bránu z bezprostrednej blízkosti striedajúci Kačák. Následne sa na druhej strane predviedol dobrým zákrokom Trnovský. Potom mali domáci aj ďalšie šance na zmenu skóre, ale v nervóznom závere sa im už víťazstvo na svoju stranu strhnúť nepodarilo.

SUČANY: Trnovský - Bránik, Bocka, Bezák, Bella, Ďugel (Kačák), M. Staňo (Remeň), Šibík, Špirko, Majerčík (Zelienka), Korda.

Marián Dianovský, predseda klubu Tatran Sučany: - Doplatili sme na nepremenené šance. Súper sa sústredil predovšetkým na defenzívu a hrozil len sporadicky. V nervóznom závere, keď rozhodca vylúčil po jednom hráčovi na každej strane, sa nám už skórovať nepodarilo.

Stráňavy - Belá-Dulice zápas bol odložený pre nespôsobilý terén.

1. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
  2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  3. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  4. Neberieme štúdium športovo, ale športujeme
  5. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
  6. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  7. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  8. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  9. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  10. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 854

Adventný veniec v Turanoch. Prvá sviečka už svieti.
Utečenci zo Sýrie sa po vystúpení z kamióna ocitli v Hornej Štubni

Zmeny sa dejú najmä v útoku

Vedenie martinského hokejového klubu však plánuje doplniť káder aj o defenzívnych hráčov.

Rastislav Špirko posilnil martinský prvoligový tím.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.