Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky
FUTBAL - III. LIGA

Turany sa nadýchli, zdolali Novú Baňu

Turany po kolektívnom výkone doma zdolali Novú Baňu a výrazne si zlepšili náladu. Tepličania stratili na jar prvé body. Po prvom polčase síce viedli, no potom sa až príliš uspokojili a dovolili súperovi vyrovnať.

Ján Jeťko (v bielom). Postaral sa o vedúci gól Teplíc. Potom mal ďalšie šance, ale strelecký zápis už nepridal.Ján Jeťko (v bielom). Postaral sa o vedúci gól Teplíc. Potom mal ďalšie šance, ale strelecký zápis už nepridal. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Turč. Teplice - Námestovo 1:1 (1:0)

TURČ. TEPLICE. Aqua začala aktívnejšie a v priebehu prvých piatich minút zahrávala dva rohové kopy, z ktorých ale nevyťažila nič. V 8.min sa do náznaku šance dostával J. Jeťko, no k zakončeniu sa po Kempného prudkej prihrávke nakoniec nedostal.

Najlepší jarný strelec Aquy si všetko vynahradil v 23. min, keď po Šavolom priamom kope šikovným tečom zblízka usmernil loptu do siete. Už o dve minúty mohol autor gólu pridať i druhý presný zásah, no tentoraz jeho hlavičku smerujúcu pod brvno gólman Smataník vyškriabal na roh.

Hostia, ktorí toho v úvodnom dejstve smerom dopredu veľa neukázali, vyslali prvú strelu na bránu až v 50. min. Plančo z 25 mieril k pravej žrdi, no Škrobáka neprekvapil.

Tepličania mohli poistiť svoj náskok v 54. min, avšak tiesnený Ladňák zo štyroch krokov neprehodil len vybiehajúceho brankára, ale aj bránu.

Domácich, ktorí sa postupne z ihriska vytrácali, premárnená príležitosť zamrzela v 64. min, keď sa do lopty zo strednej vzdialenosti oprel Kasan a prízemnou strelou k žrdi vyrovnal.

Oravčania vycítili šancu a čoraz viac sa tlačili dopredu. V 81. min nebezpečne pálil Kosmeľ, po ňom i Plančo, no domáci obrancovia ich strely odvrátili.

V závere zápasu vymyslel peknú akciu Kempný, ale J. Jeťko v dobrej pozícii Smataníka neprestrelil. Posledné minúty stretnutia sa odohrávali zväčša v strede ihriska, a tak sa už na výsledku stretnutia nič nezmenilo.

Góly: 23. J. Jeťko, resp. 64. Kasan. TURČ. TEPLICE: Škrobák - P. Koleno, Cvacho, Kmeť, Šavol - Ladňák (82. Urgela), Endresl, Lukášik, Kempný - J. Jeťko, Tkaczik (M. Jeťko).

Miroslav Kovalčík, tréner Turč. Teplíc: - Vedeli sme, že nás čaká ťažké stretnutie, no aj tak sme chceli bodovať naplno. V prvom polčase sme strelili prvý gól a mali vývoj zápasu v rukách. Náskok sme však stratili, až príliš sme sa uspokojili s vedením. Napriek všetkému sme si však vypracovali minimálne dve šance, ktoré ale ostali nepremenené. Aj preto sme nevyhrali. Nerád to hovorím, ale brzdil nás aj rozhodca. Takmer každý kontakt s protihráčmi pískal v nás neprospech.

Turany - Nová Baňa 1:0 (1:0)

TURANY. Domáci futbalisti boli od úvodu aktívnejší. Loptu mali častejšie na svojich kopačkách, lepšie sa pohybovali a snažili sa aj o častú streľbu. V 25. min sa dočkali zaslúženej odmeny, keď sa po rohu Mravca presadil hlavou Ociepka a dostal Turany do vedenia. Potom dosiahli zverenci trénera Pronaja st. ešte jeden gól, no rozhodca ho pre údajný ofsajd neuznal.

Vyrovnaný futbal s miernou optickou prevahou turčianskeho tímu pokračoval aj v nasledujúcich minútach. V závere polčasu ešte dvakrát nebezpečne vystrelili hostia, ale brankár Pronaj ml. ich pokusy s prehľadom zlikvidoval.

Turanci pokračovali v dobrom výkone aj po zmene strán. V 63. min sa vo výbornej šanci ocitol Matuška, ale vedenie Turian nepoistil. Potom mohli vyrovnať hostia, no strela ich útočníka skončila na brvne Pronajovej brány. Z následného protiútoku mal po peknej Kmeťovej prihrávke ďalšiu príležitosť aktívny Matuška, ale gól nedal.

V závere zápasu sa ešte v dvoch dobrých pozíciách ocitol Ociepka, žiaľ ani jeho pokusy zmenu skóre nepriniesli. Hostia sa už na výraznejší odpor nezmohli, a preto Turancov nepremenené šance mrzieť nemuseli. Na svoje konto si tak po zodpovednom výkone pripísali prvé jarné víťazstvo.

*Gól: 25. Ociepka. TURANY: Pronaj - Raček, Kúdelka, Černák, Rohoň - Mravec, Novosedliak (Pisch), Kmeť, Matuška - Ociepka, Koscelník.

Pavol Pronaj st., tréner Turian: - Chlapci podali kolektívny výkon a tri body získali zaslúžene. Oproti predchádzajúcim duelom hrali odvážnejšie a disciplinovanejšie. Počas celého zápasu súpera takmer k ničomu nepustili. Podstatnú úlohu zohralo aj to, že sme dokázali streliť úvodný gól. Ten našej hre výrazne pomohol. Škoda nepresnej koncovky, víťazstvo mohlo byť ešte výraznejšie. Najmä v druhom polčase si chlapci vytvorili množstvo šancí. Víťazstvo je ale pre nás veľmi dôležité. Verím, že zdvihne aj sebavedomie hráčov a pomôže im k väčšej psychickej pohode.

Ostatné výsledky 19. kola: Kremnička - Liptovská Štiavnica 5:0, Králiky - Bytča 4:0, Ružiná - Fiľakovo 3:0, Závažná Poruba - Dolná Ždaňa 2:4, Bánová - Veľký Krtíš 2:1, Krásno - Lietavská Lúčka 2:0.

7. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  8. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  9. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
  10. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 854

Adventný veniec v Turanoch. Prvá sviečka už svieti.
Utečenci zo Sýrie sa po vystúpení z kamióna ocitli v Hornej Štubni

Zmeny sa dejú najmä v útoku

Vedenie martinského hokejového klubu však plánuje doplniť káder aj o defenzívnych hráčov.

Rastislav Špirko posilnil martinský prvoligový tím.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.