Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
FUTBAL - I. TRIEDA

Hore zas nič nové, poradie sa menilo na chvoste

Sklabiňa na jar prvýkrát prehrala, v šlágri kola nestačila na Žabokreky. Dražkovce i Malý Čepčín doma vyhrali, a tak sa na horných priečkach nič nezmenilo. To však už neplatí o konci tabuľky, po víťazstve Bystričky nad Blatnicou sa na jej dno opäť prepadl

Tri body ostali doma. Valčania (v bielom) sa v zápase s M. Čepčínom ťažko presadzovali.Tri body ostali doma. Valčania (v bielom) sa v zápase s M. Čepčínom ťažko presadzovali. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

o Podhradie.

Podhradie - Turč. Teplice B 0:1 (0:0)

V prvom polčase mali obaja súperi viacero možností na otvorenie skóre, no optickú prevahu mali domáci. Ich najväčšiu šancu spálil v 33. min Kubačka, ktorý sa sám rútil na Topora, ale tutovku nepremenil.

Po zmene strán sa pri pokuse hosťujúceho Repáňa na druhej strane vyznamenal Kalanka. O tri minúty neskôr už nestačil na zakončenie Greschnera, ktorý po prihrávke od Schmidta strelou pod brvno otvoril skóre. Podhradčania potom vrhli všetky sily do útoku. V 70. min Dérer z troch metrov prehlavičkoval bránu. Tesne pred koncom sa sám pred Toporom ocitol aj Hudec, no gól nedal. V nadstavenom čase ešte Chmúrneho volej tesne minul žrď súperovej brány. Domáci sa tak remízy, ktorú by si za predvedený výkon zaslúžili, nakoniec nedočkali.

*Gól: Greschner. PODHRADIE: Kalanka - Bárdy, Tomka, Kondek, Chmúrny, Dérer, Húšťa (Koťka), Hradil, Burda, Hudec, Kubačka (Repovský). TURČ. TEPLICE B: Topor - Saniga, Svitek, Repáň, Kružlic, Nemec, Štrba (Hus), Schmidt, M. Lehotzký, Greschner (J. Lehotzký), Bliščák (Šperla).

Bystrička - Blatnica 4:2 (1:2)

Hneď na začiatku zápasu sa v skrumáži pred bránou Fontányho najlepšie zorientoval Blažek a dostal domácich do vedenia. Potom však hostia vyrovnali, keď Baranček premenil pokutový kop. Hráči Bystričky po inkasovanom góle ešte viac znervózneli. Ich slabú chvíľku potrestal v 43. min Tomiš, a tak Blatničania odchádzali do šatní s najtesnejším náskokom.

Tréner Ivan Šefčík urobil cez prestávku v šatni Slovana poriadny vietor a jeho ostré slova padli na úrodnú pôdu. Po presných zásahoch Blažeka a Žiačika domáci otočili skóre a v 52. min už viedli 3:2. Následne ešte Vilček zvýšil na rozdiel dvoch gólov a definitívne tak rozhodol o výsledku stretnutia.

*Góly: Blažek 2, Vilček a Žiačik, resp. Baranček (pok. kop) a Tomiš. BYSTRIČKA: Cupan - Košút, Bielik, Štefánek ml., Blažek, Rusnák (Rapan), Človiečik, Greško (Žiačik), Kovanič, Marko (Štefánek st.), Vilček. BLATNICA: Fontány - Tomiš (Sekerka), Uhliarik, Škuta, Baranček, Sklenár, Privitzer, Hidek (Ďanovský), Gáborčík, Baka, Tomek (Mikulovský).

Priekopa - Dubové 2:0 (1:0)

Z úvodného tlaku vyťažili domáci, ktorí boli celý prvý polčas lepší, dôležitý prvý gól. V 15. min sa po peknej kombinačnej akcii a následnom centri k lopte dostal Lukášik, ktorý namieril presne. V 38. min bol vylúčený hosťujúci Paľovčík, no domáci už do polčasu nedokázali zúžitkovať svoju početnú prevahu.

Podarilo sa im to až v závere stretnutia, keď po ojedinelej akcii ich víťazstvo poisťoval Siráň. Predtým sa hostia aj v desiatich snažili o vyrovnanie, ale svoje príležitosti nepremenili.

*Góly: Lukášik a Siráň. PRIEKOPA: Hjadlovský - Végh, Rovnianek, Greguška, Pinta (Medvecký), Jančák (Holdoš), Lukašík, Siráň, Kusý (Konček), Kľučinec, Moravčík. DUBOVÉ: Košút - Kamien, M. Vereš, Kijonka, Paľovčík, Mikula, Tencer, Virteľ, Datko (I. Bulík), Plica(Vereš), J. Bulík (Dírer).

Sklabiňa - Žabokreky 1:2 (0:0)

V prvom polčase sa hral rýchly futbal. Hra mala tempo a spád, bolo sa na čo pozerať. Domáci boli o niečo aktívnejší, ale z optickej prevahy nevyťažili nič.

V druhom polčase už prišli aj gólové momenty. Bližšie k vedeniu mali najprv hostia, no domáci brankár Jadroň bravúrne vyrazil strelu D. Kalnického. Vzápätí udrelo na druhej strane, keď v 68. min si po centri Lörinca hosťujúci Wänke nešťastne zrazil loptu hlavou do vlastnej bránky. Slovan sa rýchlo otriasol a už o tri minúty Gállik poslal do šance D. Kalnického, ktorý vyrovnal. V 78. min kopol M. Štefanides priamy kop do múru, lopta sa odrazila ku Kyselovi a ten strelou k tyči zariadil hosťom víťazstvo.

*Góly: Wänke (vlastný), resp. D. Kalnický a Kysel. SKLABIŇA: Jadroň - Ľ. Blizniak, J. Blizniak, Liška (Báthory), Bambušek, Lörinc (N. Truchlík), M. Truchlík, Úradníček, Fučela, Vácha, Žilák (Polonec). ŽABOKREKY: I. Štefanides - Javornický (Majerčík), P. Štefanides, Gállik, Wänke, Hulej (Jesenský), P. Šmiček, Kysel, D. Kalnický, Horník (J. Šmiček), M. Kalnický.

Dražkovce - Diviaky 3:0 (0:0)

V prvom polčase to bol len futbalový odvar. Domáci sa síce snažili, ale dlho si nevedeli poradiť s prehustenou obranou hostí. Upokojiť ich mohol v 20. min Rapan, pokutový kop však nepremenil.

V druhom dejstve favorit evidentne pridal a zatlačil Dynamo do defenzívy. Bielikovci využili hneď prvý rohový kop a Kutman otvoril skóre. Domáci po góle ešte viac ožili a dvoma presnými zásahmi Rapana z 55. a 70. min definitívne zlomili odpor svojho súpera.

*Góly: Rapan 2 a Kutman. DRAŽKOVCE: Marčičiak - Čiliak, Murček, Hornák, Štefanides (Blahušiak), Egrecký, Kutman, Pleško, Kališ (Huagard), Rapan, Fekete. DIVIAKY: A. Hrivnák - Padej (Klein), M. Koleno, Kubatka, T. Koleno, J. Koleno, Čupka, M. Kviatkovský, Tkaczyk (M. Šefraník), Gavrík, D. Hrivnák (P. Šefraník).

Malý Čepčín - Valča 2:0 (0:0)

V prvom dejstve mali zverenci trénera Koleníka hru pod kontrolou a hostí, ktorí sa zamerali iba na obranu a sporadické útočenie, poriadne k ničomu nepustili. Favorit však z tlaku nevyťažil nič, a tak sa do kabín odchádzalo za bezgólového stavu.

Druhý polčas sa začal drvivým náporom domácich, no prekonať Valčanov sa im podarilo až v 71. min Chovancom. Hostia potom ožili, snažili sa o vyrovnanie, no dobre chytajúci Píš zneškodnil aj samostatný nájazd Jesenského. Domácich hostia napokon nezaskočili. Naopak, ich víťazstvo potvrdil Koleník, ktorý ďalekonosnou strelou z priameho kopu nachytal brankára Romančíka na hruškách.

*Góly: Chovanec a Koleník. MALÝ ČEPČÍN: Píš - Dianovský, Kmeť, J. Šmatlák, M. Šmatlák (Schérer), Čano, Líner (Leško), Koleník, Boďa, Hromada, Chovanec. VALČA: Romančík - Štancel, Škoda, P. Cíger, Oravec (M. Cíger), Tomčány (Jesenský), Červeň, Rafaj, Valko, Gomola, Noga.

Košťany - Krpeľany 1:0 (0:0)

V prvom polčase sa hralo iba medzi šestnástkami a bez šancí. Domáci sa dostali do tempa až po prestávke, keď s podporou vetra zatlačili hostí do ich pokutového územia. V 63. min rozhodca nariadil za ruku hosťujúceho obrancu pokutový kop, ale Hanuliak mieril iba do žrde. V 80. min pekne vystrelil Golský, no D. Vojtovi sa na dvakrát podarilo loptu skrotiť. O tri minúty však už toľko šťastia nemal a Hanuliakova strela, ktorá sa od brvna odrazila za jeho chrbát, zabezpečila domácim víťazstvo.

*Gól: Hanuliak. KOŠŤANY: Michal Krkoša - Bujna (Kotlár), Melník, Golský, Sobkuliak (Kačica), Kovalčík, Zigo, Rusnák, Martinček, Hanuliak, Wehle (Déri). KRPEĽANY: D. Vojt - Hajas, Volna, Vaňko, R. Vojt, Vojtko (Krajinčák), Badáň, Jančo, Šeregeli (Sajdák), Bela, Siva.

Body: 15:6/207:123

Góly: 18, priemer na zápas: 2,57 doteraz: 459.

Žlté karty: 23, doteraz: 430.

Červené karty: 1, doteraz: 30.

Pokutové kopy: 3/1 premenený, doteraz: 56/47 premenených.

Kanonieri

1. Marián Rapan (Dražkovce) - 29 gólov, 2. Ľubomír Hromada (Malý Čepčín) - 16 gólov, 3. Branislav Vácha (Sklabiňa) - 15 gólov, 4. Michal Kempný (Blatnica) - 13 gólov, 5. Daniel Kalnický (Žabokreky) - 12 gólov. 6. Rastislav Šolc (Teplice B) a Miroslav Kalnický (Blatnica) - po 10 gólov.