Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
III. LIGA STRED

Turany sú už štvrté, Tepličania znovu v problémoch

Turany dvakrát zabrali naplno. Nedostali gól a usadili sa v prvej polovici tabuľky. Tepličania prežili čierny týždeň. Bodovo vyšli naprázdno. Navyše skórovali len raz, pričom až osemkrát inkasovali.

Turany - Bánová 1:0 (1:0)

TURANY. Ani vytrvalý dážď a ťažký terén nezlomili odhodlanie Turancov smerujúce k zisku troch bodov. Dokázali sa lepšie vysporiadať s nepriaznivými podmienkami a vytvoriť si aj viac čistých gólových príležitostí.

Zápas o jednom góle

V 40. min Račekov nebezpečný center odvrátila defenzíva hostí len tesne za vlastnú šestnástku a nádherná krížna strela Novosedliaka skončila v sieti.

Po zmene strán Turanci kontrolovali priebeh duelu. Hra sa väčšinou odohrávala v strede ihriska. Všetky nebezpečne vyzerajúce akcie hostí zlikvidoval pozorný Pronaj. Keďže sa na druhej strane neujali dobré príležitosti Ociepku, Matušku ani striedajúceho mladíka Bochničku, stretnutie sa skončilo jednogólovým víťazstvom Turian.

Zvýšené sabavedomie

Bánová neprehrala päť kôl po sebe a trúfala si aj v Turci. „Som rád, že mužstvo od začiatku svojím prístupom a túžbou po víťazstve súperovi jasne ukázalo, kto bude na ihrisku pánom. V zápase bolo cítiť, že sa hráči už stihli oťukať. Nebolo to také ustráchané ako v prvých jarných dueloch, v ktorých sme narazili na celky ašpirujúce na najvyššie priečky. Opäť si chlapci dokázali, že mužstiev, ktoré tvoria silný stred tabuľky, sa nemusia báť," pochválil svojich zverencov Pavol Pronaj st., tréner Turian.

Gól: 40. Novosedliak. TURANY: Pronaj - Meliš (80. Bochnička), Černák, Rohoň, Pisch - Mravec, Raček, Novosedliak, Kučma (27. Koscelník) - Ociepka, Matuška.

Bytča - Turany 0:2 (0:2)

BYTČA. Po domácej výhre nad Bánovou cestovali Turany na zápas do Bytče. Aj druhé stretnutie odohrané v tom istom týždni zvládli a potvrdili svoju zlepšenú formu.

Bezchybný Pronaj

Prvú šancu mali hostia už v 7. min, ale gól sa im z nej streliť nepodarilo. O tri minúty neskôr sa sám na Pronaja rútil útočník Bytče, ale nedokázal ho prekonať. V 16. min po spolupráci Meliša s Ociepkom otvoril skóre duelu Matuška. Vzápätí sa pri priamom kope súpera bravúrnym zákrokom opäť predviedol Pronaj. V 27. min si na Mravcov center nabehol Ociepka a hlavou upravil na 0:2.

Po zmene strán tempo hry mierne opadlo. Turanci sa snažili kontrolovať priebeh a súperovi toho veľa nedovolili. V 79. min však faulovali vo svojej šestnástke a nechali vyniknúť Pronaja, ktorý chytil pokutový kop. O päť minút neskôr sa opora turčianskeho tímu vyznamenala ešte raz, keď zneškodnila ďalšiu tutovku protivníka.

Víťazstvo sa počíta

Zverenci trénera Pronaja opäť podali zodpovedný výkon, ktorý im priniesol prvé jarné víťazstvo na ihrisku súpera. Základným kameňom úspechu bol výborný výkon gólmana. „Náš brankár chytil v prvom polčase dve tutovky súpera a po zmene strán aj penaltu. Naopak, moji zverenci dokázali dve zo svojich príležitostí premeniť. Spomínané okolnosti sa ukázali v konečnom účtovaní ako rozhodujúce," označil zlomové okamihy duelu tréner turčianskeho tímu. „Najmä po zmene strán už zápas nemal vysoké tempo, no víťazstvo sa počíta," dodal Pavol Pronaj st.

*Góly: 16. Matuška, 28. Ociepka. TURANY: Pronaj - Meliš, Černák, Rohoň, Pisch - Mravec, Novosedliak, Kmeť, Koscelník - Ociepka, Matuška.

Nová Baňa - Turč. Teplice 4:1 (3:0)

NOVÁ BAŇA. Chlieb zápasu sa lámal hneď na začiatku. V prvej štvrťhodine sa do dvoch čistých šancí dostal Ján Jeťko, no ani jednu z nich nepremenil. Domáci boli v koncovke efektívnejší a v 20. min viedli dvojgólovým rozdielom, keď potrestali zaváhania teplickej defenzívy.

Hostia horší neboli, ale...

„Boli sme v plnej sile a chceli sme bodovať. Začali sme lepšie, no góly dával súper. Keď sme po dvoch úderoch opäť dvíhali hlavy a mali ďalšiu šancu, tak sme za malú chvíľu inkasovali po tretíkrát. Je to škoda, pretože herne sme horší neboli," povedal tréner Miroslav Kovalčík.

Pribrzdil ich neuznaný gól

V druhom dejstve Tepličania najprv P. Kolenom znížili, neskôr pridali aj druhý presný zásah. Rozhodcovia ho však neuznali.

„Bol regulárny gól. Nevieme, prečo neplatil. Vyviedlo nás to z koncentrácie, čo domáci neskôr využili a štvrtým presným zásahom prikrášlili svoje víťazstvo," povzdychol si M. Kovalčík.

Góly: Mánik 2, Valkovič a Garaj, resp. P. Koleno. TURČ. TEPLICE: Škrobák - P. Koleno, Kmeť, Cvacho, Šavol - Ladňák, Urgela (45. Endresl), Lukášik (55. Krutek), Kempný - J. Jeťko (75. Tkaczik), M. Jeťko.

Turč. Teplice - Králiky 0:4 (0:2)

TURČ. TEPLICE. Aqua mala problémy so zostavou. Trénerom chýbali pre tresty a zranenia viacerí hráči, príležitosť tak dostali chlapci z béčka a dorastu. Súper stavil na pozornú defenzívu a rýchle brejky. Tie mu vyšli dokonale, dvakrát z nich do prestávky skóroval.

Sklamali skúsenejší

„Napriek tomu, že nám chýbali niektorí hráči, tak netajím sklamanie. V obrane a v záložnej formácii však hrali skúsenejší borci, ktorí ale nezabrali tak, akoby som si predstavoval. Lopty sme iba nakopávali, nič prekvapujúce sme nevymysleli. Na druhej strane, hostia dávali góly až príliš ľahko," hodnotil prvý polčas tréner Aquy Miroslav Kovalčík.

Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke. Domácim možno snaha nechýbala, no to bolo málo. Hostia nielenže kontrolovali svoj náskok, ale ešte ho aj dvomi gólmi zvýraznili.

Najhorší jarný výkon

„Bol to náš najhorší jarný výkon. Áno, mali sme starosti s tým, kto vlastne nastúpi, ale aj tak sme sa mali o výsledok viac pobiť. Tento týždeň nám veľmi nevyšiel, ale ideme ďalej a o záchranu budeme tvrdo bojovať," dvíhal náladu v mužstve Miroslav Kovalčík.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?