Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky
IV. LIGA SEVER

Bomba vybuchla pod Lyscom

Belá doma prekvapivo zdolala lídra z Kotrčinej Lúčky. Trebostovo zvládlo šesťbodový zápas a Sučany mali blízko k bodu na pôde Kysuckého Nového Mesta. Ďanovčania nehrali pre nespôsobilý terén.

Kysucké Nové Mesto - Sučany 1:0 (1:0)

K. N. MESTO. V 7. min prudko zacentroval pred bránu súpera J. Staňo, no Kačák z bezprostrednej blízkosti trafil len do brankára. Následne sa pri dvoch veľkých príležitostiach domácich vyznamenal Trnovský. Hneď vzápätí mohol otvoriť skóre Kačák. V závere polčasu Kysučania pritlačili. Najskôr dvakrát výborne zakročil Trnovský a raz vykopol loptu z bránkovej čiary Bezák. V 42. min sa favorit stretnutia dočkal. Po rohu sa k odrazenej lopte dostal Padych a bombou spoza šestnástky prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Po zmene strán sa hráči Tatrana snažili vyrovnať. Najbližšie mal k tomu v 75. min Korda, ale trafil len padajúceho gólmana súpera. Potom sa Sučanci pokúšali zaskočiť defenzívu Kysučanov dlhými nakopávanými loptami. Ich obrana však fungovala dobre a aj prispením viacerých nepresností rozhodcu sa jej nakoniec podalo ubrániť tesné víťazstvo.

Gól: Padych. SUČANY: Trnovský - Bezák, Ďugel, Korda, M. Staňo, Zelienka (Švec), Šibík, Bella, J. Staňo, Kačák, Majerčík (Kúdelka).

Marián Dianovský, predseda klubu Tatran Sučany: - Nastúpili sme bez štyroch hráčov základnej zostavy. Napriek tomu zanechali chalani na ihrisku mužstva, ktoré bojuje o postup, výborný dojem. Keby nám prialo šťastie a rozhodcovia by neboli až tak veľmi naklonení domácemu tímu, mohli sme si z horúcej kysuckej pôdy odniesť bod. Celý tím si za predvedený výkon zaslúži pochvalu.

Belá-Dulice - Kotrčina Lúčka 3:2 (2:2)

BELÁ-DULICE. Domáci nastúpili bez Pravňana, ktorému počas predchádzajúceho duelu v Oravskej Jasenici zlomili ruku, a bez Kopiša, ktorý sa na stretnutie bez udania dôvodu nedostavil. Zápas si prišli pozrieť a šiesti čerství futbaloví majstri zo Žiliny a od úvodu sa mali na čo dívať. Bezákova strela z 8. min ešte úspech nepriniesla, no vzápätí sa ten istý hráč odhodlal k tvrdému zakončeniu a jeho pokus dorazil do siete Páleš. Potom mohol náskok Belej zvýšiť Šulan. V 19. min sa to podarilo J. Kováčikovi, ktorý na skórovanie využil výborne kopnutý roh Faziku. Tesne po tom mohol súpera zraziť do kolien Páleš, no lopta smerujúca do prázdnej brány trafila len jedného z jeho spoluhráčov. Hostia potom ožili a dvomi ďalekonosnými strelami Hrbeka a Ďuricu ešte pred prestávkou vyrovnali na 2:2.

Po prestávke sa hral v porovnaní s prvým dejstvom opatrnejší futbal. Najskôr v 50. min Páleš opečiatkoval žrď súperovej brány. Potom nasledovala pokojnejšia pasáž bez výraznejších šancí. Až desať minút pred koncom zastavila obrana Kotrčinej Lúčky vo vlastnej šestnástke prenikajúceho Ďanovského a pokutový kop s prehľadom premenil Fazika. Zariadil tak prekvapivé, ale zaslúžené víťazstvo svojho tímu.

Góly: Páleš, J. Kováčik a Fazika (pok. kop), resp. Hrbek a Ďurica. BELÁ-DULICE: Machovič - Ondrla, A. Kováčik (M. Fučela), Matejčík, J. Kováčik, Šípka (Ďanovský), Šulan, Delton (M. Kováčik), Páleš, Fazika, Brzák.

Ján Šalát, manažér Belej-Dulíc: - Kotrčina Lúčka k nám prišla hrať otvorený futbal založený na dobrom pohybe a rýchlej kombinácii. Dnes však jej hráči nestačili na veľké belianske srdce. Napriek viacerým absenciám v zostave celé mužstvo bojovalo ako jeden muž a dočkalo sa zaslúženej odmeny. Mladí hráči opäť potvrdili, že majú veľkú perspektívu.

Trebostovo - Predmier 2:1 (1:0)

TREBOSTOVO. Obidvom tímom išlo v tomto zápase o veľa, a tak sa od úvodu hral opatrný futbal. O niečo aktívnejšie začali hostia, ale všetka ich snaha sa končila pred šestnástkou súpera. Približne po štvrťhodine oťukávania prepli domáci na vyšší prevodový stupeň. V 25. min si na Kulašiakov center nabehol Thomka a strelil dôležitý úvodný gól. Pred prestávkou ešte mali dobré príležitosti Thomka a Mravec, no prvopolčasové skóre zostalo nezmenené.

Hneď od úvodu druhého polčasu sa Trebostovčania snažili rozhodnúť. V 55. min skončila Mravcova strela na tyči protivníkovej brány. O chvíľu si ten istý hráč všetko vynahradil a po peknom prieniku poslal popri vybiehajúcom gólmanovi hostí loptu do siete. Aj v ďalších fázach duelu mali zverenci hrajúceho trénera Ľ. Lukášika viac z hry, no svoje šance nepremenili. V tretej minúte nastaveného času sa dočkal aj ich súper a zásluhou hlavičky Danížeka znížil na konečných 2:1.

*Gól: Thomka a Mravec, resp. Danížek . TREBOSTOVO: Štrba - Kulašiak (Petráň), Chmúrny, Mravec, Veterník, Ľ. Lukášik, Ruttkay, A. Lukášik, Thomka, Výboštek, M. Lukášik (Javorka).

Ľubomír Lukášik st., manažér Trebostova: - Napriek tomu, že sa hral šesťbodový zápas, mužstvá sa neznížili k nešportovej hre a využívali len futbalové zbrane. S psychickým tlakom sa o niečo lepšie vyrovnali naši chalani a až na niekoľko úvodných minút kontrolovali priebeh duelu.

Ďanová - Tvrdošín - stretnutie odložili pre nespôsobilý terén.

Ostatné výsledky 20. kola: K. Lieskovec - O. Jasenica 2:1, Skalité - Dúbrava 1:1, Stráňavy - Černová 1:0.

1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Rozpočet mesta Martin: Šetrenie i investície

Martinskí mestskí poslanci schválili „zákon roka“, v mestskej kase bude menej peňazí.

V budúcom roku by sa malo zrenovovať Námestie SNP

Sezónu malého futbalu museli ukončiť, chýbali voľné termíny

Už tak dosť oklieštená sezóna malého futbalu je definitívne zrušená. Prvýkrát v histórii sa stalo, že sme nespoznali víťazov.

Skrátená sezóna malého futbalu víťazov nespoznala.