Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky
FUTBAL V. LIGA B

Prvý rozdrvil druhého

Šláger kola medzi vedúcim Fomatom a druhým Lipt. Hrádkom sa skončil jasným víťazstvom Martinčanov, ktorí už môžu oslavovať postup do štvrtej ligy.

Martin - Lipt. Hrádok 6:0 (4:0)

MARTIN. Fomat už v prvom polčase rozhodol o svojom víťazstve. V 13. min Pavlovič na krátko zahral roh na Hollého, ten poslal loptu do šestnástky a Škuta nechytateľným volejom otvoril skóre. O dve minúty sa po Kucianovom priamom kope v neprehľadnej situácii najlepšie zorientoval Hollý a v páde hlavou zvýšil už na 2:0. Aj tretí gól dali Martinčania po štandardnej situácii. V 24. min si na Kucianov roh najvyššie vyskočil Ižip a dobre mierenou hlavičkou rozveselil početný tábor domácich fanúšikov. Tí sa radovali v prvom dejstve ešte raz, keď v 37. min Ižip prihrávkou za obranu ponúkol šancu Kucianovi, ktorý ju prízemnou strelou k žrdi aj využil.

Aj po prestávke padali góly iba do hosťujúcej bránky. V 49. min po rohovom kope Pavloviča si Kucian na prsiach spracoval loptu a následnou delovkou takmer roztrhol sieť - 5:0. Konečnú podobu výsledku dal v 56. min Škuta. Liptáci jeho prienik zastavili v pokutovom území nedovolene a sám faulovaný hráč s istotou premenil jedenástku.

Góly: Kucian a Škuta po 2 (jeden z pok. kopu), Hollý a Ižip. MARTIN: Gonšor - Pavlovič, Bízik, Ižip, Trpiš - Zboja (Kosinka), Kucian, M. Hollý (Siekel), Peržeľ - Hajčík (Tomka), Škuta.

Miroslav Jeťko, tréner: - V prvom polčase sme predviedli futbal, ktorý sa musel divákom páčiť. Hrali sme rýchlo, kombinačne, nápadito, dávali sme góly. Po prestávke sa súper stiahol, presadzovalo sa nám už ťažšie. Napriek tomu, sme pridali ešte dva presné zásahy. Z postupu mám radosť. V predstihu sme splnili to, čo sme si predsavzali.

Vrútky - Ludrová 2:3 (1:1)

VRÚTKY. Prvú šancu mali domáci, no Gorgosz v 3. min nemieril presne. Hostia boli v 17. min presnejší a nikým nekrytý Haspra zblízka poslal svoj tím do vedenia. Následne mala Lokomotíva niekoľko príležitostí. Premenila však až štvrtú, keď po Korbeľovej akcii vyrovnával Gorgosz.

V druhom dejstve pokračovali Vrútočania v mátožnom výkone. Loptu síce držali častejšie na kopačkách, no smerom dopredu nedokázali nič vymyslieť. V 62. min prišiel trest, keď Liptákom vyšiel rýchly brejk a Pavol priblížil hostí k trom bodom. Potom síce ešte stihol v 70. min vyrovnať Kmeť, ale posledné slovo mali Ludrovčania. Tri minúty pred koncom napriahol spoza šestnástky Milan a tvrdou krížnou strelou stanovil výsledok.

Góly: Gorgosz a Kmeť, resp. Haspra, Pavol a Milan. VRÚTKY: Hübner - Botoš, Prjevara, Lučanský, Rakyta - Zeman, Vlček, Kmeť - Gorgosz, Korbel, Volek.

Turč. Štiavnička - Trstená 6:2 (1:1)

TURČ. ŠTIAVNIČKA. Úvodné dejstvo úrovňou veľmi nenadchlo, šancí bolo ako šafranu. Do jednej z mála sa v 17. min dostal T. Rataj, no v dobrej pozícii netrafil bránu. Hostia boli v 27. min efektívnejší. Vo vnútri šestnástky sa k lopte dostal Greško a polovysokou strelou prekonal gólmana Chalupku. Do kabín však hráči odchádzali za nerozhodného stavu. V posledných sekundách prvého polčasu Kostra dlhým autovým vhadzovaním našiel Pašku, ktorý hlavičkou k žrdi vyrovnal.

Hneď po prestávke sa hostia po druhýkrát v zápase ujali vedenia, úspešnou dorážkou sa presadil Palider. Domáci sa gólom nedali znechutiť a už v 53. min po ďalšom autovom vhadzovaní zblízka zrovnal skóre Gregor. Potom v rozpätí 62. a 64. min prišli chvíle T. Rataja, ktorý dvoma presnými zásahmi definitívne zlomil odpor Oravčanov. Tí v závere ešte dvakrát inkasovali, keď najprv Tavel zvýšil už na 5:2 a potom v nadstavenom čase Wehle gólovo zakončil peknú kombináciu domácich.

Góly: T. Rataj 2, Paško, Gregor, Tavel a Wehle. resp. Greško a Palider. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka - M. Fleško, Paško, Kostra (Vrabec), Štefaničiak - Rendko, Tavel, Tomka, M. Wehle - T. Rataj (A. Fleško), M. Gregor.

Miroslav Rataj, tréner Turč. Štiavničky: - Hostia nás svojou aktivitou chvíľami trápili, ale chlapcom slúži ku cti, že sa po inkasovaných góloch rýchlo otriasli a zápas otočili. Druhý polčas sa niesol v našej réžii, pričom dobrý výkon sme okorenili aj gólmi.

Oravský Podzámok - Turč. Kľačany 1:1 (0:1)

OR. PODZÁMOK. Hostia začali ustráchane, ale pri šanciach domácich ich podržal brankár Poništ. Skalákovci sa postupne prebrali a v zápase prebrali iniciatívu. Aktivita sa im vyplatila v 29. min, keď po krídelnej akcii a centri Ertla hlavou skóroval Nosák. Hneď na to ukážkovo pálil Gerec, Oravčanom však po jeho strele pomohla spojnica žrde a brvna.

Na začiatku druhého polčasu mohli hostia viackrát rozhodnúť zápas, ale príležitosti Penteka, Gerec a Nosáka ostali nevyužité. Trest prišiel v 59. min, keď po rohovom kope a nešetrnom zákroku na Poništa hlavou vyrovnal Chomiesta. Ďalší priebeh už gól nepriniesol, akurát v nervóznom závere dostal za protesty červenú kartu Zaťko.

Góly: Chomiesta, resp. Nosák. TURČ. KĽAČANY: Poništ - V. Gorgosz, G. Maron, Žila, Kvietok - Hykl, J. Maron (Zaťko), Gerec, Ertl - Nosák, Pentek (Mažári).

Miroslav Skalák, tréner Turč. Kľačian: - Bod nie je zlý, ale siahali sme aj po troch. Mužstvo predviedlo solídny výkon, príkladne bojovalo. Doplatili sme však na nevyužité šance.

Ostatné výsledky 22. kola: Bešeňová - Lisková 0:0. Zápasy Žaškov - Lipt. Sliače a Or. Veselé - Palúdzka boli odložené.

1. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
  2. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  3. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  4. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
  5. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  6. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  7. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  8. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  9. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  10. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 854

Adventný veniec v Turanoch. Prvá sviečka už svieti.
Utečenci zo Sýrie sa po vystúpení z kamióna ocitli v Hornej Štubni

Zmeny sa dejú najmä v útoku

Vedenie martinského hokejového klubu však plánuje doplniť káder aj o defenzívnych hráčov.

Rastislav Špirko posilnil martinský prvoligový tím.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.