Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky
IV. LIGA STRED

Turčania pred finišom body nezbierali

Turčianske tímy v predposlednom kole súťaže neoslnili. Belá-Dulice, Trebostovo aj Sučany prehrali. Jedine Ďanová si doviezla z ihriska Stráňav bod za remízu 2:2.

Kysucké Nové Mesto - Belá-Dulice 4:1 (2:0)

Kysucké Nové Mesto. V 4. min J. Kováčik zle rozohral a jeho chybu potrestali domáci vedúcim gólom. O štyri minúty neskôr mal blízko k vyrovnaniu Šulan, no loptu z jeho kopačky smerujúcu do siete vykopol z bránkovej čiary obranca Kysučanov. Potom sa hralo predovšetkým v strede ihriska, pričom sa obidvaja súperi pozorne strážili. V predposlednej minúte prvého polčasu však Beľania opäť urobili hrubku v strede obrany, kde nechali úplne nepokrytého protihráča a ten na druhý pokus prekonal Machoviča.

Po zmene strán výrazne oživil hru Belej striedajúci Kopiš, ktorý mal v 48. min po prihrávke od Faziku veľkú šancu na vyrovnanie a po ňom sa mohol do streleckej listiny zapísať aj Brzák. V 65. min zahrával priamy kop M. Kováčik a nádherne vymietol ľavý horný roh súperovej brány. Po znížení vrhli hostia všetky sily do útoku a hrali len na troch obrancov. Zatlačili protivníka do defenzívy, ale ten využil okienka v ich obrane a dvomi gólmi definitívne zlomil odpor Beľanov.

*Gól: M. Kováčik. BELÁ-DULICE: Machovič - A. Kováčik, Ondrla, J. Kováčik (M. Fučela), Šulan, Fazika, Ďanovský (Kopiš), M. Kováčik.

Ján Šalát, manažér Belej-Dulice: - Nastúpili sme bez Deltona aj Šípku, a tak opäť dostala väčší priestor nastupujúca generácia. Chlapci podali najmä v druhom polčase veľmi dobrý výkon a konečný výsledok je pre nás až príliš krutý. Ak by sme mali viac šťastia v koncovke, pokojne mohlo mužstvo siahnuť na bod.

Skalité - Trebostovo 5:0 (1:0)

SKALITÉ. V zápase, ktorý mal od úvodu slušné tempo, sa domáci snažili svojou nátlakovou hrou dostať protivníka pod tlak. Dobre organizovaná defenzíva hostí, až najedno zaváhanie v 15. min, fungovala bezchybne. To dokázalo Skalité využiť a dostalo sa do vedenia. Ani po tomto presnom zásahu sa obraz hry nezmenil. Skalité malo loptu častejšie na svojich kopačkách, ale lukášikovci protivníkovi na ihrisku nenechávali veľa priestoru. Najmä preto už pred prestávkou žiadny gól nepadol.

V druhom polčase domáci zvýšili aktivitu a aj s prispením nepresných výrokov rozhodcov sa im podarilo Trebostovčanov dostať pod tlak. Tí sa síce zo všetkých síl snažili vzdorovať, no náporu Skalitého nakoniec podľahli.

TREBOSTOVO: Štrba - M. Lukášik, Ruttkay, Výboštek, Mravec, Ľ. Lukášik, D. Lukášik, A. Lukášik, Thomka, Pečit, Veterník.

Ľubomír Lukášik, manažér Trebostova: - Od úvodného hvizdu bolo jasné, že v tomto zápase budeme bodovať len veľmi ťažko. Rozhodcovia nás takmer k ničomu nepustili. No za predvedený výkon sme si takú vysokú prehru nezaslúžili.

Sučany - Kysucký Lieskovec 2:0 (0:0)

SUČANY. Domácim sa minulý týždeň v derby proti Belej zranil Bella, ktorý bude nosiť šesť týždňov na nohe sadru. Preto tréner Poruba zaradil do základnej zostavy dvoch šestnásťročných futbalistov a taktiku založil predovšetkým na pozornej defenzíve. Hostia z Kysúc sa pred zápasom netajili ambíciami na zisk všetkých bodov, ale počas celého prvého polčasu nedokázali nič vymyslieť. Oslabený Tatran predvádzal účelný futbal, preto pred prestávkou nijaký gól nepadol.

Po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil. V 70. min sa hosťujúci Baláž predral až do šestnástky a aj s prispením šťastia strelou z ostrého uhla otvoril skóre. V 85. min sa v skrumáži najlepšie zorientoval Šibík, ale nastrelil len brvno. V poslednej minúte duelu poistili Kysučania svoje víťazstvo strelou z hranice pokutového kopu.

Góly: Baláž 2 (jeden z pok. kopu). SUČANY: Trnovský - Ďugel (Švec), Bezák, Remeň, Prchlík (Václavík), Zelienka, Korda, Košinár, Šibík, Vojvoda, J. Staňo.

Marián Dianovský, predseda klubu Tatran Sučany: - Keď Kysučania videli, v akej oklieštenej zostave nastupujeme, a o ničom inom ako o víťazstve neuvažovali. Mladí chlapci však opäť ukázali veľký potenciál a takmer celý zápas boli sebavedomému protivníkovi viac ako vyrovnaným súperom. V závere však predsa zavážili ich väčšie skúsenosti.

Stráňavy - Ďanová 2:2 (0:1)

STRÁŇAVY. Brankár Burda neprišiel na predzápasový zraz, a tak sa musel do brány postaviť útočník Ďanovský. Do 25. min dokázal zlikvidovať tri vyložené šance domácich a výrazným spôsobom svojmu tímu pomohol. Potom vystrčili rožky aj hostia. Vitek pekne vystrelil spoza šestnástky a vyrazenú loptu dorazil do siete Móric. Tesne pred odchodom do šatní rozohral peknú akciu Móric, ale Kolenovi chýbalo v koncovke viac šťastia. V 58. min Stráňavy dobre zahrali priamy kop a vyrovnali na 1:1. Následne sa Móric rútil sám na súperovho gólmana, no únik nedotiahol do úspešného konca. O pár minút neskôr nedokázali Ďanovčania zakončiť prečíslenie štyroch proti dvom. V 70. min kopali domáci roh. Obranu protivníka zmiatli nacvičeným signálom a ujali sa vedenia. Turčiansky tím po inkasovanom góle otvoril hru a vrhol všetky sily do útoku. V čase najväčšieho náporu Ďanovej sa na Ďanovského sami rútili dvaja hráči, ale prekonať ho nedokázali. V 88. min si na Vitekov center nabehol Horváth a hlavou vyrovnal na konečných 2:2.

*Góly: Móric a Horváth. ĎANOVÁ: Ďanovský - Volna, Mackura, Doboš, Horváth, Koleno, Zubáň (Martiňák), Scherer, Móric, Vitek, Škuta.

Ivan Janiga, tréner Ďanovej: - Do brány sme museli postaviť útočníka Ďanovského, ktorý sa svojej úlohy zhostil na výbornú. Spolu s Horváthom boli najlepšími hráčmi na ihrisku. Chlapci boli v tomto zápase futbalovejší a súper zas bojovnejší. Preto si myslím, že je deľba bodov spravodlivá. Prechod do útoku a kombinácie sme zvládli dobre, ešte stále však musíme popracovať na defenzívnych činnostiach.

Ostatné výsledky 25.kola: Predmier - Tvrdošín 2:1, Černová - O. Jasenica 3:0, Dúbrava - K. Lúčka 3:1,

Dohrávky 21. kola: Kotrčiná Lúčka - Kysucký Lieskovec 3:1, Predmier - Stráňavy 5:1.

Dohrávka 24. kola: Stráňavy - Trebostovo 1:1.

3. Aj matematika sa dá skrotiť
  4. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!