Streda, 26. január, 2022 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Vrútočania herne sklamali, zahodili aj jedenástku

Najspokojnejší po zápasoch 3. kola boli v Turč. Kľačanoch, ktoré poľahky zdolali Palúdzku.

Turč. Kľačany - Palúdzka 3:0 (3:0)

TURČ. KĽAČANY. Zverenci trénera Skaláka išli od prvých sekúnd za troma bodmi. Hrali vo vysokom tempe a útočným futbalom dostali súpera pod tlak. Liptáci kapitulovali prvýkrát už v 7. min, keď Kmeť z priameho kopu ideálne zatočil loptu a z 35 m zaskočil hosťujúceho gólmana Mišoviča. V 22. min tvorca hry domácich Kmeť prihrávkou medzi obrancov poslal do šance Penteka, ktorý si následne položil na zem všetko, čo mu stálo v ceste a bolo 2:0. V 29. min po Pentekovom vysunutí sa efektným zakončením blysol Fučela. Nabehol si do voľného priestoru a strelou popri vybiehajúcom brankárovi stanovil polčasový výsledok.

V druhom dejstve sa už skóre nemenilo. Po zranení Kmeťa hostia prevzali iniciatívu a mali opticky viac z hry. Domáci však hrali vzadu spoľahlivo a nedovolili súperovi vrátiť sa do zápasu.

Góly: 7. Kmeť, 22. Pentek a 29. Fučela. TURČ. KĽAČANY: Poništ - V. Gorgosz, Koscelník, Gregor, Kvietok - Míček (Nosák), Gerec, Kmeť (Mažári), Hykl - Fučela, Pentek (Lamoš).

Klin - Vrútky 0:0

KLIN. Na Orave sa hral v prvom polčase slabý futbal. Domáci boli bojovnejší, pričom dlhými loptami sa snažili rozleptať obranu hostí. Dostali sa aj do troch sľubných streleckých príležitostí. Dve skončili vedľa, jednu v 37. min zmaril brankár Hübner. Vrútočania boli v úvodnom dejstve pasívni a ani raz nevystrelili na bránu.

V druhom polčase sa Lokomotíva trochu predrala, ale z optickej prevahy nič nevyťažila. Dokonca ani z pokutového kopu, ktorý v 86. min zahodil Korbeľ. Brankár si poradil nielen z jeho strelou, ale aj z následnou dorážkou.

VRÚTKY: Hübner - Knapík, Pevala, Letrik, Botoš - Kmeť (Tomčík), Zeman, P. Vlček (Korbeľ), Laurenčík (T. Vlček) - Volek, P. Gorgosz.

Or. Veselé - Turč. Štiavnička 0:0

OR. VESELÉ. V prvom polčase sa hral z obidvoch strán opatrný futbal. Mužstvá sa dopredu veľmi nehrnuli, zvolili vyčkávaciu taktiku. Brankári boli absolútne bez práce, hráči ich nedonútili zasahovať.

Po prestávke začali lepšie domáci a hneď v úvode sa po ich šanci vyznamenal parádnym zákrokom Chalupka. Potom sa hra vrátila do starých koľají, a tak sa na bezgólovom výsledku nič nezmenilo. Väčšiu radosť z neho mali Turčania.

TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka - M. Fleško, Štefaničiak, Bella, Čujko - A. Fleško (Bodorík), Kostra (Krištofík), Tomka, Šinal - Vŕabec, Rendko.

Likavka - Dražkovce 3:1 (3:0)

LIKAVKA. V úvode mali mierne navrch domáci, no do prvej väčšej šance sa v 23. min dostal Kutman, žiaľ pre hostí sám zoči-voči brankárovi neuspel. Trest prišiel vzápätí. Liptákom vyšiel rýchly protiútok, na ktorého konci Kondra obstrelil Marčičiaka. Potom sa v ďalšej tutovke objavil Kutman, ale padáčik mu nevyšiel. Liptáci boli efektívnejší a Kondrom pridali aj druhý presný zásah, keď v 40. min si jeho strelu nešťastne tečoval do brány Čiljak. Dražkovčania kalich horkosti vypili do dna dve minúty pred prestávkou. Do lopty sa zo strednej vzdialenosti oprel Uličný a jeho projektil sa od brvna odrazil za bránkovu čiaru.

Po zmene strán sa blysli aj bielikovci a Čiljak im v 47. min skákajúcou strelou z priameho kopu vykresal iskričku nádeje. Hostia potom na chvíľu vyrovnali s domácimi krok, ale už sa nepresadili. Naopak, v závere na ihrisku dominovali Liptáci, no ich šance, niekedy aj so šťastím, spoľahlivo riešil Marčičiak.

Góly: 24. a 40. Kondra, 43. Uličný, resp. 47. Čiljak. DRAŽKOVCE: Marčičiak - Štefanides (Krasnec), Čiljak, Murček, Hornák - Drahoš, Fekete, Šavol, Egrecký (Matuľa) - Rapan, Kutman.

Ostatné výsledky 3. kola: Tvrdošín - Ludrová 4:0, Or. Podzámok - Trstená 1:3.

1. Likavka 2 2 0 0 7:2 6

2. Trstená 2 2 0 0 5:1 6

3. Černová 2 2 0 0 6:3 6

4. Vrútky 3 1 2 0 8:4 5

5. Turč. Kľačany 2 1 1 0 6:3 4

6. Or.Veselé 2 1 1 0 2:0 4

7. Tvrdošín 2 1 0 1 6:3 3