Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL - I. QUICK TRIEDA

Ďalšia výmena stráži, na čelo sa dostala Sklabiňa

Po piatom kole sa poradie v tabuľke poriadne premiešalo. Zaváhanie Bystričky využila Sklabiňa, ktorá sa prebojovala na čelo tabuľky. Slovan klesol až na piate miesto.

Dubové - Trebostovo 2:2 (1:1)

Hostia vstúpili do stretnutia aktívnejšie a dokázali si vykoledovať pokutový kop, ktorý v 12. min premenil Ľ. Lukášik. Potom domáci pridali a v polovici prvého polčasu dorazil Jelečíkovu krížnu strelu do siete dobiehajúci Plica.

Aj úvod druhého dejstva vyšiel lepšie Trebostovu a päť minút po jeho začiatku vrátil hosťom vedenie R. Lukášik. Dubovčania však prebrali iniciatívu a dostali súpera pod tlak. Vytvorili si viacero čistých šancí, ale o vyrovnanie sa postaral až v 80. min D. Hrivnák. V závere sa už na nerozhodnom výsledku nič nezmenilo, a tak duel skončil deľbou bodov.

*Góly: Plica a D. Hrivnák, resp. Ľ. Lukášik (pok. kop) a R. Lukášik. DUBOVÉ: Bačiak - Štainiger, M. Vereš, D. Hrivnák, Dírer, Jelenčík (L. Lettrich), Tencer, Ďatko, Ambroz (Daubner), P. Vereš, Plica. TREBOSTOVO: Petráň - Kulašiak, Javorka, Výbošťok, Veterník, Ľ. Lukášik, Ruttkay, Fľak (Stehlík), R. Lukášik, Smutný, Trimaj.

Turč. Teplice B - Krpeľany 3:1 (2:0)

V obojstranne bojovnom zápase boli v jeho prvom dejstve o niečo lepším tímom domáci futbalisti. V 12. min nastreli Šolc žrď, ale o niekoľko minút neskôr po akcii Paľovčíka aktívny Očkaj otvoril skóre. Desať minút pred prestávkou predviedol peknú individuálnu akciu Greschner a upravil na 2:0.

Po obrátke sa osmelili aj hostia, ktorí v ofenzíve boli oveľa nebezpečnejší. V 60. min si však nedali pozor na Paľovčíka a ten poslal Tepličanov do trojgólového vedenia. Vzápätí síce znížil R. Vojt, no v zaujímavom závere už Krpeľany žiadny presný zásah nepridali.

*Góly: Očkaj, Greschner a Paľovčík, resp. R. Vojt. TURČ. TEPLICE B: Topor - Kubík, Ďanovský, Nemec (Petrovič), Repáň, Greschner (Bliščák), Rešetár, Karas, Paľovčík (Kružlic), Očkaj, Šolc. KRPEĽANY: D. Vojt - Hajas, Bardy, Vaňko, R. Vojt, Badáň, M. Vojt (Kráľ), Sajdák (Vojtko), Dérer, Mačto, Siva (Krainčák).

Necpaly - Košťany 1:2 (0:1)

Hostia začali koncentrovanejšie a v 10. min sa ujali vedenia. Po rohovom kope sa k lopte dostal nikým nekrytý Mucha, ktorý sa v tejto sezóne nezvykne v koncovke mýliť. Paradoxne, od tohto momentu až do konca stretnutia boli domáci lepším mužstvom, ale v prvom a ani v druhom polčase nepremenili viacero dobrých gólových príležitostí. Zákonite ich stihol trest. V 81. min sa k rozohranej lopte z nepriameho kopu dostal hosťujúci obranca, ktorý našiel vpredu Muchu a ten po brejku zvyšoval vedenie Koštian. Domáci streleckú nemohúcnosť pretrhli až v poslednej minúte, keď Grajciar premenil jedenástku.

*Góly: Grajciar (pok. kop), resp. Mucha 2. NECPALY: Dianovský - Keveš (M. Mazurák), Roháčik, Frolo, J. Kňazko (Hanzel), Staník, Grajciar, Ľ. Mazurák (V. Kňazko), Kalnický, P. Dolník, Pádej. KOŠŤANY: Michal Krkoša - Golský, Mělník, Milan Krkoša, M. Wehle, Bujna, Žigo, Déri (Kotlár), Martinček, Rohoň (R. Wehle), Mucha (Bandík).

Bystrička - Diviaky 1:2 (0:2)

Dynamo zaskočilo lídra súťaže aktívnou hrou, ale boli to domáci, ktorí ako prví mohli otvoriť skóre. V 15. min išiel sám na bránu Hanuliak, no trafil iba vybiehajúceho brankára. Hostia boli v zakončení presnejší a v 29. min ich D. Hrivnák poslal do vedenia. Už o dve minúty mohol Slovan vyrovnať, loptu tancujúcu na čiare však Diviačania odkopli do bezpečia. V čase, keď sa už hráči chystali do šatní, prišiel druhý gól. Chybu domáceho stopéra potrestal Tkaczyk.

V druhom polčase sa hosťom darilo kúskovať hru. Domáci Hanuliak si síce v 77. min vytvoril gólovú šancu, no v koncovke znovu nepochodil. Zverenci trénera Šefčíka sa tak dočkali až v samom závere, keď jedenástku premenil Rakyta. V nadstavenom čase mohol domácim vybojovať bod Hanuliak, no skórovať mu súdené nebolo. Brankár A. Hrivnák svojich podržal.

*Góly: Rakyta (pok. kop), resp. D. Hrivnák a Tkaczyk. BYSTRIČKA: Cupan - Košút, Bielik, Remeň (Mitiľ), Blažek, Paško (Sirek), Človiečik, Baláž (Štefánek), Kovanič, Hanuliak, Rakyta. DIVIAKY: A. Hrivnák - Pádej, Klein, Jeluš (Šefraník), T. Koleno, J. Koleno, Čupka, M. Kviatkovský (Kubatka), Tkaczyk, Gavrík (Š. Kviatkovský), D. Hrivnák.

Sklabiňa - Blatnica 1:0 (1:0)

Od začiatku stretnutia boli domáci iniciatívnejší a zatlačili svojho súpera na jeho polovicu. Aktivita sa im vyplatila v 35. min, keď Lörinc zo strednej vzdialenosti vymietol horný kút Fontányho brány. Hostia v prvom polčase hrali na brejky, no pozorná domáca obrana ich do šance nepustila.

Po prestávke zverenci trénera Bágela ožili a útoky sa striedali na oboch stranách. Šancí bolo dosť, no v obidvoch mužstvách sa vyznamenali brankári.

*Gól: Lörinc. SKLABIŇA: Jadroň - J. Blizniak, N. Truchlík (Fučela), Báthory, Bambušek, M. Truchlík (Jančovič), Horňák, Markovič, Lörinc, Vácha, Kováč. BLATNICA: Fontány - Šimonides, Sklenár, Škuta, Baranček, Pentek, M. Hideg (Kozák), Ďanovský (Sekerka), L. Hideg, Kalnický, Durich.

Žabokreky - Priekopa 1:1 (0:0)

Domáci, aj keď nastúpili bez šiestich hráčov základnej zostavy, sa odvážne pustili do súpera a od gólu ich v prvom polčase delila iba nepresná koncovka. Hostia sa len sporadicky dostávali do rýchlych protiútokov, z ktorých ale nič nevyťažili.

Do druhého polčasu nastúpil Slovan s cieľom strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 55. min však spálil tutovku a z brejku Pitoňák prekonal brankára Štefánika. Body sa nakoniec delili. V posledným sekundách nadstaveného času kopali domáci rohový kop a Majerčík hlavou vyrovnal.

*Góly: Majerčík, resp. Pitoňák. ŽABOKREKY: Štefánik - Liška - Gállik, Jariabka, Svrček (Štefanides), Majerčík, Ďanovský, Kysel, Kulich, Jesenský, Kmeť. PRIEKOPA: Hjadlovský - J. Lukášik, Prievara, Konček (Jančiak), Machovič (Mikuláš), Kučera, F. Lukášik, Pitoňák (Végh), Schmidt, Kľučinec, Moravčík.

Mošovce - Valča 4:1 (3:1)

O zápase sa rozhodlo v prvej polhodine, počas ktorej strelili domáci tri góly. Vedenia sa ujali už v 3. min, keď po prihrávke Lukáča skóroval Vitek, ktorý z uhla prestrelil brankára Burdu. V 12. min zvyšoval Šavol z pokutového kopu, ktorý v 30. min po individuálnej akcii Zubáňa pridal svoj druhý presný zásah. V 40. min sa k slovu dostali aj hostia, ktorí zo štandardnej situácie znižovali Červeňom. V druhom polčase sa domáci zamerali na defenzívu a rýchle kontry. Jedna z nich im vyšla a Ličko stanovil konečný výsledok.

*Góly: Šavol 2 (jeden z pok. kopu), Vitek a Ličko, resp. Červeň. MOŠOVCE: Plešo (Boďa) - Záborský, M. Petrovič, M. Petrovič st., Ludik, Šavol, Mičkóci, Ličko, Zubáň (Lukáč), Vitek, Ertel. VALČA: Burda - Stankol, Škoda, Michár (Jesenský), M. Cíger, Rusnák, Červeň, P. Cíger (Tomčány), Valko, Romančík, Škuta (Gomola).

Dohrávky 2. kola: Diviaky - Dubové 0:1 - P. Vereš, Žabokreky - Trebostovo 1:2 - Jesenský, resp. Ľ. Lukášik (pok. kop) a Fľak.

Body: 11:7/59:26

Góly: 22, priemer na zápas: 3,14 doteraz: 94.

Žlté karty: 21, doteraz: 92.

Červené karty: 2, doteraz: 8.

Pokutové kopy: 6/6 premenené, doteraz: 17/16 premenených.

Kanonieri

1. Mucha (Košťany) - 9 gólov, 2. S. Kalnický (Necpaly) a Červeň (Valča) - po 4 góly, 4. Lörinc (Sklabiňa), Rešetár, Očkaj (obaja Turč. Teplice B) - po 3 góly.

14. Blatnica 4 0 1 3 1:5 1

1. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  2. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!