Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Martin odrazil útok Žiliny

Hokejbalisti Martina v šesťbodovom zápase uspeli v derby s húževnatou Žilinou. Naopak, Vrútočania ťahali za kratší koniec v súboji s Považskou Bystricou.

MARTIN, POVAŽSKÁ BYSTRICA. Martinčania v súboji so Žilinčanmi podali oveľa lepší výkon ako pred týždňom. Derby síce zásluhou presilovky začali lepšie hostia, no Jurošek viacerými dobrými zákrokmi svoj tím podržal. Domáci boli v koncovke o kúsok presnejší a v 8. min Bielený strelou pod žŕdku otvoril skóre.

Na začiatku druhého dejstva pridal druhý gól vicemajstra Žulko, ktorý odrazenú loptu usmernil do odkrytej bránky.
Hostia sa paradoxne do zápasu mohli vrátiť počas oslabenia. Slovák dvakrát išiel sám na Jurošeka, no ten ho vychytal.

Vicemajster kontroloval priebeh

V tretej tretine sa roztrhlo vrece s gólmi. Najprv Jakubčo z veľkej diaľky zaskočil hosťujúceho gólmana, potom sa po prvýkrát v zápase po Lajčiakovom blafáku radovali aj hostia. Martinčania však nespanikárili a v pohode kontrolovali vývoj stretnutia. Ich štvrtý gól pridal z presilovky strelou od modrej Žulko. Žilinčania síce ešte raz zdvihli hlavy, na 4:2 znížil z kruhov Dubovec, no posledné slovo mal domáci Michnáč, ktorý ranou pod hornú tyčku pečatil konečný výsledok.

Jurošek: Pomohli mi aj chalani

„Bol to ťažký zápas, ale zvládli sme ho. Žilinčania sú húževnatí za každého stavu, takže ani na chvíľu s nimi nemôžte poľaviť. Stále musíte byť v strehu," ocenil kvality súpera brankár Peter Jurošek, ktorý zlikvidoval viacero šancí hostí. „Chytalo sa mi dobre, cítil som pohodu. Pomohli mi však aj chalani, ich góly mi dodávali istotu."

Kométa vyhasla v tretej tretine

Vrútočania na Považí neuspeli, hoci dve tretiny boli domácim viac ako vyrovnaným súperom.

„Dlho to vyzeralo, že môžeme uhrať dobrý výsledok. Domáci síce viedli, ale len najtesnejším rozdielom. Zápas bol obojstranne vyrovnaný a šance sa striedali na obidvoch stranách. Škoda, že sme tie naše nevyužili," hodnotil duel Tomáš Ruttkay, ktorý do hry nemohol zasiahnuť pre disciplinárny trest.

Kométa stratila šancu na úspech v tretej tretine, keď Považania potrestali individuálne chyby Vrútočanov.

„Žiaľ, opäť sme si nedali pozor. V poslednom čase vždy, keď sa láme chlieb, vyrobíme nejakú hlúposť, ktorá nám podlomí kolená. Vidno, že nie sme v pohode. Neschádzame sa tak, ako by sme chceli, zakaždým hráme v inom zložení. Po vlaňajšom treťom mieste si asi myslíme, že všetko príde samo," hľadal príčiny súčasného nelichotivého postavenia Kométy Tomáš Ruttkay. „Dúfam, že už vieme, že samo nič nepríde," dodal.

Stále hrajú vonku

Vrútočania pred sezónou prišli o výnimku na ihrisko, a tak až do predĺženia jej hracej plochy musia hrať všetky zápasy vonku.

„Samozrejme to, že nehráme doma je občas trochu frustrujúce, ale určite nie určujúce. Aj vonku by sme sa mali vedieť presadiť," myslí si Tomáš Ruttkay. „Musíme však hrať zodpovednejšie vzadu a odvážnejšie vpredu," doplnil kapitán.

Fakty z 5. extraligového kola

ŠKB Izoglabal Kappa Martin - HBC Žirafa Žilina 5:2 (1:0, 1:0, 3:2) - Žulko a Jakubčo po 2 a Bielený, resp. Lajčiak a Dubovec. MARTIN: Jurošek - Chlebec, Fedor, Zezula, Podhorský, Šalaga, Majer , Zluky - Jakubčo, Žulko, Michnáč - Bielený, Nauš, Wagner - Fodrek, Pobeha, Tomka.

Považská Bystrica - Kométa Vrútky 5:2 (1:1, 1:0, 3:1) - M. Hrenák, Škrabko, Krúpa, Repáč, Šamaj, resp. Hlaváč a Kolčák. VRÚTKY: M. Fáber - Guraj, Čikkel, Daubner, Greňo - Šibík, Hlaváč, Fillo - Vojtas, Kováč, Kolčák - Mišík, Puček, Staš - Mažári.

1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  2. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  4. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  5. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  6. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
  7. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  8. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
  9. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
  10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
  1. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
  2. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  3. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?

Vzdelávať namiesto zaúčať

Spoločnosť VIENA INTERNATIONAL s.r.o. sa pokúsila rozbehnúť odvážny projekt.

Školiace stredisko spoločnosti VIENA INTERNATIONAL s.r.o.

Samo Hlavaj môže skompletizovať šampionátový hetrik

Slovenská reprezentačná dvadsiatka sa na juniorský svetový šampionát bude pripravovať v izolovanom kempe vo Zvolene. Pozvánku dostal i brankár Samuel Hlavaj.

Zverenci Róberta Petrovického odštartujú prípravu na šampionát počas posledného novembrového dňa.