nejaký spôsob, ako si peniaze pritiahnuť do svojho života. Viete mi poradiť, o čo ide?
Zita
Radí: Mária Vantarová, psychologička z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Martine
Zita,
dovoľte mi odpovedať vám svojou skúsenosťou. Pred časom sme si po serpentínach vyšli na Martinské hole na bicykloch. Predbiehal nás istý mladý muž, ktorý po celý čas vytrvalo šľapal do pedálov. Na otázku, či vyjde až hore bez prestávky, kladne odpovedal, že pre neho je to skôr mentálny ako fyzický tréning. Niektoré súčasné učenia, Zita, hovoria o tom, že aj blahobyt je vecou nastavenia ľudskej mysle. Že je založený na spôsobe nášho uvažovania.
Ak nás v súvislosti s peniazmi sprevádzajú len negatívne myšlienky, pocity alebo emócie, tak tok peňazí máme zablokovaný. Cesta vraj vedie cez stanovenie cieľa, cez sústredenie sa na predstavy bohatstva, hojnosti a dostatku, akoby sme to už dosiahli, mali. Dokázali by ste teda Zita precítiť, aké to je mať peniaze už tu a teraz? Ukotviť v sebe ten lepší pocit z ich prítomnosti? Upraviť vnútornú komunikáciu spôsobom: toto si môžem dovoliť, toto si môžem kúpiť, peniaze ku mne prichádzajú ľahko a často? Vylúčiť zo svojich úvah akúkoľvek pochybnosť, negácie, nedostatok?
Ak máte vieru v dosiahnutie svojho cieľa, zamerajte všetky spomínané myšlienky na želaný výsledok, na to, čo chcete dosiahnuť. Vedome sa rozhodnite pre želaný životný štýl. Požiadajte „to niečo" medzi nebom a zemou o peniaze, poďakujte a tešte sa na to. Už kedysi dávno Henry Ford hovorieval : „Či si myslíte, že to dokážete alebo nie - v oboch prípadoch máte pravdu". Ja vám teda držím palce, nech svoju starobu prežijete v hojnosti lásky, zdravia, šťastia a aj tých viac peňazí.:)