Milan Bielik už netrénuje Dražkovce, na lavičke ho vymenil Mário Rapan

Nováčik z Dražkoviec minulý týždeň vymenili trénera. Milana Bielika na lavičke vystriedal Mario Rapan. Premiéra mu však nevyšla, jeho mužstvo podľahlo Malému Čepčínu. Koleníkovci tak po ôsmich kolách premiérovo okúsili piatoligové víťazstvo.

Malý Čepčín - Dražkovce 1:0 (0:0)

MALÝ ČEPČÍN. V súboji turčianskych nováčikov začali aktívnejšie koleníkovci, no hosťujúca obrana, ktorú dobre dirigoval Pleško, ich do šancí dlho nepustila. Naopak, skóre mohol dvakrát otvoriť Rapan, svoje možnosti však nevyužil.

V 30. min sa pripomenuli aj domáci, keď Šupeja prudkou strelou z 25 m vystrašil Koleník. Na druhej strane po Čiliakovom centri spálil tutovku Haugvad. Tesne pred prestávkou sa k strele ešte dostal Chovanec, Šupejovu bránu však netrafil.

V druhom polčase si Malý Čepčín vytvoril územnú prevahu, zatlačil súpera pred jeho šestnástku, no šance si nevytvoril. Domáci to skúšali na Šupeja z väčších vzdialeností, no ten sa vyznamenal pri Kolenikovej i Prokainovej jedovke.

Dražkovčania sa do akej-takej možnosti dostali len raz, v 75. min však po Čiliakovom centri Pleško nedočiahol na loptu.

Keď už sa zdalo, že stretnutie skončí bez gólov, domáci udreli. V 85. min po spolupráci Čana s Koleníkom sa dostal do šance Hromada a na dvakrát prekonal bezmocného Šupeja.

Gól: 85. Hromada. MALÝ ČEPČÍN: Píš - Líner, T. Dianovský, Boďa, Kašuba - Chovanec (Čano), Prokain, Koleník, Šmatlák - Hromada (Urban), Kubatka. DRAŽKOVCE: Šupej - Blahušiak, Pleško, Murček, Fekete - Pedersen (Hornák), Čiliak, Jacobsen (Kutman), Šavol - Haugland (Drahoš), Rapan.

Vrútky - Černová 4:2(0:0)

VRÚTKY. Vo svižnom prvom polčase mali navrch domáci, ktorí si za dvanásť minút vypracovali tri sľubné šance. Najprv Gorgosz po Letrikovom centri hlavou tesne minul bránu, rovnako dopadla aj jeho strela pravačkou. Gól mohol streliť i Letrik, v dobrej pozícii však hlavou iba pohladil loptu a brankár ju hravo chytil do náručia.

V 23. min podnikli hostia rýchly brejk a na jeho konci pomohla Hübnerovi žrď. O sedem minút neskôr sa z gólu radoval Trebula. Bolo to však predčasné, postranný rozhodca odmával ofsajd. V 33. min poslal do malého vápna nebezpečný center Letrik. Lopta dlho tancovala na čiare, ale nikto z domácich ju nedokázal usmerniť do siete.

Podarilo sa to až P. Vlčekovi, ktorý po Zemanovom centri na začiatku druhého dejstva zblízka hlavou prekonal hosťujúceho gólmana. Autor prvého presného zásahu za malú chvíľu pridal i druhý, keď strelou do odkrytej brány zužitkoval Letrikovu nezištnú prihrávku. Silnú šesťminútovku Lokomotívy zavŕšil Letrik, tentoraz jeho hlavička z päťky bola z kategórie nechytateľných.

Až v 72. min sa pripomenuli aj hostia, prudkou strelou spoza šestnástky prekonal Hübnera Chovanec. Trojgólové vedenie vrátil zverencom trénera Kramára kanonier P. Gorgosz, ktorý po Zemanovej kolmici umne obstrelil vybiehajúceho brankára Černovej. Posledné slovo mali Liptáci, v 85. min zjemňoval ich prehru J. Kmeť.

Góly: 47. a 49 P. Vlček, 51. Letrik a 80. P. Gorgosz, resp. 72. Chovanec a 85. J. Kmeť. VRÚTKY: Hübner - Knapík (Kmeť), Tabaček, Pevala, T. Vlček (Tomčík) - Trebula (Korbeľ), Zeman, P. Vlček, Volek - P. Gorgosz, Letrik.

Turčianska Štiavnička - Palúdzka 4:0(2:0)

TURČ. ŠTIAVNIČKA. Mužstvá spočiatku zvolili vyčkávaciu taktiku, snažili sa predovšetkým neurobiť chybu. S pribúdajúcimi minútami sa však domáci čoraz viac tlačili dopredu a v 29. min sa do prvej vážnejšej príležitosti dostal Rendko. Avšak sám zoči-vočí brankárovi neuspel. O dve minúty sa už skóre menilo. Hostia zahrali v šestnástke rukou a následne nariadený pokutový kop bezpečne premenil Chalupka. V 34. min Koťka krížnou prihrávkou poslal do šance Šinala a ten ju strelou k pravej žrdi nekompromisne premenil.

Po zmene strán domáci na ihrisku už jasne dominovali. Avoju prevahu dokumentovali v 65. min, keď po dlhom autovom vhadzovaní sa k odrazenej lopte dostal Vrabec a pohotovo zvýšil už na 3:0. nebolo to však ešte všetko, v samom závere po najkrajšej akcii zápasu Kostra strelou k žrdi pečatil konečný výsledok.

Góly: 31. Chalupka (pok. kop), 34. Šinal, 65. Vrabec a 88. Kostra. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka - Bella, Čujko, Štefaničiak, Kosinka - Šinal, Krištofík (Koťka), Kostra, Rendko (Ľ. Štípala) - Gregor, Vrabec.

Klin - Turč. Kľačany 1:3 (1:1)

KLIN. Domáci sa snažili hostí prekvapiť dlhými nakopávanými loptami, no Turčania dobre dirigovaní Gregorom si dávali pozor. Oravčania sa napriek tomu ale ujali vedenia, keď po priamom kope sa ideálne pod brvno trafil Úradník. Skalákovci odpovedali bleskovo a po chybe domáceho brankára, ktorý podbehol center, vyrovnal hlavou Koscelník.

V druhom polčase hostia ešte viac pridali a aj napriek vylúčeniu Žillu mali hernú prevahu. Produkovali útočný futbal, s ktorým mali domáci starosti. Tie sa zvýraznili v 73. min, keď J. Maron prihrávkou za obranu vysunul striedajúceho Nosáka, ktorý v koncovke nezaváhal. Turčanom potom vyšla podobná akcia ešte raz a Nosák v 83. min strelou k žrdi pridal svoj druhý presný zásah.

Góly: 21. Úradník, resp. 22. Koscelník a 73. a 83. Nosák. TURČ. KĽAČANY: Skalák - Míček, Žilla, Gregor, Kvietok - Gerec (Mažári), G. Maron, Kmeť, Fúčela (Nosák) - J. Maron, Koscelník.

Ostatné výsledky 9. kola: Or. Veselé - Tvrdošín 3:2, Or. Podzámok - Likavka 1:2, Trstená - Ludrová 4:3.

1. ŠK Tvrdošín 9 6 1 2 28:12 19
2. OŠK Likavka 9 6 1 2 27:12 19
3. FK Slovan Trstená 9 6 3 25:13 18
4. ŠK Turčianská Štiavnička 9 5 3 1 16:7 18
5. FC Lokomotíva ŽOS Vrútky 9 5 2 2 23:15 17
6. Tatran Oravské Veselé 9 5 2 2 18:17 17
7. Pokrok Turčianske Kľačany 9 3 4 2 19:15 13
8. Máj Černová 9 4 1 4 21:19 13