Fomat pomaly dvíha hlavu, tentoraz sa predviedol Kačák

Fomat doma bez problémov zdolal Oravskú Jasenicu a zdá sa, že je z najhoršieho vonku. Doma bodovala aj Belá, naopak Sučany neuspeli na horúcej pôde v Predmieri.

Fomat Martin - Oravská Jasenica 4:0 (3:0)

MARTIN. Domáci sa od začiatku s chuťou pustili do svojho protivníka. V 5. min Peržeľ pekne uvoľnil Kačáka a dobre stavaný útočník strelou do ľavého dolného rohu súperovej brány otvoril skóre stretnutia. O tri minúty neskôr Peržeľ dlhou prihrávkou našiel za obranou nabiehajúceho Škutu, ten obišiel aj oravského gólmana a pohodlne zvýšil na 2:0. V 13. min si opäť zobral slovo Kačák a svojím druhým presným zásahom v stretnutí zakončil úvodný uragán Fomatu. Potom sa hra odvíjala predovšetkým v strede poľa, až tesne pred prestávkou sa poriadne zapotil Feriančik, keď najskôr bravúrne zneškodnil zakončenie Kapičáka a následne reflexívne vyrazil aj dorážku Kaprálika.

Po zmene strán Martinčania kontrolovali priebeh duelu a svojho protivníka už do ničoho nepustil. V závere zápasu ešte domáci nepremenili niekoľko dobrých šancí. V nadstavenom čase však striedajúci Ďanovský vybojoval pokutový kop, a tak Kačák strelou z bieleho bodu skompletizoval svoj hetrik.

*Góly: Kačák 3 (jeden z pok. kopu) a Škuta. MARTIN: Feriančík - Zboja, Romančík (Pavlovič), Bízik, Trpiš - Facuna (Ďanovský), Kucian, Špirko, Peržeľ (Zajasenský) - Kačák, Škuta.

Belá-Dulice - Bytčica 3:0 (3:0)

BELÁ-DULICE. Od úvodného hvizdu sa pod Lyscom hralo zaujímavé stretnutie. Mužstvá nešetrili pohybom, a tak sa bolo na čo dívať. V 12. min najlepší hráč na ihrisku Fazika naservíroval loptu na Žabkovu hlavu a bolo 1:0. Akciu ako cez kopirák si títo dvaja hráči zopakovali o štvrťhodinu neskôr a Žabka zaznamenal svoj druhý presný zásah v stretnutí. Päť minút pred koncom prvého polčasu našiel Fazika na ľavej strane úplne voľného Páleša, ktorý si vychutnal aj brankára hostí a poslal domácich do trojgólového vedenia.

V druhom dejstve už Beľania nedokázali nadviazať na svoj výkon z prvej štyridsaťpäťminútovky. Príliš sa uspokojili a keď ani ich súper nedokázal zvýšiť tempo, hra upadla do priemeru. Najviac vzruchu priniesla 64. min, keď hosťujúci hráč uvidel prísnu žltú kartu a keďže už jednu mal, musel odísť predčasne pod sprchy.

*Góly: Žabka 2 a Páleš. BELÁ-DULICE. Machovič - Lučanský, Ondrla, Siekel, Matejčík, Fazika, Šulan, Žabka (A. Kováčik), Páleš, Fučela (J. Fučela), Šípka.

Predmier - Sučany 4:1 (1:0)

PREDMIER. V prvom polčase sa hral v Predmieri vyrovnaný futbal. Obidva tímy dobre kombinovali a vypracovali si aj niekoľko výborných streleckých pozícií. Pár sekúnd pred koncom prvého dejstva však hráči Tatrana spravili chybu v defenzíve a domáci získali gólom do šatne psychickú výhodu.

Po zmene strán sa hostia snažili útočnou hrou zaskočiť protivníka. Zabudli však na zadné dvierka a Predmier dvomi presnými zásahmi v krátkom časovom slede získal upokojujúci náskok. V 67. min ešte zdramatizoval duel Ladňák, no vzápätí uvidel červenú kartu. Záverečnú bodku za stretnutím dali v posledných minútach domáci.

*Góly: B. Sluka a Š. Sluka po 2 ,resp. Ladňák. SUČANY: Trnovský - Bránik, Remeň, M. Staňo, J. Staňo - Zelienka, Janák (Bella), Šibík, Ladňák - Korda (Košinár), Časár (Vojvoda).

Pvedali o zápasoch

Peter Kurek, tréner Martina: - Do 13. min sa nám podarilo streliť tri góly a náš vydarený úvod v podstate rozhodol o všetkom. Potom sme dlhé minúty hrali príliš individuálne. V druhom polčase chalani pochopili, že tadiaľto cesta nevedie, a už to bolo o poznanie lepšie. Z viacerých šancí však dokázali premeniť len jednu. No našom súčasnom postavení je pre nás každé víťazstvo cenné.

Alan Lukášik, tréner Belej-Dulíc: - V prvom polčase chlapci predviedli dobrý výkon podložený aj dostatočným futbalovým umením. Po pekných kombinačných akciách strelili tri góly a na ihrisku dominovali. Z ich hry v druhom dejstve som však sklamaný, pretože hráčom chýbal väčší pohyb aj nasadenie. Na druhej strane pre nás boli v tomto zápase najdôležitejšie tri body a tie sme získali.

Jaroslav Makovník, tréner Sučian: - V zápase sme neboli horším mužstvom. Najmä v prvom polčase bol duel absolútne vyrovnaný, no gól do šatne poskytol domácim pred druhým dejstvom veľkú výhodu. Po zmene strán sme sa snažili hrať ofenzívnejšie, ale hráči sa dopustili chýb, ktoré súper potrestal. Musíme sa z posledných zlých výsledkov otriasť a doma vyhrať, pretože už potrebujeme získať nejaké body.

*Ostatné výsledky 11. kola: Skalité - K. Lieskovec 3:1, L. Hrádok - Dúbrava 1:0, K. Lúčka - Stráňavy 3:1.

1. Ďanová 11 8 2 1 26:10 26

2. K. Lúčka 11 8 1 2 24:6 25

3. T. Teplice 11 8 1 2 34:20 25

4. Skalité 11 6 2 3 23:14 20

5. K. Lieskovec 11 6 1 4 20:13 19

6. Martin 11 5 0 6 28:16 15

7. Belá 11 4 3 4 19:19 15

8. Dúbrava 11 4 1 6 11:15 13