Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

MIMORIADNY OZNAM: Strečno úplne uzatvoria na dva týždne (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Bananistan

kurnik každý deň musím tadiaľ chodiť na aute do roboty. inú možnosť nemám. dajte tam pár šúlkov dynamitu a odpálte konečne to bralo. z toho kameňa z tunela už dávno mohli urobiť provizórny most nie kŕmiť betonársku mafiu. prečo nezasýpajú jamy, čo vybágrovali štrk pod diaľnicu??? toto je drbnutá krajina naozaj.
 

Nikdy som tam nebol

ale celkom s tebou súhlasím. Drbnutá krajina. Jeden šuter nevedia dať na poriadok.
Nechcem vedieť čo by tu bolo keby nastali živelné pohromy, tornáda alebo zemetrasenia. 4 - 5 st Richtera a polovica developérskych predražených výtvorov by bolo dole. Stredovek, ruiny...ale to tu hrozí aj bez tých katastrof, len vyčkať pár rokov.
 
Hodnoť

Parada.

Takze Martincania pracujuci v Ziline mozu ist tak akurat cez Terchovu?
 

Alebo

vlakom
 

Alebo. Ale tym

chudakom co dochadzaju do KIE sa zdvojnasobi dlzka cesty
 

Mudre

Bolo aj presunúť hematologiu z Martina do Žiliny. Krv sa teraz bude denne voziť o 80 km ďalej. Ale žilinská nemocnica môže byť fakultná...
 
Hodnoť

Hlavne

Že to oznámili v piatok po pracovnej dobe.
Príčiny
Niekto dal postaviť hrad nanovo, pozrite si ako vyzerali ruiny pred 30 rokmi. Dostávali sme záťaž pre narušenú skalu.
Niekto sa ***** z tunelom už dobre 20 rokov. Pamätám sa na vydanie Pravdy na víkend niekedy v 70- tých rokoch, bol tam projekt diaľnice na estakáde. Problém je teda známy celkom dlho.
Niekto minul pred pár rokmi 1,2 mld korún na zabezpečenie proti padaniu skál, stali sme dva mesiace denne po dve hodiny, skala teraz hrozí pádom.
Niekto nebol schopný urobiť provizórium umožňujúce dopravu pocas sanacie.
Niekto nie je schopný zavrieť cestu na dva dni, odstreliť bralo, zahrnúť ho do Váhu, obnoviť prevádzku a potom sa hrať s odstraňovaním zvyškov aj sto rokov.
35000 denných áut. S tunelom o 10 km kratšia cesta. Desať rokov. Cez 100 mil.km sme najazdili a zaplatili aby bolo dosť peňazí na kauzu Váhostav, Doprastav etc.
Súhlasím že ***** štát.
Len doplním ze riadený drbnutymi a hlupymi ľuďmi.
 
Hodnoť

Ten, kto toto dopustil,

by mal
1. preplácať viacnáklady ľuďom z Turca, dochádzajúcim do Žiliny
2. znášať viacnáklady na vývoz/dovoz z/do Martina zo západu a do Žiliny z východu
3. v Zázrivej, Terchovej a ostatným obciam na tejto trase kompenzovať hluk a zničenie ciest
Vinní sú všetci, vďaka ktorým sa Dubná skala - Višňové bude vŕtať ešte ďalších desať rokov. Skôr to nebude. :-(
 

cesty

A to nas caka este Korbelka. Aspon Kremnicke Bane idu celkom slusnym tempom...
PS - o ceste I/65 je aj skoda hovorit...
 

Na Korbeľku sa môžeme...

Jej stavba veľmi dopravu neovplyvní a najmenšie mesto Turany bude mať najlepší privádzač s parametrami diaľnice...
Ale kde si zobral slušné tempo na Kremnických Baniach neviem. Veď už sú zatvorené skoro rok a otvorenie nie je v dohľadne. Nehovoriac, že úzučká cesta 1.triedy medzinárodného významu cez dedinu KB ostáva.
Ináč, v Strečne cestu uzavreli kvôli nájdeniu nového zvetraného brala. To počas prázdnej cesty počas niekoľko víkendov nazbadali... A to brali má strašných 50 ton a tak to budú ostraňovať minimálne 2 týždne! 50 ton so tak dve tatrovky a tak denne chcú odstrániť 4 tony, t.j. za jednu Aviu... Profíci!
 

Diky za tú info o dôvode.

Myslel som si, že ti geniusi čo to tam šušnia, niečo zbabrali, podhrabali niečo čo drží a preto je z toho mimoriadka. Ale aj nájdenie "nového" brala má uisťuje, že sme v dobrých rukách...
 

Turiec

Prečo chceš super privádzač s parametrami dialnice prideliť Turanom? Ja by som ho doprial Ratkovu, nech sa aj táto obec dostane do sveta... :)
No ale ku Kremnickým Baniam. Kedy si sa tam bol pozrieť? Ja som tam bol v máji a je vidieť že sa tam robí. Neviem posúdiť či by sa dalo viac, na takéto odborník nie som ale aj keď zostanú miesta, kde bude pôvodná šírka cesty 1. triedy, tak aspoň čiastočné rozšírenie na 3 pruhy dopravu v tomto úseku o niečo zlepší.
 

Pozrieť som nebol,

ale sem- tam je video na dialnice.info . Robiť sa robí, ale rok uzavretá cesta 1. triedy... Dúfam, že takto nedopadne Strečno. O niečo (myslím, že 1,5 km) rozšírený 3-pruh nad Kremnicou pomôže, ale pomohol by aj obchvat Kremnických Baní. Mal by ísť zhora popri železnici a ústiť asi tam, pokiaľ opravujú súčasnú cestu, ale ešte som nikde nepostrehol, že aj sa reálne uvažuje s jeho stavbou.
 

Cesty

Rasto nemusime sa zhodnut vo vsetkom ale s obchvatom Kremnice a Kremnickych Bani sa zhodneme na 100%. Nezhodneme sa v trase. Ziadna cesta popri zeleznici, to su zbytocne vyhodene peniaze. Treba postavit R3-ku a je to vyriesene. Keby bola dialkova nakladna doprava vedena po rychlostnej ceste tak sucasna cesta 1 triedy bude uplne postacovat.
 
Hodnoť

 

Táto boľševická nenažratá banda to tu zachvíľu zlikviduje. Nebudú cesty a aj tých pár firiem čo zamestnáva ľudí odíde. Toto by vedel vyriešiť generál Augusto za týždeň....
 


Už ste čítali?