Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Funkcionári MHA rokovali na hokejovom zväze, témou bola dorast a juniorka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

MHC podmienky I LS a EXJ a EXD splnilo

MHC podnmienky pre I.LS

Člen VV SZĽH
Miroslav ŠATAN
Trnavská cesta 27/B
831 04 Bratislava

Váš list zn./zo dňa Naša značka/Vybavuje Rakovo
6/1/2017/Franko 4.8..2017


Vážený pán generálny manažér SZĽH - člen Výkonného výboru

Zasielam Vám moje osobné stanovisko k rozhodnutiu Výkonného výboru SZĽH nepridelenia licencie EXJ, EXD, a voľnej licencie pre MHC a.s . v I. LS pre ročník 2017/2018 ,

Na zasadnutí Výkonného výboru SZĽH dňa 2.8.2017 som sa zúčastnil na základe plnej moci predsedu predstavenstva ako zástupca MHC a.s.

Každý člen výkonného výboru SZĽH obdŕžal seriózne spracovaný materiál v ktorom boli obsiahnuté vopred dohodnuté požiadavky ich zdôvodnenie , spolu s písomnou žiadosťou o pridelenie licencie EXJ, EXD, a I. Ligy Seniorov v ročníku 2017/2018 .

Vzhľadom k situácii V MHC a. s. sa napriek krátkosti času v zmysle niekoľkých osobných rozhovorov a hľadaní najlepšej varianty pre MHC a.s. boli splnené základné tri podmienky pre udelenie licencie EXJ , EXD , a I. LS .

1. Podaná žiadosť o Odklad platenia dane a povolenie splátok daňového nedoplatku ,spoločnosti MHC a.s . v zmysle zákona o daniach a § 57 ods. 1
(1) Na žiadosť daňového subjektu môže správca dane povoliť odklad platenia dane, ktorej správu vykonáva, alebo povoliť platenie tejto dane v splátkach.
2. zaplatenie nedoplatku sociálna poisťovňa

3. Súhlas Extraligových hráčov MHC a.s. na zmenu termínu a výšky miezd za ročník 2016/2017
Uvedené podmienky boli seriózne naplnené a a zároveň aj vypracovaná analytika záväzkov a pohľadávok MHC a.s. s vymedzením presného nákladového rozpočtu pre sezónu 2017/2018 , kde bol písomne predložený rozpočet , predložená aj príjmová časť rozpočtu .
Boli predbežne dohodnuté aj splátkové rozmedzia pre zaplatenie záväzkov veriteľov p p. Murček , Taliga , a iný menší veritelia.
Hlavným cieľom v tejto zložitej situácii boli :
1. Stabilizovať a udržať prevádzkovú schopnosť MHC a.s , kde bol stanovený hlavný bod udržanie mládežníckeho hokeja EXJ, EXD, v Martine
2. V nadväznosti na novo sa tvoriacu štruktúru a zámeru podpory mládežníckeho hokeja v SZĽH podať žiadosť o I: ligu seniorov , v záujme podporovanej kontinuity účasti mladých hráčov v dospelom výkonnostnom športe
3. Postupne stabilizovať pomery v personálnom a finančnom zabezpečení a vytvoriť podmienky pre čerpanie Dotačných finančných prostriedkov.
Vážený pán Miroslav Šatan ,
ako hráča a kapitána majstrov sveta , si Vás nesmierne Vážim a budem vážiť aj naďalej , ale dovoľte, aby som vyjadril svoj názor a postoj k rozhodnutiu Vás , ako člena Výkonného výboru a zároveň GM Slovenského zväzu ľadového hokeja .
Posúdenie predloženého materiálu a žiadosti ,bolo na veľmi povrchnej a neprofesionálnej úrovni , kde zrejme ste nevzal v úvahu morálnu stránku tejto situácie v MHC a.s . , nebral ste v úvahu aj stav a apel na udržanie mládežníckeho hokeja v Martine.
Posielam Vám jeden rodičovský postoj k takému rozhodnutiu :
Citát rodiča z Martina
Pekne hovoríte, ale skutočnosť je iná ,už ste zabudli pán Šatan a spol. čo ste tento týždeň pre mládež spravili, nuž zlikvidovali ste mládežnícky hokej v Martine bezozbytku, Nech si hľadajú ešte deti angažma inde! Je to vrchol, keď ešte deti majú trpieť za dosp
 
Hodnoť

 

. To je pre riadiaci orgán asi vzor kedˇ odpísali i nominovaných hráčov do reprezentácie 18 a 20 ročných. Otázkou teda pán Šatan je i kto zaplatí ich príprav
Z uvedenej reakcie je zrejme , že ste potrestali mládež aj napriek tomu , že mládež nebola hlavnou príčinou problémov , napriek tomu , že v súlade so smernicou SZĽH, boli splnené podmienky pre udelenie licencie EXJ, EXD a I. LS
Stanovisko hlavného kontrolóra a predsedu DR SZĽH hovorí za všetko. Určite môžeme polemizovať a termínoch , a možná aj 100 % naplnení niektorých bodoch z hľadiska kvality , ale nemôžeme opomenúť aj stránku , ktorá je najdôležitejšia a to kontinuitu , dlhodobé pôsobenie a finančná , metodická , trénerská náročnosť pre výchovu jedného kvalitného hráča od prípravky až po seniorský vek .

Výkonný výbor svojím rozhodnutím , ktorý bol len na základe plnenia finančných podmienok , splatenia záväzkov , ale nebral v úvahu to čo v športe je najdôležitejšie , odhodlanie v Martine udržať hokej , stabilizovať a vrátiť v v Martine hokej tak , kam vždy patril .
Posudzovanie a plnenie z hľadiska rovnocennosti a porovnaní aj s inými klubmi , ponechám ako otvorenú otázku a vytvorenie si vlastného názoru .

Žiadam Vás , aby ste v záujme naplnenia Vašich nových predsavzatí pri nástupe do funkcie GM SZĽH , si udržal nezávislosť , a hlavne rovnocenné posudzovania v každej oblasti činnosti SZĽH a teda aj pri určovaní licencii pre mládežnícky hokej .
Verím , že výkonný výbor zváži svoj postoj k tejto situácii na základe predložených argumentov a nových opakovaných žiadosti a Váš hlas prispeje k oprave takého prísneho rozhodnutia , akým bolo odobratie všetkých licencii pre hokej v Martine

S úctou

Mgr. Franko Vladimír
Prílohy:
-Návrh konsolidácie a riešenia v MHC
-Ekonomický plán RTC 2017/2018
-Žiadosť MHC a.s. na DU a riešenie
-Žiadosť o pridelenie voľnej Licencie I. LS
-Prehlásenie hráčov MHC a.s
 


Už ste čítali?