Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Najviac žiakov pôjde zajtra na Hurbanku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Prečo sa v rebríčku nenachádza

Katolícka základná škola Antona Bernoláka s cca 330 žiakmi na Tomášikovej ulici?
Je to štátom zriadená škola pre všetky deti v martinskom okrese.
Podľa výsledkov žiakov je to jedna z najlepších škôl v žilinskom kraji!
 

ZŠ Antona Bernoláka

Zriaďovateľom školy je Rímskokatolícka cirkev - Žilinská diecéza. Sme jediná katolícka škola v Turci

Najskôr si niečo prečítaj a potom píš. Vyššie uvedené je skopírované zo stránky školy, takže táto škola nie je zriadená štátom. A aj sám píšeš že je to "katolícka" základná škola. Na súkromné a cirkevné školy sú deti prihlasované podľa výberu rodičov. Na štátne školy chodia deti podľa obvodu a ak im to kapacita dovoľuje, tak aj ďalšie deti podľa rozhodnutia rodičov. Je jednoduchšie dosahovať dobré výsledky s dobrými žiakmi.
 

Máte pravdu sever4040.

Zriaďovateľom je Rímskokatolícka cirkev, ktorá je koniec-koncov financovaná opäť len štátom, teda financujeme ju všetci spoločne. Takisto súhlasím s Vaším tvrdením o rozdielnej skladbe detí a s tým spojených celkových výsledkov na školách štátnych a cirkevných. Ani jedna škola v meste však nie je v situácii, že môže odmietnúť akékoľvek dieťa.

Mojim predchádzajúcim príspevkom som chcel verejnosti pripomenúť, že táto škola v meste existuje. Nesnaží sa byť školou len pre katolíkov, je otvorená aj pre deti tolerantných neveriacich rodičov, ktorí okrem kvalitného vzdelávania detí očakávajú od školy ich výchovu, ktorá samozrejme prebieha v duchu kresťanskej morálky.

Mám na tejto škole obe moje deti a z pohľadu rodiča môžem vyzdvihnúť najmä:
- priateľský kolektív detí v pokojnom prostredí
- nadpriemerne široká ponuka krúžkov v poobedných hodinách, ktoré plynule nadväzujú na koniec vyučovania a deťom plnohodnotne vyplnia voľný čas prípadne im pomáhajú vo vzdelávaní (pracujúcim rodičom odpadajú starosti čo s deťmi po škole)
- osobné asistentky žiakov najmä v prvých ročníkoch, individuálny prístup k dieťaťu
- možnosť diétneho stravovania v jedálni ("přitom taková blbost" no na žiadnej škole som v minulosti nepochodil s požiadavkou na bezlepovú stravu)
 


Už ste čítali?