Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Silnejší berie, motoristi chodcom málokedy na priechodoch zastavia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

martinskí

vodiči sú asi najbezohľadnejší na Slovensku, aspoň v tomto smere. Stačí zájsť do Žiliny a rozdiel je značný. Ale to sú aj cyklisti, najmä čo sa týka podchodu pri Fatre. Dve zákazové značky a chlap si ešte dole kopcom odšliapne..... charakter.
 

Presne,

milo som bol napr. prekvapený v takom Námestove- pomaly ako v zahraničí. Blížili sme sa k prechodu a auto už stálo...
U nás si človek musí dávať pozor, či zastaví a ako zastaví. Ak zastaviť, tak veľmi plynule aby do mňa zozadu niekto nenarazil. A moja skúsenosť, keď som raz dával prednosť mamičke s kočíkom na širokej 2-prúdovej ceste (pri škole Štefánikova vo Vrútkach)- zastanem, kývnem a zo zadu ma predbehne autobus MHD! Ak by ju ten ***** zrazil, dodnes by som zle spával. Len som zatrúbil a našťastie zastala.
Človek sa aj musí prispôsobiť jazdeniu v danom prostredí. U nás zastaviť na stopke aj keď nič nejde (lebo hrozný priestupok s vyhrážaním sa 150 € pokuty) a na prechode nezastavovať (lebo zozadu to schytáš alebo to schytá chodec zboku pri 4-prúdovej ceste- napr. Sever). V takom Taliansku presne naopak- na stopke nestáť, lebo to nik neočakáva a na prechode zastaviť, lebo chodec neočakáva, že ho zrazíš...
 
Hodnoť

Aké je plánované opatrenie mudre

vidíme tu :
http://ekonomicky-denik.cz/abs...

Štvornásobne zvýšenie počtu mŕtvych kazdorocne v nasledujúcich 12 rokoch po zavedení absolútnej prednosti chodcov...

Keby tak vedel Abel googlit... Ľutujem buduce obete a pozostalých.
 


Už ste čítali?