Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pri dome, v ktorom sa stala trojnásobná vražda, horia sviečky. Ľudia nezabúdajú (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Viac info o Martinovi Káňavovi

RNDr. Martin Káňava sedel vo vedľajšej miestnosti ako ja, na Katedre aplikovanej geofyziky Prírodovedeckej fakulty UK v Bratislave.
Ešte ako študenta som ho aj skúšal.

Martin Káňava ukončil štúdium aplikovanej geofyziky (presnejšie - inžinierska geológia, hydrogeológia a úžitková geofyzika )na PFUK v Bratislave v r. 1987 a v tom istom roku mu bol udelený diplom RNDr.

Bol komunista resp. bol vo výhľadovom pláne KSČ, preto ho prijali na ašpirantúru.
Počas prevratu v r.1989 bol predseda Demokratického fóra komunistov, spolu s kolegom Tomášom A. na neznámom mieste ukryli fakultný archív KSČ.
Bol veľký kamarát s pani K. na kádrovom oddelení fakulty.

Spolu s 2 kolegami z katedry (Tomáš A. & Vladimír N.) sa podieľal na založení súkromnej firmy ešte počas pobytu na fakulte, neskôr všetci traja odišli z katedry a Martin ašpirantúru zanechal.
S kolegami vo firme sa nedohodol a odišiel z nej kdesi do Martina, kde sa narodil, teraz sa dozvedám že k finančnej polícii.

Môžem potvrdiť, že Martin bol naozaj konfliktný typ.
Počas prevratu v r.1989 sa spolu so spolusediacim Tomášom A. hrubo, vulgárne, oplzlo a značne nahlas (aby to bolo počuť aj vo vedľajších miestnostiach a na chodbe) vyjadroval o profesorovi, nestraníkovi, zakladateľovi katedry prof. Paštekovi a taktiež zúrivo útočil voči vtedajšiemu prodekanovi fakulty Jozefovi V., ktorý, hoci komunista, bol a je veľmi seriózny človek a ktorý nikomu v živote neublížil.

Martin mal Napoleonský komplex (vysoký bol asi 1.5 metra), nezniesol odpor.
https://www.novinky.cz/zahrani...
Počuli sme o ňom iba v súvislosti so zmiznutím jeho manželky, ja som si vtedy myslel a myslím i teraz, že mal v tom prsty.

Martin Káňava na poistnom dlhoval sociálnej poisťovni 2234,34 EUR.
http://dlznik.zoznam.sk/dlznic...

Smutné, že zavraždil vlastné deti, to naozaj normálny človek nedokáže, o ktoré sa mu po záhadnom zmiznutí jeho manželky starala jeho krstná mama, ktorú tiež zastrelil.
 


Už ste čítali?