Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nekonečný seriál. Dlažbu na pešej zóne v Martine opäť opravujú (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Za tú dlažbu mal ísť p. Bernát do basy.
 
Hodnoť

To je už tak

keď robí hrnčiar dlažbu,chytí sa siete a skonči pod mostom.
 
Hodnoť

nie pod mostom,

ale v base. Je tragédiou Slovenska teto primátor hrnčiarik, asi sa chystá drotovať, keď stúpil do most-hir. Toto je ukážka, ako chutí moc, keď primátor z Martina, zo srdca Slovenska je v maďarskom moste- hytt. Opäť sa potvrdilo, že účel svetí prostroedky. Nech doplatí martinské hole aj tú dlažbu. My slováci, si nedokážeme vládnuť sami, ale s takýmito pohrobkami? To je čosi podobné, ako sn-s s kapitnom päť hviezdičkovým Morgenom, samolúbou Lubkou a slotovým úradničkom hrncom. Toto je výsmech revolúcie- pardón, podvodu na občanov, ale verím, že v druhej etape príde aj k ich znárodneniu, nesmieme zaspať, aby neutiekli na Belize.
 
Hodnoť

Návrh na zmenu ústavy SR:

Straty sú verejné, zisky sú súkromné.
Toto stačí dať do ústavy a nebude už treba ukazovať prstom a stažovať sa.
 
Hodnoť

Prechádzam sa

Prechádzam sa často po mestách. Znakom vyspelosti boli námestia, dlažby, kanalizácie..niektoré pretrvali veky, bez zmeny. Priťahujú turistov a peniaze, ktoré sa môžu vrážať do iných projektov. V Martine, priťahujú dlažby tiež peniaze. Neustále sa na ne míňa obrovské množstvo energie, prostriedkov, času, ľudí a chaos okolo toho nik poriadne nevysvetlí. Jeden tvrdí, že to nikdy nebolo skolaudované, jeden že sa vykonal zápis do stavebného denníka, že sú tam riadne zapísané podmienky použitia pôvodnej verzie kameňa a hrúbky, druhý, že to len sa opravuje pôvodná v reklamačnej dobe. Dlažby boli vždy len z kameňa. Prečo niekde vydržia tisíc rokov a tu len do druhého leta?!?
 
Hodnoť

 

V roku 1994-1998 za pôsobenia primatora Ing. Bernáta Stanislava som bol poslancom MZ mesta Martin.
Pri riešení návrhu na prvú rekonštrukciu námestia spolu s riešením dlažby , boli od odborníkov z firiem SATES, STAMART - ing. Kočvara , Ing. Pokrievka a ďalší , návrhy na hrúbku dlažby a doporučeny výber z akého materiálu to bude trvanlivé a pevné.
Na mestskom zastupiteľstve a rokovaní v komisiách sa schválili normy, ekonomické náklady.
jedným rozhodnutím bez zastupiteľstva primátor rozhodol napriek odporu dodavateľov o tom , že dlažba bude tenka , a z materiálu ktorý , ako sa dnes potvrdzuje nebol šťastne vybratý.
Tak ako v Martinských Holiach nepočúval rady právnikov , nerešpektoval hlasovanie zastupiteľstva a odborníkov , presne tak rozhodol aj o dlažbe.
Ing. Kočvara , bol primátorom osočovaný a neviem či nebol aj na súde v tejto záležitosti.
Žial primátor nebol za žiadny právny prešľap a svoju aroganciu postihovaný - trestaný.
Pýtam sa koho je to chyba ?
naša nás voličov .
kde je kontrolný orgán , z akého dôvodu hlavný kontrolór mesta Martin Mgr. Zuberec nerieši , nevyvodzuje z týchto prešľapov konzekvencie?
Kde je Dušan Lašak bývalý kontrolór , kde sú orgány činné v trestnom konaní a kde je prokuratúra
 


Už ste čítali?