Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Oslavy mesto hermeticky uzavrú (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Na to, že táto

" sebránka" okolo kapitána tom-toma si vymyslela absolútne podružný deň a oslavuje totálnu bezvýznamnosť , keďže dva dni predtým vznikla Československá republika a v deklarácii len vzali na vedomie, čo poprední Slováci ako Štefánik, Šrobár, Hodža a iní vyjednali s mocnosťami a vyhlásili 28.10.l918 v Prahe, robia celkom pekné manévra a humbuk. "Potemkinova dedina pre jednoduchšie štruktúrovanú časť slovače.
 
Hodnoť

A pride aj Macron a podobni papalasi?

A pride aj Macron a podobni papalasi ako vcera 28/10/ u bratov Cechov v Prahe ???
To co sa dialo cez vikend v Prahe mozeme Cechom iba tisko zavidiet. Vidno ako si cenia zalozenie CSR pred 100 rokmi.
 
Hodnoť

 

Veľká sláva akože, tak mohli organizátori aspoň trochu mesto upratať. Všade bordel a špina. Kedysi komanči pred 1.májom upratovali celú noc a to ich vôbec neobhajujem.
 
Hodnoť

 

Nerozumiem co sa tu opat frfle. Oslava vzniku 1.CSR prisla aj Slovensko. Ci diskutujuci vidia len Prahu? Alebo zas sa chcu len skryvat za cesku suknu?? Trosku sebavedomia vam Slovaci nezaskodi.
 
Hodnoť

Ja ale stále nerozumiem

Že čo to vlastne oslavujeme. Však ČSR sa rozpadla už pred 25 rokmi. To ako keby rozvedení manželia oslavovali zlatú svadbu.
 
Hodnoť

 

Vznik ČSR je pre Slovensko ,ale aj pre Moravu Čechy a Sliezsko dôležitý a významný historický medzník, prielom v usporiadaní Európy . UHRY vrátane územia dnešného Slovenska , nikdy by nevznikol základ dnešného samostatného Slovenska . TG Masarik , M.R. Štefánik rozhodujúce osobnosti pri zrode , jeden stratég , druhy diplomat , kde po prvej svetovej vojne bol rozpad Rakúsko-Uhorska nevyhnutý a nastalo obdobie prerozdelenia EURÓPY .
Bystrička letné sídlo TGM , Slováci sme sa naučili od Čechov , ktorý historicky boli skúsenejší a vzdelanejší bojovať o svoju identitu národnosť , nie nacionalizmus . Niektorí prispievatelia si mýlia národnú hrdosť s nacionalizmom .
Dne je významný de´ň Martinskej Deklarácie , ktorá potvrdila ČSR , ale sviatok vzniku ČSR ,e 28. október a to naši politici nezvládli čo aj nám Slovákom Češi dali pocítiť.
Dôležité je , že vzťahy ostali ba sa zlepšili , je vzájomná úcta a rešpekt .
Kto pozná Históriu napreduje .
 
Hodnoť

 

Opravujem samozrejme MASARYK
 


Už ste čítali?