Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na okraj: Lanovka na hole? Aj referendum je na zváženie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Negatívne vnímam najmä to,

že sa k téme lanovky a cestovného ruchu na Martinských holiach všeobecne, pristupuje bez odbornej diskusie, ale s o to väčším tlakom na emócie a romantické predstavy bežných obyvateľov. Referendum? V ktorom bude hlasovať (od brucha) 30% oprávnených voličov, ktorí sú v hmotnej núdzi (rozumej na dôchodku) a ktorí v živote na MH nevkročili, aj keď ešte fungovala stará lanovka? Ale veď samozrejme, sú perfektne ovládateľní - v Martine už viackrát odskúšané vo voľbách primátora!

Martinské hole sú, v porovnaní s výškou potrebných investícií v podobe lanovky, cesty s tromi pruhmi, alebo inými podobnými zámermi, jednoducho PRÍLIŠ MALÉ. Z pohľadu biznisu sa to neoplatí. Hádam, že najmä preto by bolo pre niektorých podnikateľov vhodné nechať to vybudovať zo spoločného. Samozrejme v takom prípade by sa týmto podnikateľom či podnikateľským skupinám investícia do ubytovacieho zariadenia, reštaurácie alebo lyžiarskeho strediska na MH vcelku vyplatila.

Položme si však všetci otázku, aký úžitok by sme z toho, po zrealizovaní niektorého z uvažovaných zámerov, mali my turisti/cyklisti/lyžiari/dovolenkári - jednoducho všetci obyvatelia? Cestu preplnenú autami? Vyrúbané lesy - viď Jasná? Drahú lanovku, na ktorej zarába súkromník? Plné lyžiarske svahy, ktoré sú krátke, je ich málo, a na ktorých opäť zarába súkromník?

Za mňa takto - vypracujte si páni podnikatelia svoj obchodné plány na MH tak, aby ste nimi zaťažili mestský alebo štátny rozpočet sumou 0€. Ak Vám je kvôli vášmu stredisku alebo hotelu potrebná cesta, spojte sa, zahrňte ju do svojho zámeru a vybudujte ju! Lanovka detto. Vedenie Mesta Martin nech nezabúda, že háji záujmy občanov, nie podnikateľov! Ak chce Mesto vylepšiť rekreačný účel MH, nech nezabúda najskôr na oveľa pálčivejšie problémy v meste a regióne(!). Zaviažme ho v referende skôr k tomu, aby vystupovalo v prospech obyvateľov, nie vybraných jednotlivcov!
 

A tým som teda chcel napísať

približne to isté, čo napísal autor článku. :-)
Thumbs up!
 

 

Vystihli ste to uplne presne...
 

 

Pokial mi je zname, mesto martin nevlastni v danej lokalite ziadny pozemok, na ktorej by sa mohla postavit lanovka. O lanovke, podla mojho rozumu, moze zacat rozmyslat najma ten, kto ju ma kde postavit.
 
Hodnoť

Referendum už bolo!!!

Autor v článku asi žije v Martine krátko, alebo je to hlupák. Refendum bolo v Martine v roku 2014 (27.8.2014) spolu s inými voľbami, aby sa zvýšila účasť.
1. Ste za to, aby mesto v rámci investičných akcií prioritne zabezpečilo realizáciu a
financovanie výstavby kabínkovej lanovky na Martinské hole?
2. Ste za to, aby mesto v rámci investičných akcií prioritne zabezpečilo realizáciu
rekonštrukcie Námestia S. H. Vajanského?
Výsledky a účasť nech si nájde autor článku sám. Ďaľšie referendum by bolo aj vzhľadom na účasť úplne zbytočné.
 

Oprava

Uznesenie o referende bolo schválené 27.8.2014, referendum sa konalo 15.11.2014.
 


Už ste čítali?