Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Cyklisti na pešej zóne: Pre niekoho samozrejmosť, pre ďalších pohroma (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Iste, nájdu sa medzi cyklistami blbci, ktorí sa nevedia vpratať do kože. Ale nikto nerieši zásobovanie obchodov na pešej zóne a množstvo výnimiek zo zákazu vjazdu. A potom sme svedkami ohrozovania peších a masívneho poškodzovania dlažby.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Moje skúsenosti sú také,

že keď idem po ceste pri pláži na Ružinej tak chodci vôbec nepozerajú napravo, naľavo, idú po ceste aj štyria piati vedľa seba po celej šírke cesty. Keď chcú prejsť cez cestu nepozrú či nič nejde. Takže namieste je konštatovať že treba VZÁJOMNÚ ohľaduplnosť a neváľať všetko len na cyklistov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pumpelnikel,

Musím sa ti ospravedlniť. Pred chvíľou som ti v inej diskusií napísal, že drístaš a nevieš prestať. K cyklotéme si však napísal rozumný a logický príspevok. Samozrejme, všetko je o ľuďoch. Všetci účastníci cestnej premávky musia byť navzájom ohľaduplní. Ja jazdím do práce na bicykli od roku 1972 a celý čas sa snažím so všetkými vychádzať. Keď na úzkej ceste počujem za sebou auto zdvihnem ruku, aby šofér vedel, že ho vidím, zájdem na kraj cesty a ukážem, aby ma obehol. Na pešej zóne jazdím s maximálnou opatrnosťou a očakáva, že mi kedykoľvek niekto môže vstúpiť do jazdnej dráhy. Prajem ti pekný deň.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Podobne

:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A čo tak vyznačiť v pešej zóne chodník pre cyklistov ako je to v Košiciach? Úplne by to kolízie nevylúčilo, ignoranti sa nájdu vždy, ale by aspoň bolo jasné, kto je vinný.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?