Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ochranár: Medveďom sa posúva hranica plachosti a tolerancie na ľudí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

"V podhorských oblastiach je treba pestovať len kaktusy, aby podľa ochranárov, premnožení medvedi nenachádzali potravu v blízkosti ľudských obydlí. Navyše, z kaktusov sa dá vyrobiť výborná pálenka, ktorá by vynášale viac ako pestovanie kukurice, alebo zemiakov, či ovocných stromov. Takže, podtatranci, snažte sa, aby ochranári mali radosť."
 

 

Svet sa mení . Pokiaľ si pamätám kukurica pod tatrami moc nerástla.
 
Hodnoť

stefan

Ta ochranarska sekta je tak neschopna,ze je to na zaplakanie.Preto je aj diskusia zbytocna,
 
Hodnoť

 

"Typická je tým Trusalová, okolie Ratkova či Nolčova. V jednom poli môže byť aj 30 medveďov, čo vytvára dojem premnoženia." To musi byt raj pre ochranarov tam zit, tam by sa mali prestahovat a tie polia teda zrusit a vysadit si tam les a jest susky zo stromov. Ja by som tam ale byvat nechcel, mne by stacil jeden medved v poli, aby som sa bal o svoju rodinu aj seba

Ale paci sa mi rola medveda pri sledovani dodrziavania zakona (protizakonne volne pusteny pes v lese moze vyplasit a strhnut zver alebo mladata): medved sa pusti po volne pustenom psovi a nasledne aj jeho majitelovi :)
 
Hodnoť

v očovej...

V Očovej radšej vyhlásili zákaz navštevovať istú časť dediny vo večerných hodinách...namiesto toho aby medveďa, ktorý stratil plachosť zastrelili. Na konci priloženého článku je vidieť krásny graf vývoja medveďej populácie. V 1932 roku ich nebolo ani 100. Teraz ich je 1250. Čo 10čie to nárast o 200 kusov. A tá chabá obhajoba, že za premnoženie môže kukurica...Ja sa pýtam, keď tú kukuricu prestanú pestovať, čím sa bude Tá premnožená populácia živiť? Ovcami, kravami? Alebo ich bude pánko ochranár prikrmovať?

http://www.lovuzdar.sk/clanok-...
 
Hodnoť

konečne triezvy názor ochranára

súhlasím s tým, že medvede, ktoré strácajú plachosť, majú byť odlovené!
Nakoľko u nás neexistuje "medvedia" polícia ako napr. v Kalifornii = odháňanie medveďov od kontajnerov a ľudských obydlí gumovými projektilmi, takéto jedince, ktoré pravidelne chodia do deín by sa mali buď odchytiť a poslať do Nemecka, Talianska či Francúzska, aby aj tam začali ochraňovať medvediu populáciu, ktorú si vyhubili, alebo potom odlov. Inej cesty niet. Že sú medvede premnožené na Slovensku, o tom snáď nepochybuje nik. Čaká snáď ministerstvo na to, až zabije medveď nejakého človeka a potom sa začne konať? To musí zájsť až tak Ďaleko? Je to len otázka času, kedy sa to stane. Potom však bude neskoro už!
 


Už ste čítali?